×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Двама пенсионери прибрали над 120 хил. лева с фалшиви ТЕЛК-ове
  • Атина помага за защитата на българското небе: Гръцкият министър на отбраната - на посещение в България
  • Хотелиери: Туризмът очаква ясни политически ангажименти преди изборите
  • Зеленски в Букурещ: Румъния и Украйна се разбраха за съвместно производството на дронове
  • Терзиев с корекция: Дарил 251 000 лв. на НПО-то от "Петрохан", би го направил пак
  • Моджтаба Хаменей направи първото си изявление като върховен лидер
  • НС прие на първо четене по-строги наказания за педофилия и разпространение на порнографски материали
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Само във Флагман.бг! Близките на прегазената Вилиана с разтърсваща изповед (СНИМКА)


Само във Флагман.бг! Близките на прегазената Вилиана с разтърсваща изповед (СНИМКА)
Полицаите ми казаха, че я е влачел 7 м, гръбначният й стълб е бил смлян, разказа през сълзи почернената майка
29 Май 2018, Вторник, 06:57 ч.
Автор: Петър ПЕТРОВ, снимка: авторът

Шофьорът-убиец се отърва с условна присъда


Детето ми си отиде. Беше толкова интелигентно, знаеше 4 езика. Затова ли съм ги изгледала тези деца? Искам справедлива присъда! Какво значи, че се е разкаял и съжалявал, та аз за пръв път го виждам. Полицаите ми казаха, че я е влачел 7 м. Гръбначният й стълб е бил смлян.

Това каза през сълзи пред репортер на Флагман.бг Румяна Благоева. Почернената жена дойде днес в Бургас, за да присъства на делото за смъртта на дъщеря й Вилиана, която преди близо 3 години беше прегазена на пешеходна пътека между Слънчев бряг и Свети Влас от Бейхан Байрамов. (ВИЖ ОЩЕ ТУК)

Заедно с Румяна от Златоград за процеса дойде и братът на момичето. Двамата бяха категорични, че не са съгласни с условната присъда на шофьора и ще обжалват. Те останаха доста изненадани и от собствения си адвокат, който подкрепи искането на прокуратурата.

Румяна се конституира като частен обвинител по случая, но не заведе граждански иск срещу Бейхан. Това обаче може да стане в отделен процес.

„Все още сме в шок! Искам да се запозная по-подробно с нещата, преди да решим какво ще предприемем. Знам, че не сме единствените попарени. Съдебната ни система е трагична, но за да се променят нещата, трябва да има превенция. За мен тази присъда изобщо не е справедлива”, каза братът на загиналата Румяна. Младият мъж също беше доста разстроен в Съдебната палата.

Семейството разказа, че Вилиана работела като администратор вече няколко години в хотел Свети Влас. Тя е пометена от Бейхан на 02.08.2015 г., докато отивала на плаж. Вилиана е приета в много тежко състояние в реанимацията на УМБАЛ-Бургас. Първите няколко дни полицията издирва самоличността на пешеходката, тъй като тя самата дори не можела да си спомни собственото си име. Вилиана издъхва в следствие на гръбначно-мозъчна травма след близо месец борба за живот.

Преди минути Бургаският окръжен съд наложи наказание от 2 години и 4 месеца за Байрамов, отложено с 4-годишен изпитателен срок. Подсъдимият е лишен от право да шофира за 3 години. Той ще трябва да заплати и разноски по делото в размер на малко над 2 500 лв. 

Припомняме, че наказанието на Байрамов е редуцирано с 1/3, тъй като той се призна за виновен в началото на делото. 30-годишният мъж е с чисто съдебно минало. По време на катастрофата не е употребил алкохол или наркотици, което на практика го спасява от затвора. Според експертизата обаче Бейхан е връхлетял със служебното Пежо Партнер с 98,3 км/ч върху пресичащата по пешеходна пътека Вилиана.

В категории: Темида


Петър ПЕТРОВ Автор
Петър ПЕТРОВ
12
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Георги Любенов никога не е имал жена до себе си Георги Любенов никога не е имал жена до себе си 12/03/2026, Четвъртък 17:38 3
12
Коментара по темата
12.
До 5
31.05.2018 10:17:07
0
0
Щото не наказват, затова и стават белите. А защо не наказват, нямам отговор...
11.
ДО 10
29.05.2018 23:35:39
1
7
Застреляй се да не те застрелям Аз!!!!!
10.
do 5
29.05.2018 23:08:06
3
0
do 5. polov organ izpraznen. zapomni si dumite i si gi spomni kogato mu doide vremeto.
9.
dj
29.05.2018 21:52:40
0
1
Самоубийството е добро решение
8.
Агата Кристи до 7
29.05.2018 19:38:14
0
9
След това убиеца ,поради мистериозни обстоятелства ,може да си сложи край на живота по особено мъчителен за него начин.В живота на хората се случват странни неща.
7.
УБИЕЦ
29.05.2018 19:29:48
0
10
ТАКА ВЕЧЕ ВСЕКИ МОЖЕ ДА УБИЕ КОГОТО СИ ПОЖЕЛАЕ.ЩЕ КАЖЕ ЧЕ СЪЖАЛЯВА И ЩЕ ОТЪРВЕ ЗАТВОРА.САМО УСЛОВНА ОТ ТОВА КАКВО ПО ЛЕКО НАКАЗАНИЕ ИМА.
6.
Момчил
29.05.2018 18:44:30
0
18
Оказва се, че в България, първото убийство, се наказва условно??? :(
5.
До потресена
29.05.2018 18:20:00
13
7
Ако вкарваха в пандиза всеки ,който е блъснал и убил човек ,трябваше да се строят само затвори!Затова внимавай какви присъди издаваш!
4.
Потресена
29.05.2018 17:44:52
1
10
Как може? Страх от Бог нямате ли???? Това е пълна подигравка. Да отива в затвора рязаната бургия.... :'(
3.
до куку
29.05.2018 17:23:42
3
29
Няма по голям виц от правораздавателната ни система и служителите работещи там.Държавата си отива именно ,заради нея .
2.
Куку
29.05.2018 17:08:48
1
25
Цялата ни държава е един виц.
1.
Любопитно
29.05.2018 16:54:16
1
27
Кой е съдията издал тази присъда?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Да живее красотата! И обратния ефект при спирането на микродозата с отрова Да живее красотата! И обратния ефект при спирането на микродозата с отрова Историята на арсениевите вафли в модата на XIX век като извор на младост, но и не само Тамплиерите дариха 17 ценни издания на бургаската библиотека Тамплиерите дариха 17 ценни издания на бургаската библиотека Книгите вече са достъпни за читатели, които се интересуват от духовни учения  и историята на християнството  Георги Любенов никога не е имал жена до себе си Георги Любенов никога не е имал жена до себе си Телевизионният водещ, който скоро навърши 50, остава верен на БНТ, отказвайки примамливи оферта за 20 000 лева месечно Тежки машини събарят "Магазия 7" на Морска гара, какво ще се строи? Тежки машини събарят "Магазия 7" на Морска гара, какво ще се строи? Очаква се скоро най-западналата част от Порта да се превърне в притегателен модерен център за местните и гостите на Бургас Слънчево време на 13 март с температури до 18 градуса Слънчево време на 13 март с температури до 18 градуса Пролетни стойности на термометрите в цялата страна, очаква се слаб вятър и повече слънце В Бургас едва 1.38% оправдателни присъди са отчели ОП за 2025 година  В Бургас едва 1.38% оправдателни присъди са отчели ОП за 2025 година  Броят на осъдените и санкционирани лица през годината спрямо тези през 2024 година се е увеличил с 13.44 % Учени разкриха произхода на древните удължени черепи, смятани за извънземни Учени разкриха произхода на древните удължени черепи, смятани за извънземни Археолози обясняват феномена с древна практика за умишлена модификация на черепа при бебета Булгаргаз поиска по-висока цена на природния газ за април Булгаргаз поиска по-висока цена на природния газ за април Държавният доставчик внесе предложение в КЕВР, окончателното решение ще бъде взето от енергийния регулатор в края на месеца Новият лидер на Иран с първо изявление: Няма да се въздържа от отмъщение за „кръвта на нашите мъченици“ Новият лидер на Иран с първо изявление: Няма да се въздържа от отмъщение за „кръвта на нашите мъченици“ Изказването му бе прочетено от водещ на държавната телевизия днес следобед Производител предупреждава за масов внос на опасни храни от Турция Производител предупреждава за масов внос на опасни храни от Турция Данни от европейската система за контрол показват увеличени сигнали за пестициди и токсични вещества в плодове и зеленчуци
Арестуваха мъж на летище в опит да изнесе над 2200 живи мравки  Арестуваха мъж на летище в опит да изнесе над 2200 живи мравки  Разследването сочи засилване на нелегалния биологичен трафик към редки и по-малко известни видове Pussycat Dolls се събират като трио, обявиха нов сингъл и световно турне Pussycat Dolls се събират като трио, обявиха нов сингъл и световно турне Никол Шерцингер, Кимбърли Уаят и Ашли Робъртс представиха песента Club Song и подготвят турне с концерти в САЩ и Европа Производител предупреждава за масов внос на опасни храни от Турция Производител предупреждава за масов внос на опасни храни от Турция Данни от европейската система за контрол показват увеличени сигнали за пестициди и токсични вещества в плодове и зеленчуци Легендарният Стив Харис навърши 70 години Легендарният Стив Харис навърши 70 години Основателят на Iron Maiden продължава да бъде една от най-влиятелните фигури в историята на хеви метъла Санкциите срещу Русия се разхлабват още и с Бангладеш Санкциите срещу Русия се разхлабват още и с Бангладеш От Дака също поискаха да внасят руски петрол заради блокирания Ормузки проток  Китай започна днес свой Възродителен процес Китай започна днес свой Възродителен процес Пекин прие закон, който прокарва войнствен национализъм – последната фаза на всяка комунистическа диктатура Лайза Минели на 80 години - разказва за личния си път, успехите и трудностите Лайза Минели на 80 години - разказва за личния си път, успехите и трудностите Актрисата и певица, носителка на четирите най-престижни награди в шоубизнеса, разказва за успехите, трудностите и новите си мемоари Гиркин от затвора: Русия е следваща след иранското поражение Гиркин от затвора: Русия е следваща след иранското поражение Техеран няма сили да се бие и ще бъде разгромен, смята бившият военен министър на Донецката народна република Макрон приема Зеленски в Париж Макрон приема Зеленски в Париж Френският президент  ще посрещне украинския държавен глава в петък, като в центъра на срещата ще бъдат военната подкрепа за Киев Има ли връзка с България иранската заплаха да атакува банки Има ли връзка с България иранската заплаха да атакува банки Няколко финансови институции присъстват и у нас, и в Близкия изток 
Атанас ЗАПРЯНОВ Атанас ЗАПРЯНОВ Виц на деня Виц на деня Най много обичам естествените жени,на които като им кажеш:
-"Искаш ли да правим с*кс?"
Те да ти викат:
-"Естествено".
Виц на деня Виц на деня - Ау, колко готино ви е облякла мама с еднакви костюмчета! Да не сте близнаци?
- Госпожо, излезте от автомобила и си дайте документите!
- Да скъпи!
- Хайде миличка да направиш и за мен едно!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Цените на горивата са толкова високи, че като ми светне лампа в колата, се моля да е двигател.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори