Красавецът Арон се прибра в Конната база, улови го ездачката му Рая Порточанова
Рая е един от най-големите таланти в конния спорт в региона, многократен шампион, тук обаче не е с Арон
16 Май 2018, Сряда, 04:10 ч.
Автор: Флагман.бгГражданите и водачите на МПС да се успокоят, животното вече си е вкъщи
Конят, който смути минувачите по бургаските улици край морето, препускайки с развята грива между автомобили и хора, всъщност е един от най-скъпите, красиви и умни коне от базата в Парк "Езеро". Това узна Флагман.бг от служителите в животновъдния обект, които съобщиха, че конят вече се е завърнал.
Той се казва Арон и е многократен първенец от национални състезания. Неговата собственичка и ездачка е най-популярното лице на конния спорт в Бургас – внучката на Христо Порточанов –Рая.
Днес кончето било изведено на разходка в района на базата, но тъй като няма никакви ограждения, то било подмамено от прясната зелена трева и се заблудило, поемайки към парка. След това спортуващи из алеите хора допълнително го подплашили в опит да го заловят. Така се стигнало до лудия му галоп из градската част.
"Рая сама намери Арон в жк. „Зорница” и вече си го прибра в базата. Няма място за притеснения, освен че нашият животновъден обект няма ограда, а е необходимо тя да бъде около 1, 40 метра. Нашите животни се разхождат спокойно из манежа, който единствено е ограден с ограда 1,10 метра. Надявам се скоро този неприятен момент да се изчисти”, каза пред Флагман.бг шефът на местния клуб по конен спорт Георги Базотев.
Най-големият радетел на конния спорт в Бургас подчерта обаче, че атмосферата в Конната база е чудесна, има прекрасни възможности за тренировки, както и хубава храна за конете. Той само деликатно намекна за липсващата ограда.
Собственик на парцела и на обекта, намиращи се в най-красивата част от Морската градина на Бургас е Община Бургас.
В категории:
Бургас
Как да се предпазим от акне - ефективни съвети за чиста и здрава кожа
Ивайло Калушев проявявал интерес към приватизацията на "Топлофикация София"
Лора Христова с нов силен старт на Олимпиадата, Милена Тодорова колеблива на рубежа
Черноморец 1919 изпусна да победи Миньор Перник
Не правете това с лаптопа си - чупите го
Почина Мишел Портал, легенда на джаза
Мъж нападна и намушка с нож българка в градски парк
Йоханес Клаебо е номер 1 за всички времена на Зимни Олимпиади
Кая Калас: Европа не е заплашена от цивилизационно унищожение
Майката на Калушев в показанията си: Често говореше за смъртта
Румен Радев съобщава името на формацията си на 3 март? Ето какво анонсира той
Бивш енергиен министър на Украйна е задържан при опит да напусне страната с влак

А"Ц"ки спортен град .