Страшната истина за колите "втора ръка", които си купуваме (ВИДЕО)
21 Април 2018, Събота, 12:34 ч.
Източник: нова твНад 80% от тях са катастрофирали
Стряскаща статистика - над 80% от колите в автоборсите са катастрофирали. След козметичен ремонт масово се продавали автомобили с повредени двигатели, превъртян километраж и липсващи въздушни възглавници. Официална статистика за катастрофите, причинени от неизправни автомобили, няма.
Според Института за пътна безопасност обаче всяка четвърта катастрофа се дължи на това. В Асоциацията на вносителите членуват 130 автокъщи. Категорични са, че автомобилите им били в безупречно състояние, а всяка кола минавала през оторизиран сервиз.
Не така обаче било в сивия сектор, който държи почти половината пазар. В Дупница определиха обвиненията за нелоялна конкуренция. Най-често срещаните проблеми, според експертите обаче, не били видими - като липсващи въздушни възглавници или превъртян километраж.
Затова от Института за пътна безопасност предлагат нов държавен орган да контролира състоянието на старите коли. Прегледът в оторизиран сервиз да бъде задължителен, предоставянето на 6-месечна гаранция и възможност за връщане на автомобила до седмица - също.
Практика, отдавна позната в Европа. Съгласен е и бизнесът. Ако даден автомобил е минал през оторизиран сервиз и бъде регистриран, на портала carstory.bg всеки кандидат-купувач може да провери състоянието му.
В категории:
Бизнес
Съпругата на Васил Божков осъди прокуратурата заради 8-месечния ѝ арест
Начин да преодолеете следобедната депресия или сутрешната криза
В ход е делото срещу Кирил Петков и Божидар Божанов
Светът започва оттук: Ден на отворените врати в СУ "Св. св. Кирил и Методий"
Прокуратурата е сезирана за грабежа на ДаллБогг: Започва работа
Шезлонгите изчезват на 251 плажа в Гърция
76-годишна общинска съветничка изби рибата със секси фотошоп
Нови разкрития на фосили от челюсти разкриват съществуване на митичния кракен
28/04/2026, Вторник 15:40
0
Лидери от ППДБ се изживяват като световен авторитет, но са с мания за величие
Новата битка на Тейлър Суифт за да защити гласа и образа си
Софийският университет рискува да спре специализирани обучения заради липса на кадри
Малена и Тервел Замфирови станаха посланици на кампания срещу хазартната зависимост
