На среща с депутатите от НФСБ: От Занаятчийската камара потърсиха съдействие за промени в Закона за занаятите
30 Май 2018, Сряда, 19:26 ч.
От НФСБ се ангажираха срещите с представителите на Занаятчийската камара до продължат
Промени в Закона за занаятите, които да регламентират по-добре дейността на занаятчиите, да изсветлят сектора и увеличат броя на занаятите, поискаха на среща с депутати от НФСБ в Народното събрание днес представители на Занаятчийската камара. Преди това те са разговаряли по въпроса с вицепремиера Валери Симеонов. В срещата участваха народните представители от НФСБ Борис Ячев, Христиан Митев, Йордан Апостолов и Росен Живков.„Знаем, че в повечето европейски държави занаятите, причислени към малкия и среден бизнес, са гръбнакът на икономиката, докато у нас, за съжаление, в резултат на погрешна политика и законодателни промени през годините, те сякаш са натикани в ъгъла“, заяви след срещата депутатът от НФСБ Христиан Митев.
По думите на представителите на Занаятчийската камара законът трябва да третира не единствено старите художествени занаяти, а една по-широка икономическа област, със съвременни процеси и дейности. Дискутирана бе също така и необходимостта от по-добра интеграция между занаятчийското и дуалното обучение.
Народните представители от НФСБ се ангажираха с това срещите с представителите на Занаятчийската камара до продължат, за да се прецизират новите законодателни текстове и в ускорени темпове да се внесат в Народното събрание.
В категории:
Политика
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него
Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад
Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил
Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма
22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар
Трагедия! Кола изхвърча от пътя, загина водачът
Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички през зимата
Горещините в Европа се придвижват на изток
Деница Сачева: Този бюджет няма никаква философия и цел, оценката му е 3
Шефове на агенции със заплати като председателя на Народното събрание
