Осъдиха на затвор за „Танк” екс-премиера на Македония
23 Май 2018, Сряда, 20:07 ч.
Източник: vesti.bgКупуването за Груевски на „Мерцедес” на стойност около 600 000 евро предизвика огромен скандал
Предишният премиер на Македония Никола Груевски беше осъден на две години затвор по т. нар. дело „Танк”.Груевски беше признат за виновен от съда като подбудител за извършването на престъпление.
Според съдиите и обвинението той е поръчал незаконно с бюджетни средства луксозен „Мерцедес”. По закон, за това престъпление, присъдата е от една до три години затвор.
На днешното заседание на съда Груевски не присъства.
Купуването на „Мерцедес”-а за около 600 000 евро предизвика огромен скандал в Македония.
Освен бившия премиер по същото дело обвиняем е и бившият заместник-министър на вътрешните работи Гьоко Поповски, който вчера бе осъден на 9 години затвор по друг случай за незаконно купуване на 300 полицейски автомобила.
Бившият министър на вътрешните работи Гордана Янкуловска също е обвинена, но ще бъде съдена отделно поради рискова бременност
Това е само едно от общо петте обвинения на македонската прокуратура срещу Груевски за различни престъпления, корупция и фалшифициране на избори по времето на управлението му от 2006 до 2016 година.
В Дания се дивят на Бангаранга
Млада жена прегази възрастен мъж
4 болезнени лъжи, които ни държат в капана на нещастния брак с години
"Политико": Победата на ДАРА предотврати кошмарен сценарий с Израел
Малтийците , които ни дадоха максимален брой точки , преобърнали нагласата си часове преди шоуто
Младеж пострада при токов удар - докоснал електрическата мрежа на БДЖ с въдицата си
България с рекорд за плажове със "Син флаг"
Александър Кадиев се обърна към хейтърите на Дара
Млада жена прегази възрастен мъж
17/05/2026, Неделя 20:20
0
В Дания се дивят на Бангаранга
17/05/2026, Неделя 19:59
2
Каква е твоята зодия: разкрий личностните си черти
Дара стана сензация извън Европа
Във Франция с огромно внимание към Дара
Ето колко струва да гледаш финал на Евровизия на живо
