Само във Флагман.бг: Фурор за внучката на Порточанов, два пъти е шампионка (СНИМКИ)
Рая от 5-годишна доказва характер на роден победител в този мъжкарски спорт и неслучайно е определяна като един от най-големите таланти на родния конен спорт
12 Май 2018, Неделя, 00:50 ч.
Автор: Явор ПЕЕВ, снимки: авторът13-годишната Рая с кобила Кокона спечели първи места на паркур на кръг от държавното първенство в Житница
Невероятен фурор предизвика участието на 13-годишната Рая Порточанова на поредния кръг от държавното първенство по конен спорт в Житница за всички възрастови групи, което се проведе в събота и неделя, научи Флагман.бг.Внучката на футболния бос Христо Порточанов стана двукратна шампионка в своята възрастова група- деца до 14 години.
Рая, с невероятната подкрепа на 6-годишната кобила Кокона триумфира като безспорна победителка първо на паркур до 95 сантиметра, а днес разби конкуренцията и до 105 сантиметра.

Щастливият дядо пръв поздрави победителката
Отличията са поредни във визитката на амбициозната състезателка на клуб по конен спорт "Симеон Велики" със седалище Свети Влас.
Рая от 5-годишна доказва характер на роден победител в този мъжкарски спорт и неслучайно е определяна като един от най-големите таланти на родния конен спорт в последните години.
Следващото предизвикателство за Рая Порточанова е поредният кръг от държавния шампионат, който ще се проведе в края на месеца в пловдивското село Царацово.

В категории:
Спорт
Диетолог посочи храните, които най-често отключват киселини
Нидерландия официално обяви недостиг на вода
Проверки в Гърция изпразниха магазините у нас: Шофьори масово сменят пожарогасителите
16/07/2026, Четвъртък 16:30
0
Усетихте ли земетресението в Бургаско?
Какво казват чуждестранните туристи за българското Черноморие през 2026 година
Морето върна съкровище след 404 години: Извадиха 10-килограмово сребърно кюлче
16/07/2026, Четвъртък 16:00
0
Сливенски джигит стана за смях в Румъния: Ченгета му развиха номерата, той им скача на бой (ВИДЕО)
Затишие преди нов ценови удар: Храните в Европа може рязко да поскъпнат през 2027 г.
Дигитално поколение само по име: Българските младежи са последни в ЕС
Край на чакането за Дюлинския проход: Асфалтирането започва до 15 август
От липсваща услуга до собствен стартъп: Четирима бургаски ученици създават умни шкафчета
Купонджиите на попфолка идват за MAX FEST в Бургас
