Ветерани от Втората световна война и потомци на загиналите в "Безсмъртния полк" почетоха Деня на победата в Бургас (СНИМКИ)
На церемонията присъстваха кметът Димитър Николов, почетният руски консул Тонко Фотев, както и председателят на УС на „ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас“АД Ильшат Миргазиянович
09 Май 2018, Сряда, 05:30 ч.
Автор: Петър ПЕТРОВ, снимки: авторътБългари и руснаци уважиха паметта на загиналите герои
Стотици бургазлии и руснаци почетоха с венци и цветя Деня на победата днес – 9-ти май, когато се отбелязва краят на Втората световна война. Те се събраха на площад „Тройката” пред паметника на Альоша, където звучаха и руски патриотични песни. Малко по-рано множеството тръгна от началото на централната ул. "Александровска".
Председателят на Управителния съвет на „ЛУКОЙЛ Нефтохим” АД Ильшат Миргазиянович отдаде почит на загиналите за великата победа героиСъбитието бе организирано от Почетното консулство на Руската Федерация в Бургас и Общината. На церемонията присъстваха почетният руски консул в Бургас Тонко Фотев, кметът Димитър Николов, Председателят на Управителния съвет на „ЛУКОЙЛ Нефтохим” АД Ильшат Шарафутдинов, зам.-кметът по бюджет и финанси Красимир Стойчев, директорът по персонала и обществените връзки на „ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас“ Росен Григоров, представители на политически партии, ветерани от войната, наследници на загинали в „Безсмъртния полк“, които дойдоха със снимки на своите близки. Те почетоха с едноминутно мълчание паметта на загиналите във Втората световна война.

Кметът на Бургас Димитър Николов също уважи Деня на победата
Присъстващите поднесоха венци и цветя в знак на признателност към героите, дали живота си за великата победа.

Директорът по персонала и обществените връзки на „ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас“ Росен Григоров почете паметта на загиналите във Втората световна война
"9-ти май е празник със световно значение. Ако не беше този ден, нямаше да има обединена Европа. Днешна Европа изобщо нямаше да съществува. Това е един велик общочовешки празник", каза Почетният консул на Руската Федерация в Бургас Тонко Фотев.
"Днешният ден е празник за цялото човечество. Това е празник на доблестта и победата. Много ми се иска да стане световен празник, защото преди 73 години ние като победители дадохме надежда на целия свят, надежда за развитие на цялото човечество. Сега ние се стараем да не забравяме подвига на победителите и винаги да помним и почитаме тяхната саможертва", заяви Председателят на Управителния съвет на „ЛУКОЙЛ Нефтохим” АД Ильшат Миргазиянович.

На събитието присъстваха председателят на Областния съвет на БСП Бургас Стойко Танков (вляво), председателят на ОбС на БСП Бургас Живко Господинов (вдясно) и общинският съветник Бенчо Бенчев (в средата)

Потомци на загиналите в "Безсмъртния полк" поведоха шествието, което премина през центъра на града






В категории:
Бургас
Проф. Иво Христов: Вървим към Трета световна, САЩ пишат сценария „НАТО 3.0“ и ни превръщат във васали
Топ фитнес инфлуенсър загина при шокиращи обстоятелства
Фатален купон за Световното: 17-годишно момиче намерено мъртво, убиецът изчезна
Домът на писателя в Бургас дълго ще помни премиерата на "Лунни витамини", всички си тръгнаха с рецепта за тях
Звезда от Балканите с мощен удар по Вингегор, който блестя в България
Скандал: Тийнейджър избухна в сълзи, след като изнасили момиче, но се размина със затвора
Подробности за драмата с 18-месечно момченце, което се събуди в моргата
Как да разпознаем фалшив онлайн магазин? 9 белега за измама
09/07/2026, Четвъртък 18:07
0
Парадоксът България: Първи сме по раждаемост, но се топим най-бързо в ЕС
Приеха инвестиционната програма на ВиК-Бургас
Министерството на туризма и университетите обединяват усилия за подготовката на кадри за сектора
Скандал в bTV: Шефът на новините ли спря Мартин Атанасов от ефир (СНИМКИ)
