Цветанов: Президентът гледа на изток и саботира модернизацията в армията (ВИДЕО)
20 Април 2018, Петък, 07:59 ч.
Заместник-председателят на ГЕРБ не отговори дали са манипулативни твърденията му, че президентът иска изваждане на България от НАТО и от ЕС
За всички е ясно, че президентът гледа на изток и саботираше процеса за модернизацията на армията ни. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ заместник-председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов.
Той не отговори на въпроса дали са манипулативни твърденията му, че президентът иска изваждане на България от НАТО и от ЕС.
„Хубаво е, че президентската институция вчера реагира светкавично и пуснаха становище, което бе дадено като проект за обсъждане. Позицията на експертите му, ако могат да бъдат наречени така, изцяло кореспондира с позицията на Русия. Позицията на НАТО и ЕС за ударите в Сирия и химическото оръжие изцяло кореспондира с тази на българското правителство“, заяви Цветанов.
„Спонтанна бе реакцията ми, както и на министърът на външните работи. Всички от администрацията на президентството усетиха, че се направи голям гаф. Те събраха становищата, за да не излезе истината по всичко, което се дискутираше при президента“, добави парламентарният лидер на ГЕРБ.
„Вицепрезидентът Илияна Йотова е притеснена и започва да говори хаотично. Моята работа като депутат е да отстоявам евроатлантическите ценности, а при нея има разминаване с позицията на президента по Истанбулската конвенция. Никога не съм приклякал, за да целувам ръката на представители на чужди вероизповедания от различни държави“, добави той, визирайки навярно главата на руската православна църка патриарх Кирил. Водещият обаче пропусна да го пита какво тогава е неговото вероизповедание.
„Остават съмнения, че Радев е зависим човек от чужди държави. Винаги ще го критикувам, защото единствените, които могат да помогнат на страната ни за защита на националната сигурност и териториалната цялост, са НАТО и ЕС“, подчерта Цветанов.
Той коментира и искането на лидерът на БСП за намаляване на депутатските заплати.
„Корнелия Нинова се превръща в маргинал. Няма сфера в страната, в която доходите да не се увеличават. Това, което направихме в Парламентарната група на ГЕРБ, като премахнахме ограничението за замразяване на депутатските заплати, всеки месец от народните представители оставяме от 500 до 700 лева. С тях плащаме стипендии на деца, които имат необходимост от подкрепа“, заяви заместникът на Борисов.
„Докато бях министър на вътрешните работи имаше случаи, при които наистина може да се говори за показност, но под 9% беше корупционния натиск към всички, които имаха отношение с държавните институции. При правителството на Орешарски пък бе 39%“, обясни той.
„Подкрепям агресивните действия на правоохранителните органи. За да противодействаме на корупцията, трябва да се процедура така, както срещу кметицата Десислава Иванчева“, каза още Цветанов.
В категории:
Политика
Жерар Депардийо обжалва присъдата - нов процес
Почина Ян Тиман - най-силният шахматист на Запада от ерата на Карпов и Каспаров
Михаела Василева разпали страстите в "Ергенът" - Марин и Стоян в битка за сърцето ѝ
ЦСКА готви трансферна бомба, натиска за доказан шампион от Аржентина
Виктор Тодоров - от изоставено дете до победител в "Като две капки вода"
Президентът: Да имаме държава на равноправие, законност и справедливост е заветът на Левски
Марин Станев - харизматичният лекар от Варна търси истинска любов в "Ергенът"
Станислав Балабанов: Кабинетът „Петрохан“ е заченат незаконно
Монтирани са 80 нови кошчета за кучешки отпадъци и са подмени 350 алейни кошчета. Използвайте по предназначение
Почина легендарен треньор, направил легендата с "червения динамит"
Изненада: Бивш премиер стана част от кабинета Гюров
18 общини без аптека - жителите на Невестино пътуват 15 км за лекарства

Сега имаме шанса да дадем посоката на развитието на ЕС - Европа за европейците чрез, една атмия, една държава и съюз с Русия. Ако Франция избере отново атлантическите връзки ще го направим с Германия и другите западноевропейски страни, коитп приемст тази линиябза бъдешето на Европа. А то може да бъде. само в тази насока.