×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Разтърсващи думи за Боян Петров: Дай сигнал някакъв! Знаеш ли колко хора още те чакат?


21 Май 2018, Понеделник, 19:02 ч.

Аз мисля, че Бог си определя стоенето на хората сред хората – един да е високо, да е пример, да се помни

Журналистката Мира Добрева написа разтърсващо послание във "Фейсбук" до изчезналия алпинист Боян Петров.

Ето какво написа тя във Фейсбук:
"Ами, понеже не се обаждаш, реших да ти напиша писмо. Все си мисля, че бродиш нейде, никой не те е отписал, да знаеш. Никой от нашите. Има едни, дето те погребаха още на четвъртия ден, ама тях да не мислим сега. Та реших да ти кажа, че освен алпинист, си и магьосник. Чудо някакво стори - дали с постигнатото досега, дали с тази последна изумителна акция, не знам.

Може да е от начина, по който гледаш. Или се усмихваш. Как проблясва синьото на очите ти - като остри ледени късчета, в които се е отразило небето. Или онзи поразителен начин, по който изговаряш думата, та половината от нея остава в устата ти. Не знам точно какво е, но такова нещо не се е случвало, да знаеш! Иначе знаеш ли какво стана при нас? То наистина е нещо магическо. Наниза ни като пъстри мъниста на тънко синджирче, пък ни постави на шията на тъжна майка, която чака да се върне синът й.

Хей, къде се скри, Човеко? Потъна ли, извиси ли се? Цепнатина ли те прибра, халюцинация ли те примами? Или ще си дойдеш? Къде си? Студено ли ти е? Заспа ли? Чуваш ли?

След като изчезна, много неща се случиха. Книга няма да ми стигне да опиша. Сигурно и това ще направя някога, но сега ще ти разкажа за днес:

Ради организира поход. В твоя чест. Така каза да казваме. Никакви траури, никакви драми. Така каза, пък като ме гушна днес, скришом поплака. Беше на две плитки, като момиченце. Нали знаеш, че така обича да ходи? Но да ти кажа за похода. Беше нещо изключително! Никой досега не е правил такова нещо! Купища хора, мало и голямо, подготвени и не, всички тръгнаха нагоре. Само защото ти там си вървял! Кажи къде си, де... Дай сигнал някакъв! Знаеш ли колко хора още те чакат? Днес една жена каза, че си като Левски. Викам, НЕ! Недейте така! А тя – добре, де, за мен той е моят Левски.

Тук е топло, но при теб сигурно е много студено. Снощи, като гледахме филма, всички недоумявахме от чудовищния студ на върховете, но... те само Великани като Вас, алпинистите, могат да понесат това. А ние, дето си живеем на земята, днес тръгнахме по твоята пътека към Копитото. Горе като се качихме, някой беше сложил голям постер със снимката ти. И пред него хора оставяха цветя. Ама не много. Никой още не вярва, че те няма наистина. А пък децата са съвсем сигурни, че си си тук. Имаше много деца днес, да знаеш. С дървени тояжки, с туристически шапчици, да им пазят вратлетата да не изгорят. Защото си печеше слънчице. Днес, впрочем, е единственият ден от поредица дъждовни, в които не падна капка дъжд. Много хора казват, че е заради теб. Аз мисля, че Бог си определя времето, както и стоенето на хората сред хората – един да е високо, да е пример, да се помни, друг да не забележиш, да подминеш, да не видиш.

На мен ми се искаше ти да видиш това, което ставаше горе на Витоша. Децата и майките, и бащите. И баби, и дядовци много. И все твоето име говореха. Всички продължават да питат, кажи им къде си, Бояне!

В категории: Животът


2
Коментара
Флагман.БГ Нова ера на зарядните устройства Нова ера на зарядните устройства 27/12/2025, Събота 22:00 2
2
Коментара по темата
2.
Стига бе, зурла,
21.05.2018 17:36:13
1
4
остави нещо свято да ни сдобрява и обединява... Ти като си харесваш кочинката, не се изказвай за птиците...
1.
зурла
21.05.2018 16:19:31
5
6
Колко ли още драскачи ще се опитат да останат забелязани пишейки за Боян. Спрете се вече че пишете едно и също. Ако ви беше грижа щяхте да поискате официално подобни места да бъдат забранени за достъп. Какво всяко едно опасно място. Само че никой не го е грижа , защото става въпрос за пари. И от едната страна и от другата. Фактически има повече смъртност по пешеходни пътеки отколкото по тези върхове , но за това ни дума. Хайде стига вече лицемерие ..
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Без проблеми по пътищата: Нормално движение в Бургас, Ямбол и Сливен, магистралите – чисти и сухи Без проблеми по пътищата: Нормално движение в Бургас, Ямбол и Сливен, магистралите – чисти и сухи АПИ съобщава, че пътната мрежа в Югоизточна България е проходима при зимни условия, а движението по магистралите „Тракия“ и „Марица“ се осъществява без затруднения Ден на вярата: Почитаме 20 000 мъченици, изгорени за Христос в Никомидия Ден на вярата: Почитаме 20 000 мъченици, изгорени за Христос в Никомидия Техният подвиг остава символ на непоколебима вяра и духовна сила, вдъхновяваща християните по света вече повече от 17 века Сигнал до Флагман.бг: Няколко гаража до бл. 133 в ж.к. "Меден рудник" разбуниха духовете Сигнал до Флагман.бг: Няколко гаража до бл. 133 в ж.к. "Меден рудник" разбуниха духовете Живущи искат повече информация за разположението на частните гаражи и начина на достъп до тях Наш 70-годишен околосветски пътешественик счупи мачта Наш 70-годишен околосветски пътешественик счупи мачта На помощ се е притекъл корабът на Българския морски флот "Странджа", който е пътувал към столицата на Уругвай Монтевидео Гроздоберачката от двулевката си отиде в нищета Гроздоберачката от двулевката си отиде в нищета На 81 години почина Кина Гърбова, чийто образ красеше соцбанкнотата Румен Гайтански разпродава всичко в България и се изнася от страната Румен Гайтански разпродава всичко в България и се изнася от страната Според източниците Гайтански вече дори е напуснал България и трайно се е установил в Базел, където притежава просторно имение Чирозът на стана по-скъп от калкана: Цени до 45 лв. за кг на рибната борса в Бургас Чирозът на стана по-скъп от калкана: Цени до 45 лв. за кг на рибната борса в Бургас Цената на чироза е повишена, защото по принцип за сушенето и веянето на риба се изисква труд и майсторлък Предлагат критика Стоян Георгиев за почетен гражданин на Бургас Предлагат критика Стоян Георгиев за почетен гражданин на Бургас Ако събере 1000 подписа на бургазлии, кандидатурата му ще влезе на разискване в ОбС  Умерен ръст на жилищните цени в България през 2026 г.: Как еврозоната променя пазара Умерен ръст на жилищните цени в България през 2026 г.: Как еврозоната променя пазара Дори и предлагането да се повиши, то няма да изпревари търсенето, тъй като няма предпоставка за по-ниски доходи, а напротив – купувачите ще се стремят все повече да  подобряват качеството си на живот Регистрационните таблици в София - от „С“ до „ОХ“: Как стигнахме до края на азбуката Регистрационните таблици в София - от „С“ до „ОХ“: Как стигнахме до края на азбуката Въведени са нови буквени комбинации с допустими символи за сериите на автомобилните табели
Малък апартамент, голяма идея: Как един мъж превърна дома си в технологично чудо Малък апартамент, голяма идея: Как един мъж превърна дома си в технологично чудо Интелигентен дизайн, иновации и въображение – този малък апартамент показва, че и няколко квадрата могат да се превърнат в мечтан дом. Йети – мит, измама или истина? Историята на най-загадъчното създание на планетата Йети – мит, измама или истина? Историята на най-загадъчното създание на планетата От една снимка в снега до световен феномен – как Снежният човек от Хималаите се превърна в символ на мистерията, която човечеството отказва да забрави Тигър изненада туристи в Индия – вместо да нападне, легна спокойно до тях Тигър изненада туристи в Индия – вместо да нападне, легна спокойно до тях Неочакваната среща с дивия хищник показа, че хармонията между човека и природата е възможна Жестоко престъпление в Индия: Трима мъже арестувани за нападение над медицинска сестра в хотел Жертвата е била объркала номера на стаята, когато извършителите я нападнали и държали против волята ѝ в продължение на часове Нова ера на зарядните устройства Нова ера на зарядните устройства Смартфоните и лаптопите ще разполагат с един общ порт Новите съседи се завръщат, Амадор е успешен бизнесмен Новите съседи се завръщат, Амадор е успешен бизнесмен Най-новият 16-и сезон стартира у нас на 28 декември (неделя) и ще се излъчва всяка събота и неделя от 20:00 ч., превръщайки България в първата страна, в която епизодите ще дебютират международно Грипът настъпва, яжте кисело зеле и туршия Грипът настъпва, яжте кисело зеле и туршия Това е съветът на проф. Кантарджиев Гол лепкав човек и ЛГБТ: Германската телевизия отбеляза Коледа по давоски конспект Гол лепкав човек и ЛГБТ: Германската телевизия отбеляза Коледа по давоски конспект „Той е в слуз и без дрехи, защото пазим неговото достойнство и интимност“, обясниха от медията Ритуал за късмет през 2026 година: Астролог препоръчва как да посрещнем Новата година за успех и хармония Ритуал за късмет през 2026 година: Астролог препоръчва как да посрещнем Новата година за успех и хармония Как празничната трапеза и декорацията могат да привлекат сполуката през Новата година Мъж се задави с десерт и почина на коледната трапеза Мъж се задави с десерт и почина на коледната трапеза Когато сервирали традиционния италиански коледен сладкиш, панетоне, той си взел малко, но изведнъж не можал да диша
Джорджа Мелони Джорджа Мелони 2025 година беше трудна, но не се тревожете - следващата ще е още по-зле Виц на деня Виц на деня Скъпа, би ли ми простила изневяра?
- Ааа, не!
- Ех значи, същата си като жена ми!
Виц на деня Виц на деня - Постоянно търся смисъла на живота и не мога да го намеря!
- В хладилника няма ли го?
- Няма го!
- Значи вчера сме го изпили!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Красив е онзи, на когото сърцето е красиво.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори