×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Бургаски солисти представят Вокален концерт, посветен на Деня на хумора и сатирата
  • Обезопасяват срутената алея в Ахтопол
  • Западът се намесва в изборите в Унгария, смята Захарова
  • Предстои преизчисление на пенсиите на 355 000 работещи пенсионери
  • НОИ започва изплащането на пенсиите на 7 април, ще има и великденски добавки
  • Разби се руски военнотранспортен самолет "Ан-26", загинали са 29 души
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Дончев: Съдът трябва да реши взела ли е Иванчева подкуп, аз съм против ТВ и фейсбук правосъдието (ВИДЕО)


Дончев: Съдът трябва да реши взела ли е Иванчева подкуп, аз съм против ТВ и фейсбук правосъдието (ВИДЕО)
Парите никога не са достатъчно спрямо нуждите и исканията на хората, каза Дончев
30 Април 2018, Понеделник, 07:37 ч.

В управлението има известна доза полифония, призна той

Съдът трябва да реши взела ли е кметицата Десислава Иванчева подкуп. Размерът на подкупа, за който се твърди, че е поискан и взет, е бепрецидентен, но аз съм против телевизионното и фейсбук правосъдието. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ вицепремиерът Томислав Дончев. Той отказа да коментира дали са били нарушени правата на кметицата на „Младост“ при ареста ѝ. Съдът ще се произнесе и ще каже кой е бил прав, добави Дончев.
На въпрос дали пътуването на Волен Сидеров до Крим е проблем за управлението, той отговори: „Г-н Сидеров може да ходи, където пожелае, той няма запрещение или някакви ограничения, свързани с придвижването. Приемам въпроса, ако го беше командировал министър-председателят, а това, очевидно, е невъзможно, защото г-н Сидеров не е на служба в Министерски съвет“.
„Ако ме питате дали има известна доза полифония в управлението, безспорно има – различни партии, различни виждания и това не е нищо необичайно, когато говорим за коалиционно управление“, добави той.
Според Дончев има разлика в подкрепата на „Атака“ към БСП преди и сега към ГЕРБ, защото „има разлика дали се подкрепя тихомълком и дали подкрепата е явна, на база подписано коалиционно споразумение“. Той отново посочи, че подобна управленска конструкция не е лесна и в нея се правят компромиси. И ако някой попита дали компромисите не са много големи, веднага бих задал контравъпроса: „Каква беше алтернативата?“, каза вицепремиерът.
„Проруска доза симпатия има, особено в някои от партиите, но неведнъж всеки от лидерите – и като политически партии, и до голяма степен като действие, не е давал поводи да се съмняваме в проевропейската ориентация на страната“, увери той. Евроскептичните настроения не са феномен – такива има и в други държави, особено източноевропейски, добави Дончев.
За серията протести в последно време Дончев коментира: „Утвърди се механиката, когато някой иска средства, има определени искания – синдикални, професионални, да застава пред Министерски съвет и да заявява позиция. Ние се опитваме, в зависимост от възможностите, да реагираме във всяка ситуация“.
Уточнявайки, че уважава исканията на всички, вицепремиерът напомни: Когато някой казва: „Нека държавата даде“, да напомня, че тя държавата собствени пари си няма. Държавата дава само това, което е взела под формата на данъци“. „Парите никога не са достатъчно спрямо нуждите и исканията“, каза още той.


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
1
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Как да премахнем петна от матрака лесно Как да премахнем петна от матрака лесно 01/04/2026, Сряда 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ Кирил Десподов се сбогува с Боби Михайлов Кирил Десподов се сбогува с Боби Михайлов 01/04/2026, Сряда 20:24 0
Тервел ИЛИЕВ Милинки с неустоима мекота Милинки с неустоима мекота 01/04/2026, Сряда 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Зодиите, които не търпят лъжа Зодиите, които не търпят лъжа 01/04/2026, Сряда 19:43 0
Тервел ИЛИЕВ Лют скандал: Донарума скъса "пищова" Лют скандал: Донарума скъса "пищова" 01/04/2026, Сряда 19:24 0
Михаил ДИМИТРОВ Кьовеши поиска имунитета на 11 гръцки депутати Кьовеши поиска имунитета на 11 гръцки депутати 01/04/2026, Сряда 18:57 3
1
Коментара по темата
1.
дайте да ДАДЕМ!!!!!!!!!!!!!!!
30.04.2018 11:17:12
0
1
БЕШЕ КОМУНИСТИЧЕСКИ ЛОЗУНГ–И ЗНАЧЕШЕ ДАИТЕ НИ ДА СИ ПЪЛНИМ НЕНАСИТНИТЕ КОМУНИСТИЧЕСКИ ГУШИ
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Крум Зарков: Проваленото заседание на НС е атентат срещу парламентаризма Крум Зарков: Проваленото заседание на НС е атентат срещу парламентаризма Той свърза блокажа в парламента с бездействието по темата за цените, а критиките му обхванаха и кризата на доверие в съдебната власт Исторически момент: Artemis II полита към Луната след броени часове с 4-членен екипаж Исторически момент: Artemis II полита към Луната след броени часове с 4-членен екипаж Космическият кораб ще направи няколко обиколки на Земята, за да набере скорост чрез гравитацията, след това ще се изстреля към естествения ни спътник. Пътуването ще продължи 10 дни в двете посоки Зрелищна катастрофа на бул. „Тодор Александров“ в Бургас, Ауди се заби в стълб Зрелищна катастрофа на бул. „Тодор Александров“ в Бургас, Ауди се заби в стълб Причината е несъобразена скорост по един от „най-бързите“ булеварди в Бургас Най-добрите бегачи ще мерят сили на Созопол рън! Времето ще е слънчево като по поръчка, запишете се и вие!  Най-добрите бегачи ще мерят сили на Созопол рън! Времето ще е слънчево като по поръчка, запишете се и вие!  Записванията още текат, има няколко дистанции - 1 миля, 5 км, 10 км и полумаратон, а трасето е едно от най-живописните у нас Важно! Затварят частично бул. „Иван Вазов“ в Бургас от утре сутринта Важно! Затварят частично бул. „Иван Вазов“ в Бургас от утре сутринта Този булевард е в трасето на Джиро ДИталия  Калин Стоянов, когото хората посрещат не като политик, а като близък Калин Стоянов, когото хората посрещат не като политик, а като близък Прелюбопитно видео разкрива личните истории зад публичния образ на водача на листата на ДПС в Бургас Политическа буря заради скритата нота от Иран за американските самолети на летището в София Политическа буря заради скритата нота от Иран за американските самолети на летището в София Депутати заплашиха, че аеропортът може да се превърне в мишена, но президентът отказа да свика съвета за национална сигурност Станимир Бабанката ли е дилърът на бургаския кв. Рудник, намериха 92 пликчета с пико у тях Станимир Бабанката ли е дилърът на бургаския кв. Рудник, намериха 92 пликчета с пико у тях 28-годишният мъж е с богато криминално досие, през декември 2019 г. ограби бургазлийка Спортен празник оживи ОУ ,,Георги Ст. Раковски‘‘ в несебърското село Оризаре Спортен празник оживи ОУ ,,Георги Ст. Раковски‘‘ в несебърското село Оризаре Поводът бе вълнуващ спортен празник, който събра ученици, учители и родители в истинско тържество на движението, приятелството и споделените емоции Бившият шеф на Института по криминалистика: Направихме 52 експертизи по делото „Петрохан-Околчица“ Бившият шеф на Института по криминалистика: Направихме 52 експертизи по делото „Петрохан-Околчица“ Сред извършените изследвания са били основно дактилоскопни, балистични, ДНК, физико-химични и токсико-химични експертизи
ЕК предава на Украйна 1,4 милиарда евро приходи от замразените руски активи ЕК предава на Украйна 1,4 милиарда евро приходи от замразените руски активи Председателката на Комисията Урсула фон дер Лайен уточни, че те ще бъдат насочени в подкрепа на основните обществени услуги и за въоръжените сили на страната Кьовеши поиска имунитета на 11 гръцки депутати Кьовеши поиска имунитета на 11 гръцки депутати Те и бивш министър са в разследване на предполагаема организирана схема за измама с пари от селскостопански еврофондове Политическа буря заради скритата нота от Иран за американските самолети на летището в София Политическа буря заради скритата нота от Иран за американските самолети на летището в София Депутати заплашиха, че аеропортът може да се превърне в мишена, но президентът отказа да свика съвета за национална сигурност НАП наложи глоби за близо милион евро на търговци, вдигнали спекулативно цените НАП наложи глоби за близо милион евро на търговци, вдигнали спекулативно цените Проверени са 13 507 търговски обекта Над 100 самоуправляващи се роботаксита спряха в движение в Ухан Над 100 самоуправляващи се роботаксита спряха в движение в Ухан Полицията в Китай посочи системна повреда като първоначална причина, а случаят отново постави въпроса за сигурността на автономните автомобили 57% от хората признават, че надничат в телефона на непознат 57% от хората признават, че надничат в телефона на непознат Иран порази център за данни на Amazon в Бахрейн Иран порази център за данни на Amazon в Бахрейн Твърди се, че под ударите са попаднали дейта центрове на AWS Доналд Тръмп обмисля оттеглянето на САЩ от НАТО Доналд Тръмп обмисля оттеглянето на САЩ от НАТО Държавите членки са отказали да се включат в съвместните действия на САЩ и Израел срещу Иран, а това не било правилно, смята американският президент Студенти, ученици и преподаватели премериха сили във волейболен турнир в БДУ Студенти, ученици и преподаватели премериха сили във волейболен турнир в БДУ Събитието бе открито от ректора на БДУ проф. д-р Сотир Сотиров Почина Кирил Ампов - бащата на Графа Почина Кирил Ампов - бащата на Графа Той беше известен не само с гласа си, който покоряваше поколения българи, но и с чувството си за хумор, с което променя облика на българската поп сцена. 
Костадин КОСТАДИНОВ, лидер на Възраждане Костадин КОСТАДИНОВ, лидер на Възраждане От днес радио "Отровна Европа" вече не работи Виц на деня Виц на деня - Защо се разведохте?
- Заради с*кса.
- Рядко ли го правехте?
- Често го правехме, но не заедно!
Виц на деня Виц на деня Дядо казва на внука си:
- Бързо се скрий, че идва учителят ти, а ти днес не отиде на училище!
Внукът:
- Ти се скрий, щото му казах, че си умрял...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що е то свестен мъж?
- Този, който дава жена си за пример на всичките си любовници!

Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори