×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Без коли първа и втора категория в центъра на София
  • Мъж заплаши с лопата полицаи във Великотърновско
  • Започва продажбата на стартовите комплекти евромонети
  • Затвори родилното отделение в Севлиево
  • Сигнал за бомба затвори Прохода на Републиката
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Екшън за старт на сезона на к-г „Златна рибка”: Кредитор заплаши, че до края на деня ще го запечата (СНИМКИ)


Екшън за старт на сезона на к-г „Златна рибка”: Кредитор заплаши, че до края на деня ще го запечата (СНИМКИ)
ЧСИ-то и синдикът влязоха в къмпинга в 10:30 ч., което не се хареса на охраната заради отсъствието на сегашния собственик Пламен Иванов
24 Април 2018, Вторник, 10:02 ч.
Автор: Катя КАСАБОВА, снимки: авторът

Преди 10 години пловдивчанинът Пламен Иванов тегли кредит, за да изкупи златната земя край Созопол, но след това обявява дружеството в несъстоятелност




Неизяснени от съда вече 10 години тъмни сделки за придобиването на 19 дка, представляващи златната земя на къмпинг „Златна рибка” край Созопол, поставиха днес двете враждуващи страни в ситуация, предвещаваща кървав сблъсък в началото на сезон 2018 г. Днес в 10:30 ч. в къмпинга влязоха синдикът  на обявеното в несъстоятелност преди 8 години дружество „Зенит 99” ООД, частният съдебен изпълнител от Бургас Георги Михалев и представител на основния кредитор, който се представи като Емил Желев.

„Веднага след като стъпя във владение, което ще стане днес, започваме опис на поставените каравани и на незаконните постройки на моя територия. Ще запечатам къмпинга, ако взетите до тук предплатени наеми не бъдат прехвърлени на фирмата, която представлявам”, заяви Емил Желев.


Пазачът информира по телефона шефа си Пламен Иванов, че вътре влизат и други лица, също и журналисти. Иванов обаче така и не се появи

Веднага след това той и собственикът на съседния имот – ваканционния к-с „Лагуна бийч” Румяна Моневска показаха на Флагман.бг поредното, по думите им отсечено дългогодишно дърво. Моневска бе поканена от Желев да съдейства при описа на бунгалата и караваните, както и да поеме сигурността и охраната на 19-те дка, ако се стигне до запечатването на къмпинга, в който в този момент репортер на Флагман.бг видя, че усилено се готви за старта на сезона. Сечта на дървета и храсти беше факт, строителни работници ремонтираха капаните, усилено вървеше и косене и дезинфекциране на тревните площи. Базата и днес е в състояние да посреща летовници, което е видно и от обявите в интернет с цени на посочени нощувки в апартаменти и бунгала.

Екипът на Флагман.бг влезе заедно със служебните лица на територията на къмпинга и стана свидетел на започналия опис за предаване на имота. Оказа се, че на място е бил повикан бургазлията Виктор Стойчев Вълчев, който е трябвало да предаде общо 2,2 дка. Той обаче не се яви и имотът беше предаден без проблем на представителя на кредитора – Емил Желев.


Концесионерът на плажа Мила Пенкова, синдикът Веселин Банков и ЧСИ-то Георги Михалев очакват Пламен Иванов, но той не се появява

Напрежението нарасна, след като се разбра, че главното действащо лице – пловдивчанинът Пламен Иванов няма да дойде. Иванов е известен като управител на „Зенит 99” ООД, която преди 10 години успява да изкупи възстановената земя от наследниците на къмпинга и заедно с най-големия собственик – бившия летец Иван Иванов, държащ близо 10 дка, ги стопанисва до ден днешен.

„Това е бивш сикаджия и владее къмпинга без никакво основание с най-различни фирми, ако имаше реална съдебна система у нас, аз трябваше да съм влязъл преди 8 години”, заяви Желев.

Съседката му – Румяна Моневска пък уточни, че всъщност къмпингът се управлявал от „Секюрити груп”, свързана с бащата на Пламен Иванов. Докато вървеше описът при частния съдебен изпълнител по телефона се обади и бургаският адвокат Мартин Богдев, който твърдеше, че придобил 1 дка през 2012 г. от Пламен Иванов, заради което няма да допусне някой друг да вземе къмпинга без да се съобрази с този факт.

Съдебният казус се оказа изключително заплетен, но най-просто казано преди 10 години по думите на софиянеца Емил Желев – Пламен Иванов получава кредит (неясно каква сума), след което обаче веднага обявява дружеството в несъстоятелност с цел да измами кредитора си. Съдебната сага обаче не изглежда приключила. Около 11:30 ч. се разбра, че поканеният днес да присъства при въвода във владение – Пламен Иванов няма да дойде. Според Моневска снощи той пристигнал в къмпинга и се настанил в апартамента си – редовно призован за днешната среща. Тази сутрин обаче Иванов съобщил на частния съдебен изпълнител, че има спешни дела в Бургас и ще дойде, когато ги приключи. В крайна сметка се разбра, че Иванов няма намерение да се яви.


Тези постройки според кредитора Емил Желев били абсолютно незаконни, къмпингът има и 15 каравани, от които той иска наема си незабавно или да бъдат изведени

„Неговото отсъствие изобщо не ме интересува, започвам да заварявам”, обяви Емил Желев пред синдика и ЧСИ-то. В този момент при е и концесионерът на плажа пред къмпинга – Мила Пенкова, съпруга на някогашния създател на „Първа частна милиция” Рали Пенков. Тя заяви, че лошата атмосфера в района пречи на развитието на бизнеса й. Плажът е даден на концесия за 15 години през м. г.

„Миналото лято в нашето заведение на плажа дойдоха общинските съветници и част от управата на Созопол, имаше и други официални лица, които искаха да видят и как се грижим за плажната ивица. Имах неприятности с г-н Пламен Иванов, на когото очевидно не му беше хубаво, че на връщане делегацията ще премине през къмпинга към шосето”, каза Пенкова.


Отрязаното тази сутрин дърво, край което са Емил Желев и Румяна Моневска

В категории: Созопол


Катя КАСАБОВА Автор
Катя КАСАБОВА
2
Коментара
Флагман.БГ Млад мъж преби гаджето си, друг атакува майка си Млад мъж преби гаджето си, друг атакува майка си 01/12/2025, Понеделник 21:33 0
Тервел ИЛИЕВ 101-годишна баба е звезда във фитнеса 101-годишна баба е звезда във фитнеса 01/12/2025, Понеделник 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ Почина велик шампион от старата школа на тениса Почина велик шампион от старата школа на тениса 01/12/2025, Понеделник 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Протестът в Бургас продължава втори час Протестът в Бургас продължава втори час 01/12/2025, Понеделник 19:48 57
2
Коментара по темата
2.
ДПС, ГЕРБ, БСП и патрЕЕЕооотите
24.04.2018 13:32:09
0
15
Мутриленд деееба
1.
Getsbi
24.04.2018 13:28:29
1
13
Do koga s takiva sxemi..koq godina stana sramota e
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„Продължаваме промяната“ се разграничи от вандалите „Продължаваме промяната“ се разграничи от вандалите Нормалните хора усетиха провокаторите и започнаха да се изтеглят още към 21:30 часа, коментира Кирил Петков   Делян Пеевски обвини президента за погромите и палежите в София Делян Пеевски обвини президента за погромите и палежите в София Ние от ДПС няма да бъдем пречупени от вашата агресия, обяви депутатът Започват нови сблъсъци? Полицаите атакуват протестиращи по улиците Започват нови сблъсъци? Полицаите атакуват протестиращи по улиците Служителите на реда обаче получиха разпореждане да не ги бият Погром в централата на ГЕРБ, мебелите на партията горят (НА ЖИВО) Погром в централата на ГЕРБ, мебелите на партията горят (НА ЖИВО) Не остана нито едно здраво стъкло Сблъсъци в София, летят камъни и бутилки след опит на полицаите да отблъснат демонстрантите (НА ЖИВО) Сблъсъци в София, летят камъни и бутилки след опит на полицаите да отблъснат демонстрантите (НА ЖИВО) Една от полицейските коли едва не се запали Какво се случи тази вечер в Бургас (ОБЗОР) Какво се случи тази вечер в Бургас (ОБЗОР) Проведе се най-големият антиправителствен протест в града за последните 12 години Изстрели пред централата на ДПС-НН? Изстрели пред централата на ДПС-НН? Протестиращите атакуват Протестиращите във Велико Търново пробиха полицейския кордон Протестиращите във Велико Търново пробиха полицейския кордон Насочиха се към общината Честно ли е: Краси цял сезон се чуди коя да избере и нищо! А Натали я нападна глутница Честно ли е: Краси цял сезон се чуди коя да избере и нищо! А Натали я нападна глутница Сензационно мнение за двоен аршин в "Ергенът" Атака към централата на ДПС-НН! Протестиращите тръгнаха на шествие Атака към централата на ДПС-НН! Протестиращите тръгнаха на шествие Кирил Петков предупреди, че ще отидат и до партийния офис на ГЕРБ
Учени създадоха машина, която превръща въздух в питейна вода! Къде се случи това Учени създадоха машина, която превръща въздух в питейна вода! Къде се случи това В Китай не си поплюват с технологичния напредък Страна от Централна Европа даде допълнителни 250 милиона евро военна помощ за Украйна Страна от Централна Европа даде допълнителни 250 милиона евро военна помощ за Украйна Нидерландия се опитва да помогне на украинците с оръжия от САЩ 101-годишна баба е звезда във фитнеса 101-годишна баба е звезда във фитнеса В Испания Избухна страшен скандал около спортна кола на 6 колела Избухна страшен скандал около спортна кола на 6 колела Две ателиета се обвиняват взаимно Почина велик шампион от старата школа на тениса Почина велик шампион от старата школа на тениса Отиде си Никола Пиетранджели Русия твърди, че е превзела село в Донецка област - ракетна атака удари Днепър Русия твърди, че е превзела село в Донецка област - ракетна атака удари Днепър Трима загинали и най-малко осем ранени при удар по източния украински град, твърдят местните власти Довечера на протеста ще има КПП, ще проверяват демонстрантите Довечера на протеста ще има КПП, ще проверяват демонстрантите На прицел са лица с профил на агресивни граждани, познати от предишни протести Доналд Тръмп си е направил ЯМР, обеща да покаже резултатите Доналд Тръмп си е направил ЯМР, обеща да покаже резултатите Президентът на САЩ уверява, че е в отлично здраве, не уточнява коя част от тялото му е била проверявана Как Майкъл Фейгън се промъкна до леглото на британската кралица - една невероятна история Как Майкъл Фейгън се промъкна до леглото на британската кралица - една невероятна история Инцидентът довел до пълна ревизия на кралската охрана, а Майкъл Фейгън не бил обвинен във взлом, тъй като по онова време това било гражданско, а не наказателно нарушение Ванеса Хъджънс отново майка на 36 Ванеса Хъджънс отново майка на 36 Известната актриса и певица посрещна второто си дете със съпруга си, професионалния бейзболист Коул Тъкър 
Мартин Куванджиев, предприемач Мартин Куванджиев, предприемач Един политик трябва да е като рок звезда - да му искат автографи, а не да търсят саморазправа Виц на деня Виц на деня - Скъпа, имам две новини - лоша и хубава.
- Казвай!
- Реших да те напусна!
- А сега кажи лошата!
Виц на деня Виц на деня - Кога индийката е готова за с*кс?
- Когато червената точка на челото и светне в зелено.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Дай на някого една риба и ще го нахраниш за един ден. Научи го да лови риба и ще чукаш жена му всеки уикенд.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори