×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Намушкаха жена в дланта и бедрото, задържаха мъжа ѝ
  • Антракс може да доведе до смърт: Шефът на БАБХ за опасната зараза по животните
  • Почти 150 случая на морбили: Заради епидемията ударно са поставени близо 20 000 ваксини
  • Стрелба край пирамидите в Мексико, убита е канадка и много ранени
  • Учителският синдикат с икане: Учебният материал да бъде намален с 35% сега, а не през 2029 г.:
  • 61-годишен турски шофьор е загиналият в тежката катастрофа с полетял в дере ТИР край Велико Търново
  • Унгария ще арестува Нетаняху, ако влезе в страната
  • Мондиал 2026 ще бъде най-скъп за феновете
  • Турция остава най-младата нация в региона, близо 25% са непълнолетни
  • Окончателните резултати от изборите: Очаква се ЦИК да ги обяви до дни
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Разследване на Флагман.БГ показа: Странно е, че никой няма интерес от палежа „Адам и Ева”


Разследване на Флагман.БГ показа: Странно е, че никой няма интерес от палежа „Адам и Ева”
Изгоряло е оборудването, както и намиращия се в близост трактор на концесионера
29 Май 2018, Сряда, 00:20 ч.
Автор: Флагман.БГ, снимка: архив Флагман.БГ

Част от заведението е изкарана от концесионната територия на плажа при последното картотекиране, което е в ущърб на плажния наемател

 

Експресното разследване на Флагман.БГ установи, че никой не е имал интерес от демонстративния палеж на кръчмата „Адам и Ева” на Северния плаж в Бургас, която бе опустошена тази нощ. Заведението се намира върху крайбрежната алея, която земя е общинска собственост, но част от кухненското оборудване, както и основната част от масите лятно време са върху самата пясъчна ивица – територия на концесионера Съмър Инвест.

Нашето проучване показа, че собственикът - Станимир Р., не е имал търкане с представители на фирмата, на които от миналото лято би трябвало да плаща наем за площта с оборотните маси.

„Нямаме нищо общо с неприятния инцидент от снощи, изгоряла е и наша техника. Нямаме интерес от скандали с наематели при самия старт на сезона, докато опитваме да въведем бреговата ивица в изрядно състояние. Ако сме имали търкания, свързани с финанси, щяхме да ги уредим по начин, който да не рефлектира така грубо по имиджа ни. Това е удар по облика на туризма в Бургас”, заяви представителят на Съмър Инвест за Бургас – Стефан Георгиев. Самият той е бил снощи на мястото, там е и в този момент.

В думите му има висок процент истина, тъй като от 3 месеца насам концесионерът опитва да успокои страстите при заварените наематели. Тъй като не се стигна до нормално вербално разбирателство с наемателя на култовия ресторант „Фиеста” Атанас Атанасов, тя бе изрината до основи и заличена. Това обаче стана още през зимата, за да не притеснява курортистите.

Флагман.БГ узна, че при окончателното предаване на плажа на новия дългосрочен наемател, са били извършени нови кадастрални измервания, при което се установило, че горната част от заведението не попада в концесионната територия. За тази площ и сега имало спор дали е държавна или общинска, но така или иначе земята не била част от концесията, което намалява приходите на концесионера и дава основание за увъртане при плащането на наема.

„Нямаме представа дали Станимир Р. коректно е платил за пълното ползване на земята до края на миналия сезон и дали сега е предплатил части от наема, както се постъпи с нас”, каза друг наемател на концесионера, който от много години стопанисва заведение на този плаж и познава отношенията в бранша.

Със сигурност палежът не е с цел злоупотреба със застраховка на имуществото, тъй като то е било крайно амортизирано, а и самият обект никога не е бил толкова изряден, че да си позволи застраховка. Има сериозни съмнения, че умишленият палеж е дело на човек, които иска да покаже, че е в невъзможност да си уреди финансовите отношения предвид сполетялата го беда.


В категории: Разследване


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
17
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Българският туризъм търси баланс Българският туризъм търси баланс 21/04/2026, Вторник 18:17 0
Мария АРНАУДОВА Атина въвежда ограничения за свръхтуризма Атина въвежда ограничения за свръхтуризма 21/04/2026, Вторник 16:40 0
17
Коментара по темата
17.
SHAPKARQ
30.05.2018 17:01:12
0
1
Flagmings q razrovete stanimir sobstvenika. Interesno minalo ima toq bitals
16.
Къде си кмете
30.05.2018 14:55:41
0
5
Излез и кажи кога ще спрат палежите на заведения,апартаменти и коли в "най-добрия град" за живеене
15.
мастикар
30.05.2018 13:31:01
0
2
тия до него със сигурност имат интерес да се премахне конкуренцията. имаше и едно друго по далече, което не предлагаше нищо освен да се правят на елитно и никой не сядаше там, сигурно вече им е до палежи от злоба и завист. а може и да е някой от бившите работници, май не им плащаха
14.
Толя
30.05.2018 12:52:03
1
8
Ходя само там ,където предлагат калмари.В тази дупка едва ли предлагат.
13.
i ko
30.05.2018 12:48:07
1
2
каква е тая дървена мизерия не я знам,не ям по такива дупки
12.
Калоян
30.05.2018 12:44:46
0
11
Кой плаща големите количества дрога? Дали Васил не знае?
11.
люляка ми мирише
30.05.2018 11:45:44
0
4
тая кръчма мине време и се пали, 2010 пак горя, аз там съм сядала 3 пъти и то само заради приятели а и нямаше места другаде
10.
tupaci
30.05.2018 11:32:34
0
10
Kruchmata e na stanimir ragevski me na stambata ahahahah
9.
S.O.S. Айтос
30.05.2018 11:32:02
1
15
Един айтоски олигарх убива града ни !Някой да ни спаси!
8.
Лелее
30.05.2018 11:21:03
0
4
Те това е гангстер-килър! Хахасаааа
7.
Хдййд
30.05.2018 11:19:47
0
4
Този от снимкта не е собственика на въпросното заведение
6.
Тони
30.05.2018 10:49:43
0
5
Той живее в София, не в Бургас
5.
Стамбата?
30.05.2018 10:48:42
2
11
Коя майка пък е разплакал Стамбата? Хахаааа
Този е един от ”декоративните гангстери” без едно престъпление в живота,”пощенски гълаб” на разкаялия се ”бос”
4.
Ау
30.05.2018 10:43:46
0
11
Ами той палежа от снощи,а флегманската следствена служба вече приключила разследването,че и установили- ”никой няма интерес от разследването”.
3.
Македонеца
30.05.2018 10:43:04
1
6
Боклуци колко майки разплакаха тези двамата
2.
Vipa
30.05.2018 10:32:36
3
12
Mi koi e ve tapet ???
1.
ViP
30.05.2018 10:26:31
8
6
Това,не е Стамбата !!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Епична битка: Рибар улови 95-килограмова риба тон, влачен почти 16 км с джет Епична битка: Рибар улови 95-килограмова риба тон, влачен почти 16 км с джет За рибаря Хънтър Хикс, това е най-вероятно историята на живота му Айтос не само пусна новия градски транспорт, но е и с най-модерните системи у нас Айтос не само пусна новия градски транспорт, но е и с най-модерните системи у нас Общината работи усилено, за да постави Айтос на глобалната карта на Google Maps и Moovit, което ще улесни не само жителите, но и всеки гост на града Спортното училище "Юрий Гагарин" в Бургас отбелязва 53 години с демонстрации на открито Спортното училище "Юрий Гагарин" в Бургас отбелязва 53 години с демонстрации на открито Възпитаниците на училището ще покажат своите спортни умения на терасата в Морската градина Може да летим директно от Бургас до Мадрид Може да летим директно от Бургас до Мадрид Испански преподаватели са готови да идват в Бургас, за да се включат в различни обучителни програми на учениците от Гимназията за романски езици Фестивалът на LEGO роботиката в Бургас събира над 800 участници този уикенд Фестивалът на LEGO роботиката в Бургас събира над 800 участници този уикенд Вход свободен за малки и големи любители  България на 17-о място в света по депресии и тревожност според глобален доклад България на 17-о място в света по депресии и тревожност според глобален доклад Психичното здраве в България се влошава, като тревожност и депресия засягат голям процент от населението Лесна рецепта за мраморна шоколадова торта привлича вниманието на любителите на домашните десерти Лесна рецепта за мраморна шоколадова торта привлича вниманието на любителите на домашните десерти Класическа комбинация от ванилия и какао се превръща в предпочитан избор за бърз и ефектен сладкиш у дома Иван Колев е новият главен редактор на Флагман.бг Иван Колев е новият главен редактор на Флагман.бг Катя Касабова се оттегля от активната журналистическа дейност след 34 години отдаденост на професията Дъждът бави ремонта на бул. „Иван Вазов“ в Бургас, работата ще продължи и утре Дъждът бави ремонта на бул. „Иван Вазов“ в Бургас, работата ще продължи и утре Няма да се обслужват спирки на "Терминал Юг" и "Тройката" на 22 април tbi bank и Samsung правят новите технологии по-достъпни tbi bank и Samsung правят новите технологии по-достъпни Шопинг секцията в супер приложението tbi bank app дава достъп до над 250 любими онлайн магазина и пари обратно по сметката след пазаруване
Гърция удари цигарен канал за €1 млрд., ръководен от Президента и Путин Гърция удари цигарен канал за €1 млрд., ръководен от Президента и Путин Конфискувани са 42 имота и 76 плавателни съда, сред които и танкер Световноизвестен цигулар почина внезапно по време на полет Световноизвестен цигулар почина внезапно по време на полет Екипажът се е опитал да окаже първа помощ и да го реанимира, докато пилотите са поискали извънредно кацане на летище „Анри Коанда“ в Букурещ Най-богатият украинец си купи апартамент за $554 млн. в Монако Най-богатият украинец си купи апартамент за $554 млн. в Монако Имотът е придобит от холдинговата компания на олигарха Ринат Ахметов Атина въвежда ограничения за свръхтуризма Атина въвежда ограничения за свръхтуризма За да защити инфраструктурата и местните жители Българи се насочват към евтин пазар в Гърция заради по-ниски цени Българи се насочват към евтин пазар в Гърция заради по-ниски цени Пазаруването зад граница се превръща в редовна практика за домакинствата Най-луксозните китайски коли идват в България Най-луксозните китайски коли идват в България Първоначалната гама се фокусира върху комбинация от платформи с двигатели с вътрешно горене и електрифицирани платформи Популярна социална мрежа започва замяна на служители с изкуствен интелект Популярна социална мрежа започва замяна на служители с изкуствен интелект Компанията оптимизира разходи и ускорява обслужването чрез автоматизация Силно земетресение разлюля Източна Индонезия Силно земетресение разлюля Източна Индонезия Земетресението с магнитуд 6,0 e било с епицентър в морето, но не е предизвикало цунами Танк експлодира и трима войници загинаха по време на учение Танк експлодира и трима войници загинаха по време на учение Инцидентът се е случил на полигон в Япония в югозападния регион Оита   Реакциите в Западна Европа след победата на „Прогресивна България“ на изборите Реакциите в Западна Европа след победата на „Прогресивна България“ на изборите  Европейски лидери поздравиха Румен Радев, очаква се позицията на България за новите санкции срещу Русия
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ След тези избори разбрах едно важно нещо - преброих си приятелите Виц на деня Виц на деня Между майка и дъщеря:
- Мамо, отивам на рожден ден.
- Ето ти няколко презе*ватива, да си имаш...
- Ама аз съм само на 14 години!
- А аз на 28.
Виц на деня Виц на деня Красива дама в лекарски кабинет:
- Докторе, имам голям проблем! Само след 5 минути, всичко забравям!
- Такааа... съблечете се и легнете на кушетката.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук С*ксът е като висшето образование! Редовно, задочно и платено.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори