×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Българи зад океана се завръщат за Международния фестивал на любителските комедийни театри в Тополовград


Българи зад океана се завръщат за Международния фестивал на любителските комедийни театри в Тополовград
Грандиозното събитие започва на 14 май и ще продължи 7 дни, очакват се хиляди гости
03 Май 2018, Четвъртък, 09:41 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Самодейци от Австрия, Канада, Молдова, Сърбия и Украйна ще се борят за приза "Златна камила"


Международният фестивал на любителските комедийни театри, пантомима и сатира „Велко Кънев“ ще се проведе за 23-та поредна година в Тополовград от 14-и до 20-и май. Уникалното събтие се организира с помощта на Министерството на културта, Съюза на артистите в България, Съюза на народните читалища, Община Тополовград, Държавната агенция за българите в чужбина и не на последно място - Народното читалище „Св. св. Кирил и Методий 1894“ и се провежда в навечерието на 24 май.

Тазгодишното издание ще е по-различно от предходните – участие в него ще вземат само състави от българските диаспори по света. Трупи  от Австрия, Канада, Молдова, Сърбия и Украйна ще покажат актьорските си умения редом с колегите си от България.


Камилата, която е символ на града, ще посреща гости за  двадесет и трета година

Начало на фестивала ще бъде поставено на 14 май от 18:30 ч. с Фестивално шествие на площад „Освобождение“ и с тържествена церемония за издигане знамето на фестивала. И тази година програмата включва Втора фестивална сцена, която ще се проведе в две съседни общини. В рамките на Втората сцена ще се представят 2 от най- добрите състава от фестивалния афиш, като представленията ще бъдат безплатни за публиката. За гостите пък по традиция се подготвя богата и разнообразна съпътстваща програма – посещения на културно-исторически обекти, гостуване на читалища от общината и участия в културни прояви.


Двигателите: Председателят на читалището Трифон Ламбов, режисьорът на Тополовградската трупа Въ лчо Янев,вдовицата на Велко Кънев - Дора Кънева, председателят на журито Борислав Чакринов,началничката на културата в Община  Тополовград - Красимира Ятакчиева, 2014 година  

Театралният фестивал в Тополовград се провежда за първи път през 1996 година по инициатива и с усилията на Красимира Ятакчиева - началник на отдела по култура и образование в Общината, която успява да презентира таланта на местния самодеен театър в аналогичен фестивал, който дотогава се организира от Министерството на културата  в Бургас. Журито е във възторг от играта на тополовградските актьори и настоява веднага конкурсът да се премести в градчето в Сакар планина, още повече, че там имат и база - напълно реновирано читалище с въртяща се сцена. В първите седем издания фестивалът в Тооловград бе национален, а в четири от тях вече е Балкански фестивал. От 2007 година прераства в Международен фестивал на любителските комедийни театри, пантомима и сатира. От 2012 година  с чест носи името на великия Велко Кънев, който е председател на комисията по класирането на съставите до последния си дъх.


Самодейците на Тополовград са носители на многобройни награди за актьорско майсторство

Ето я и пълната програма на грандиозното събитие:

14 май

13.30 часа гр. София, обл. София
Фондация „Заслушай се“
„С ГЛАВАТА НАДОЛУ“ от Р. Борисов и Б. Бъндев

18.30 часа ФЕСТИВАЛНО ШЕСТВИЕ

19.00 часа

19.30 часа ЦЕРЕМОНИЯ ЗА ИЗДИГАНЕ ЗНАМЕТО НА ФЕСТИВАЛА

ТЪРЖЕСТВЕНО ОТКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА

20.00 часа гр. Тополовград, обл. Хасково
Читалище „Св.Св. Кирил и Методий- 1894”
„ЖЕНСКО ЦАРСТВО” от Ст. Л. Костов

15 май

13.30 часа гр. Виена, Република Австрия
Български театър във Виена
„ДА СИ ДЕБЕЛ Е КРАСИВО” по Дарио Фо и Франка Раме

17.00 часа гр. Ябланица, обл. Ловеч
Народно читалище „Наука - 1901”
„ГОСПОЖА МИНИСТЕРШАТА”  от Бранислав Нушич

20.00 часа гр. Болград, Република Украйна
Болградски градски дом на културата
„БЪЛГАРИ ОТ СТАРО ВРЕМЕ” от Любен Каравелов

16 май 

10.00 часа гр. Варна, обл. Варна
Сдружение „Феникс 2009“
„МИЛИОНЕРЪТ“ от Йордан Йовков

13.30 часа гр. Ракитово, обл. Пазарджик
Образцово народно читалище „Будилник“ 1898 г.
„КОГАТО ЖЕНА ТИ…” от Джон Мортимър и Брайън Кук

17.00 часа гр. Тараклия, Република Молдова
Народно читалище „Майор Олимпий Панов”
„ЛЕГЛО ЗА ТРИМА” от Орлин Дяков

20.00 часа гр. Дебелец, обл. Велико Търново
Народно читалище „Съгласие  - Дебелец”
„ГОЛЕМАНОВ” от Ст. Л. Костов

17 май

13.30 часа гр. Алфатар, обл. Силистра
Народно читалище „Йордан Йовков- 1894”
„ЮНАЦИ С УМНИ КАЛПАЦИ“ от Никола Русев

17.00 часа
гр. Гълъбово, обл. Стара Загора
Дом на културата „Енергетик”
„ТО БЕШЕ ЧУЧУЛИГА, ЖУЛИЕТА” от Ефраим Кишон

20.00 часа гр. Левски, обл. Плевен
Народно читалище „Георги Парцалев- 1901”
„БЪЛГАРИ ОТ СТАРО ВРЕМЕ” по Любен Каравелов

18 май 

13.30 часа гр. Нова Загора, обл. Сливен
Народно читалище „Диньо П. Сивков- 1870”
„САКО ОТ ВЕЛУР“ от Станислав Стратиев

17.00 часа
гр. Костинброд, обл. София
Народно читалище „Иван Вазов- 1947“
„НЕ ТЕ ПОЗНАВАМ ВЕЧЕ“ от Алдо де Бенедети

20.00 часа гр. Раднево, обл. Стара Загора
Общински център за култура „Нончо Воденичаров”
„БЕЗ ДОКАЧЕНИЕ, МОЛЯ” по Чудомир

19 май 

13.30 часа София, обл. София
Народно читалище „Св.  Св. Кирил и Методий- 1924“ „ЦИЛИНДЪРЪТ” от Едуардо де Филипо

17.00 часа гр. Димитровград, Република Сърбия
Център за култура
„НИШАН” от Сърбислав Минкович

20.00 часа гр. Торонто, Канада
Арт Академия „Зад океана“
„ДВУБОЙ” по Иван Вазов

20 май

13.30 часа гр. Плачковци, обл. Габрово
Народно читалище „Пробуда- 1924”
„ВРАЖАЛЕЦ” от Ст. Л. Костов

18.30 часа ТЪРЖЕСТВЕНО ЗАКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА

Драматичен театър „Адриана Будевска”- Бургас
представя спектакъла „ПРИМАДОНИ” от Кен Лудвиг,
постановка Богдан Петканин,
с участието на Александър Кадиев- гост

НАГРАЖДАВАНЕ НА ОТЛИЧЕНИТЕ ТЕАТРАЛНИ СЪСТАВИ

В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
5
Коментара
Мария АРНАУДОВА Неспирната песен на Левски за свобода честваме днес Неспирната песен на Левски за свобода честваме днес 19/02/2026, Четвъртък 09:37 0
Тервел ИЛИЕВ Рязка промяна във времето Рязка промяна във времето 19/02/2026, Четвъртък 08:00 1
5
Коментара по темата
5.
Презокеанска приказка
03.05.2018 17:24:21
0
4
Заекът:
“Давай Вълчо, да бягаме зад океана! Лъвицата е изнасилена и сега преследват всички пичове...”
Затова всички българи избягали зад океана и вчера се върнали за малко за фестивала в Тополовград.
4.
Къде отиват парите на МК
03.05.2018 13:24:31
1
5
На журналистически въпрос (на Флагман) дали е пристрастен към хазарта, директорът на Бургаския театър БОРИСЛАВ ЧАКРИНОВ отговаря:
„Аз получавам достатъчно много пари, за да си позволя да живея в малко по-добри условия!”… Той твърди, че се издържал от хонорарите, които Министерството на културата му превеждало за всяка постановка – между 5 и 6 хиляди лева за всяка. Тази година Театърът готви осмата си постановка. „Направете сметка колко получавам от хонорарите!“”
Извод: Всяка година Министерството на културата привежда на директора на бургаския театър хонорари на обща стойност около 44-45 хиляди лева, която сума той получава освен заплатата си, която е от порядъка на 3 хиляди лева. При това тук става въпрос за хонорари само на един директор на провинциален театър. А ако сметнем и хонорарите на останалите директори на театри, каква ли сума ще се получи?... Възниква и друг въпрос: Толкова ли е богато Министерството на културата, за да раздава такива суми на директорите на театри?
Продължение на статията:
„На журналистически въпрос защо не пропуска ден без да посети казино „Палм“ на бул. „Христо Ботев“ в следобедните часове и откъде има пари да ги разиграва на машинките, шефът (на бургаския театър) отговори също така спокойно: „Парите са си мои и никой не може да ми диктува какво ще правя аз в свободното си време“, след което отпрати любезно екипа ни до асансьора.”
Ето и цялата информация по въпроса на сайта на един бургаски вестник:
https://www.flagman.bg/article/38834
Изводът е един: Театрите са прекалено тежък товар за данъкоплатците и за държавния бюджет въобще.
3.
до Борето Чакринов
03.05.2018 13:14:44
1
4
Боре, Боре, забрави как Флагман те плюеха, че си пристрастен към хазарта! Сега пък те хвалят...
2.
Защо?
03.05.2018 13:12:29
1
4
Уж бургаски сайт, а рекламират Тополовград, който е в Хасковска област...
1.
Шуро-баджанащина
03.05.2018 13:10:54
3
5
Реклама на някои си Ятакчиеви... С какво са известни те?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
"Пиленцето от Монако" със слабо представяне в Hell’s Kitchen още в първия ден "Пиленцето от Монако" със слабо представяне в Hell’s Kitchen още в първия ден Златните спечелиха първото предизвикателство, а Платинените не успяха да завършат дори салата Военна мина взривила кораба на кап. Христо Спасов? Военна мина взривила кораба на кап. Христо Спасов? Още снощи стана ясно, че нещо се е случило извънредно с кораба на опитния капитан от Балчик Недоимъка отслабва за няколко избрани представители на Зодиака Недоимъка отслабва за няколко избрани представители на Зодиака Отлив на трудностите, прилив на богатство   Александър Сано сигнализира за сметка за ток от 357 евро и обяви намерение за протест Александър Сано сигнализира за сметка за ток от 357 евро и обяви намерение за протест Актьорът твърди за двойно отчетено потребление и посочва, че стотици хора са подали сходни сигнали Служебният кабинет положи клетва в НС, вотът ще е на 19 април Служебният кабинет положи клетва в НС, вотът ще е на 19 април Основна задача на правителството сега е да проведе честни и демократични избори Сметната палата наложи глоби за над 420 000 лв. за нарушения при обществени поръчки и по Изборния кодекс Сметната палата наложи глоби за над 420 000 лв. за нарушения при обществени поръчки и по Изборния кодекс Съставени са 95 акта на ръководители на ведомства и 74 акта на кметове през 2025 г. Издирват турист край връх Голям Кадемлия в Стара планина Издирват турист край връх Голям Кадемлия в Стара планина Екипи на ПСС са на терен след подаден сигнал от близък на мъжа Неспирната песен на Левски за свобода честваме днес Неспирната песен на Левски за свобода честваме днес Отбелязваме 153 години от гибелта на Васил Левски     Започва строителството на Park View - нов жилищен проект с 4 декара вътрешен парк в "Изгрев" Започва строителството на Park View - нов жилищен проект с 4 декара вътрешен парк в "Изгрев" Инвеститорът залага на стандарт на изпълнение, характерен за по-висок клас имоти, но на цена, която остава реално достъпна за пазара в Бургас Дневен хороскоп за 19 февруари: Близнаците да не рискуват Дневен хороскоп за 19 февруари: Близнаците да не рискуват В любовта за Овена са възможни приятни обрати и жестове, които ще стоплят сърцето му
Вълк се включи във финала на ски бягане в Милано по време на олимпийска квалификация Вълк се включи във финала на ски бягане в Милано по време на олимпийска квалификация Дивото животно бе част от отборния спринт при жените и финишира редом до състезателките След обществен натиск: гръцки остров запазва свободните си плажове След обществен натиск: гръцки остров запазва свободните си плажове Целият остров е част от европейската мрежа от защитени екологични зони Натура 2000 Гърция с най-ниските цени в супермаркетите сред страните от ЕС Гърция с най-ниските цени в супермаркетите сред страните от ЕС Данните включват крайни цени както на маркови продукти, така и на продукти с частна марка във всяка страна Масови уволнения в голям завод, стотици остават без работа Масови уволнения в голям завод, стотици остават без работа Към 16 февруари в дружеството работят 571 служители, като без работа ще останат над 550 души Лавина затрупа скиори. Десет души са в неизвестност Лавина затрупа скиори. Десет души са в неизвестност Около 50 спасители са включени в акцията по издирване. Напредъкът обаче е бавен  Обявиха причината за смъртта на дъщерята на Томи Лий Джоунс Обявиха причината за смъртта на дъщерята на Томи Лий Джоунс Виктория Джоунс е починала от токсично въздействие на кокаин, случаят е определен като нещастен Амстердам забранява рекламите на месо и изкопаеми горива от лятото Амстердам забранява рекламите на месо и изкопаеми горива от лятото Градският съвет одобри мярката по екологични причини, а столицата става първата в света с подобна забрана за месни продукти Тактиката на анакондата: Новата стратегия на САЩ към Кремъл Тактиката на анакондата: Новата стратегия на САЩ към Кремъл Америка обгръща руската империя от всички страни и постепенно пристяга смъртоносно Транссексуален мъж е извършителя на престрелка на ученически хокеен мач  Транссексуален мъж е извършителя на престрелка на ученически хокеен мач  Двама загинаха при стрелбата, а трима за в тежко положение, като всички са били членове на семейството му Австриец го грози 20 години затвор за планиран атентат на концерт на Тейлър Суифт Австриец го грози 20 години затвор за планиран атентат на концерт на Тейлър Суифт 21-годишният заподозрян е обвинен в членство в терористична организация и изработване на взривни вещества
д-р Николай Михайлов, психиатър д-р Николай Михайлов, психиатър Случаят "Петрохан" е фрапантна деконструкция на институциите Виц на деня Виц на деня Преди изпит слаба ученичка пита зубрач с цел да си осигури подсказване:
- Ти нали я усещаш математиката?
- Само след с*кс.
Виц на деня Виц на деня Жената:
- Ти въобще смяташ ли да ми дадеш заплатата си?
Мъжът:
- Не сега, боли ме главата...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Да се говори за музиката? Все едно да се танцува за архитектурата.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори