×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Украинските морски дронове вече са в Тихия океан
  • Пускат движението по ремонтираните участъци на магистрала „Тракия“ в две области
  • София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
  • 16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
  • На 4 юли т.г. Авиомузей Бургас ще отбележи деветата годишнина от своето откриване
  • Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща за своето 17-о издание
  • „Бургас и морето“ Ви очаква на 1 август в Летния театър
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

РИОСВ: Няма обгазяване в Бургас, не е регистрирано замърсяване на въздуха


РИОСВ: Няма обгазяване в Бургас, не е регистрирано замърсяване на въздуха
Продължаваме да следим качеството на атмосферния въздух в града, уверяват от екоинспекцията
18 Април 2018, Сряда, 11:38 ч.
Автор: Флагман.бг

При получаване на сигналите е извършена незабавана проверка, която не е показала наличие на наднормени концентрации

Не са регистрирани наднормени завишения на контролираните замърсители на въздуха в Бургас. Това съобщиха от пресцентъра на Регионалната инспекция по околната среда и водите.

На „зеления“ телефон на РИОСВ – Бургас са постъпили сигнали за миризма на пропан-бутан от жители на  комплексите  „Меден Рудник“ и „Славейков“ във времето от 5,20  до 5,45 ч. тази сутрин. Миризмата е усетена за кратко, което потвърждават в последващите разговори гражданите, подали сигналите.

Незабавно е поискана информация от оператора „БМФ Порт Бургас“ АД,  който е съобщил, че последното претоварване на пропан-бутан е направено на 15 април. Инсталациите в „Лукойл Нефтохим Бургас“ АД са в процес на нормално повишаване на технологичното натоварване след извършения планов капитален ремонт. При получаване на сигналите екип на Единната противоаварийна служба е извършил имисионни измервания,  които не са показали наличие на наднормени концентрации, в т. ч . бензен и сероводород.

Данните от автоматични пунктове за мониторинг в комплекс „Меден рудник“, кв. „Долно Езерово“ и диференциалната оптична система „OPSIS”, част от националаната система за контрол качеството на въздуха, не отчитат превишения на пределнодопустимите концентрации на контролираните замърсители – серен диоксид, азотни оксиди, въглероден оксид, сероводород, стирен, толуен, ксилен, бензен.

Продължаваме да следим качеството на атмосферния въздух в града, уверяват от РИОСВ-Бургас

В категории: Бургас


59
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче 26/06/2026, Петък 15:00 2
59
Коментара по темата
59.
Николай
21.04.2018 13:42:39
0
1
Платени журналисти. Пишат това, което им кажат. Не се диша в града ни, извършителя бил неизвестен?! Ха-ха . До кога?
58.
*********
20.04.2018 11:52:56
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
57.
Emi
19.04.2018 22:46:54
0
5
От два дни не се диша вечер! Лъжат ни най - безочливо и ни тровят! Това е истината! Идва лято и тогава ли да не отваряме прозорците?!
56.
koko
19.04.2018 22:33:27
0
0
parnoto e na gas tqh nqkoi pitaligi ili kovachki go kriem
55.
*********
19.04.2018 16:44:10
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
54.
Протестър
19.04.2018 16:35:43
0
2
Оставка на Тонка Атанасова заради некадърно управление и допускане на постоянно замърсяване на Бургас!
53.
Оставка
19.04.2018 16:32:53
0
5
Флагман Вие добре ли сте! Града смърди, народа протестира апък вие публикувате глупостите казани от РИОСВ и триете коментарите вместо да ги метнете защо не си вършат работата начело с Директорката!
52.
Войвода
19.04.2018 16:28:09
0
5
Никакво замърсяване няма! Бургас диша чист планински въздух, но само според шефката на РИОСВ! По изтритите коментари може да се направи извод за огромната любов на която се радва ръководството на екоинспекцията!
51.
Valeri
19.04.2018 16:21:30
0
1
Flagman ne triite komentari svurzani i po adres na nekadurnata direktrka na RIOSV
50.
*********
19.04.2018 16:16:44
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
49.
*********
19.04.2018 16:10:06
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
48.
*********
19.04.2018 16:04:53
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
47.
аз ве
19.04.2018 14:43:53
0
2
Ай стига Глупости кроншопан неспира 24/7/31 а за завода да не говорим ....
46.
тоше вълче
19.04.2018 12:50:44
0
5
Относно началника на отдела за опазване на околната среда образование оператор в месо преработват е напромишленост иидентичност с опазване на околната среза
45.
въпрос
19.04.2018 11:39:11
0
1
Някои знае ли от къде се пръкна това чудо на природата, шефката?
44.
*********
19.04.2018 11:37:26
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
43.
извод
19.04.2018 11:25:54
0
5
"Когато парите на замърсителите говорят, дори експертите от РИОСВ мълчат". Хасковска поговорка!
42.
*********
19.04.2018 11:19:03
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
41.
мария
19.04.2018 11:12:20
0
6
Май трябва да закрият РИОСА и без това нищо не вършат! Само лапачи на държавна издръжка.
40.
оракул
19.04.2018 11:09:54
0
7
И каква стана тя! Кучетата лаят, замърсяванията си вървят, а РИОСВ се правят че нищо няма! Защо ли?
39.
*********
19.04.2018 11:07:23
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
38.
патриот
19.04.2018 11:04:22
0
3
Време е за протести пред екоинспекцията! Стягайте се патриоти!
37.
*********
19.04.2018 10:40:09
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
36.
Писна ми
19.04.2018 10:30:45
0
3
Явно трябва, някой да пострада и ще се обърне внимание!!!
35.
Шопа
19.04.2018 01:40:01
0
9
Бургазлии са си виновни за обгазяванията щом търпят продажниците от екоинспекцията! Ако беше в София досега да сме ги изгонили с камъни!
34.
*********
19.04.2018 01:36:10
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
33.
Ропотамо
19.04.2018 01:31:03
0
5
Тонке смърдиш на корупция върви си в Хасково!
32.
Призив
18.04.2018 22:08:51
0
8
Спрете далаверите в РИОСВ! Време е да видим ръководството в затвора...
31.
*********
18.04.2018 22:06:15
1
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
30.
*********
18.04.2018 22:03:09
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
29.
*********
18.04.2018 21:58:19
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
28.
Запознат
18.04.2018 19:39:47
0
13
Чакайте милостта на чиновниците от РИОСВ, РЗИ и Бургаската общинска администрация, за да дишате чист въздух! Ще има още дъълго да си чакате! Съвестно ще плащате данъци, за да има заплати за "отговорните служители", а една баба от Аскьой и антуража около нея ще си кютат - зер, тя не е от тук и е за кратко... Вие, обаче, и вашите близки оставате! И сте принудени да дишате мъзгиите на безнаказаните замърсители!
27.
ееееееееееее
18.04.2018 19:13:22
0
9
Сега е 19.10 ч. Не се диша от същата миризма.Илли пак няма обгазяване и какво ли не? Ще ни изтровят тези помияри,които вземат паричките,а на нас ни се тровят душичките...
26.
Стела
18.04.2018 18:41:09
0
4
Миризмата се усещаше и в Изгрев ит 6.30 до към 8.00ч. Така че нещо инфото не е вярно.
25.
*********
18.04.2018 18:02:11
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
24.
Реалния
18.04.2018 17:59:48
0
9
Алооо , Мафията......
Ще чакаме да почнат да ни капят веждите ли?
Нещастници.....
Вас Господ ще ви съди!
23.
айде бе
18.04.2018 17:47:05
0
11
Сутринта щяхме да се изтъровим бе.Нямало обгазяване.Няма такава държава!!!
22.
Бай хой
18.04.2018 17:32:09
0
8
Предлагам да ги обесим по стълбовете от РИОСВ, а пък после ще обясним,че те така си висят корумпираните изроди
21.
*********
18.04.2018 17:30:39
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
20.
Гларус
18.04.2018 17:14:04
4
3
Съобщение на комисията по екология: Гражданите да престанат да произвеждат фейк новини!Истината е друга!През последната седмица в града се забелязва масово пролетно почистване на бидони от кисело зеле и изливане на зелевата чорба в канализацията.Тези недобросъвестни действия на "гражданите"на Бургас доведоха до непоносимата геенска смрад заляла града ни,световен еко и спа-център.Разчитаме на морския бриз да помогне за разсейването на газовата атака и така способства за безопасното провеждане на абитуриентските балове!
19.
*********
18.04.2018 16:56:26
0
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
18.
Горан
18.04.2018 16:51:00
0
13
Днес им се спря тока на модераторите да трият мнения относно обгазяването сутринта, пък сега разбираме, че всъщност обгазяване е нямало, хахаха
17.
Пацо
18.04.2018 16:26:06
1
8
Това да не е новичок.
16.
как не
18.04.2018 16:09:16
0
21
станах рано отворих прозореца и не само усетих смрад но и ме заболя главата все едно съм стоял цял ден на бензиностанция. от РИОСВ организирано лъжат.
15.
gradski
18.04.2018 15:41:22
0
14
Изключваме мониторинга в реално време и няма обгазяване. Елементарно.
14.
ДПС, ГЕРБ, БСП и патрЕЕЕооотите
18.04.2018 15:31:54
1
13
Дишайте дълбоко,няма страшно :D
13.
Оплакване
18.04.2018 15:23:21
2
8
Крайно време е да се оплачем на Доналд Тръмп.
12.
Лозово
18.04.2018 15:22:21
0
25
Сутринта от 8,00 до 9,30 часа в Славейков, Лозово и Долно Езеро не се дишаше. Миришеше на газ пропан бутан. Една голяма ЛЪЖА е че няма нищо !
11.
Стойко
18.04.2018 15:08:41
0
19
"които не са показали наличие на наднормени концентрации"

Какви ли са зададените нормите щом тази миризма не е успяла да ги превиши....?
10.
авс
18.04.2018 14:54:29
0
26
Долни измекяри, сутринта не се дишаше.Какво ли не правят финикийските знаци.
9.
Те в РИОСВ
18.04.2018 14:53:35
0
23
От подкупи им се е развалило обонянието и скоро няма да има замърсяване тоягата искат
8.
АLT
18.04.2018 14:48:26
1
20
В "Меден рудник" приятно ухаеше на НХК около 6.00ч. Рядко се случва, затова се усещаше.
7.
*********
18.04.2018 14:45:46
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
6.
Daaa
18.04.2018 14:39:18
1
24
Чакайте да ви кажат истината!!! Бг демократите лъжат милион пъти повече от комунистите!!! Ако сега се случи един Чернобил хората никога няма да разберат, освен ако тия нямат финансова изгода за спекулации на борсата, продажба на медикаменти и защитно облекло
5.
Виц
18.04.2018 14:29:28
0
17
В моргата се намират 20 починали от обгазяване, от РИОС коментираха, че са вдишали чист планински въздух... Не им понесло.
4.
Студента
18.04.2018 14:28:18
0
35
Това,че не е регистрирано не означава че е нямало .
3.
Бургазлия
18.04.2018 14:26:36
0
35
Как да нямаше обгазяване,защо лъжете хората?
Миришеше много на газ!
Кажете веднъж истината,стига с тези лъжи и измами!
2.
*********
18.04.2018 14:17:21
0
7
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
1.
Аман
18.04.2018 14:14:26
0
41
Сутринта не се дишаше в центъра, вагони сопасни товари или нещо друго от кораби изпуснаха, но ще ни изтровят, а тея нямало обгазяване!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА Инициативата на Община Несебър и НСА „Васил Левски“ събра хора с увреждания от България и Германия, а финалът бе отбелязан на Международния олимпийски ден Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ Селекционерът на жените по борба разкри детайли около статута на състезателката и призова смъртта ѝ да не става повод за клубни борби „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци Седемнадесетото издание на престижното ветроходно състезание беше открито официално на Морската гара в присъствието на десетки гости Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата Решението на прокуратурата е постановено на 10 юни 2026 г., след като месец по-рано са обработени материалите от мащабна проверка на Главна дирекция „Национална полиция“ Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа Участничката от „Ергенът“ не спести тежки думи и директно го определи като изключително злобен човек Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор Симона Радева беше отведена с белезници от дома си, за да излежи присъдата си от 3 години и половина Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция Емблематичното лице на „На кафе“ излезе в най-дългата ваканция в историята на Нова телевизия В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче Малкото е женско и впечатлява с бялата си окраска – истинска рядкост при този вид Радев: Спряхме скандални поръчки - 1 млрд. евро за мантинели и 47 млн. за рязане на клони около жп релси Радев: Спряхме скандални поръчки - 1 млрд. евро за мантинели и 47 млн. за рязане на клони около жп релси Фирма коси 3 декара трева през зимата за 250 хиляди лева. Добре ли е? Има стотици такива неща. Отвсякъде е текло, посочи  той
„Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Най-сериозната тенденция в доклада на НСИ е продължаващият спад при традиционните периодични издания Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Във Велико Търново има нов началник  Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Община Полигирос даде срок до 5 юли на летовниците сами да приберат шезлонгите си, след което общинските служби започват масирани принудителни акции Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Депутатите приеха промените за новия ВСС почти единодушно, но изискването за 160 гласа в парламента вещае тежък процедурен саботаж Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Ще става дядо Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Изданието „Билд“ разкрива шокиращите видеокадри от Нарбон, при които група тийнейджъри пребиват жестоко свой връстник, оставяйки го да умре на строителна площадка Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Ако си мислите, че родната Темида не работи, погледнете към Острова, където оневиниха тийнейджър за убийството на дете – у нас законът поне призна за виновен и осъди бургаския касапин Иван Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда Животното, което принадлежи към силно застрашен африкански вид, е изчезнало в хълмистите и труднодостъпни местности извън пределите на имота в град Лийки Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните Музиканти и автори от цялата страна имаха възможност да изпратят своя авторска музика и да станат част от тазгодишното издание
Проф. Георги РАЧЕВ Проф. Георги РАЧЕВ Пускаме бавния грил. Водата в Черно море – 26 градуса Виц на деня Виц на деня На пазара:
- Брей, че са ви скъпи яйцата!
- Госпожо, ето ви кош, слама и петел, снесете си ги сама!
Виц на деня Виц на деня Съпругът, в просъница:
- Жена, загаси телевизора и ме завий с одеяло.
Съпругата, шепнешком:
- Не може, скъпи, на кино сме...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Учени установиха, че основната причина да не се сбъдват мечтите е високите им цени...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори