Смях в съда! Капитанов работел като арматурист, не могат да докажат, че пласирал дрога (СНИМКИ)
Недобре проведено разследване е на път да провали делото срещу сочения за един от най-оборотните готвачи на синтетика в жк „Възраждане”
Ключови думи:
Димитър Капитанов, Капито, притежание, разпространение, наркотици, дрога, готвене, синтетика, окръжен съд, обвинение, Възраждане, процесуални нарушения, нарколаборатория, разследване, арест, Бургас, Флагман
18 Април 2018, Сряда, 14:30 ч.
Автор: Петър ПЕТРОВ, снимки: авторътДелото бе върнато на прокуратурата от съдия Даниел Марков заради съществени процесуални нарушения
Бургаският рецидивист Димитър Капитанов-Капито е на път отново да се размине с лека присъда за притежание на дрога и да отърве обвинението за пласиране. Причината за това е недобре проведено разследване срещу сочения за един от най-оборотните готвачи на синтетика в жк „Възраждане”.Капито, който в момента излежава 2-годишна присъда за притежание на 30 гр пико (ВИЖ ТУК), се яви днес в Бургаския окръжен съд по много тежко обвинение, за което можеше да получи от 3 до 15 години затвор.
Случаят е от началото на м. г., когато по сигнал ченгета претърсват жилището на бургазлията и откриват различни видове дрога. Проблемът обаче е, че количествата са минимални – около 1 гр трева и 6 гр пико. Служителите на реда образуват досъдебно производство за нарколаборатория и Капитанов вече е обвинен освен за притежание и за пласиране на дрога. (ВИЖ ТУК)
Делото обаче бе върнато на прокуратурата от уважавания бургаски магистрат Даниел Марков заради съществени процесуални нарушения. Окръжният съдия посочи, че от Обвинителния акт не става ясно дали наркотиците са предназначени за продажба или за лична употреба. Друга неточност била липсата на информация как Капитанов е придобил дрогата. Не е доказано и как посочените като материали за производство и държане на наркотици: 5-литрова колба и електронна везна са използвани за това, тъй като имат двойно предназначение. Същото важи и за определената като прекурсор за „готвене” на синтетика - солна киселина.

Капитанов бе докаран с белезници директно от Бургаския затвор
„Не е посочено какво е направил, как точно е придобил наркотичните вещества. Липсват описания, от които се извежда съдържание на умисъла. Липсват факти, които да доказват, че се касае за прекурсори. Не става ясно и че наркотиците са предназначени за разпространение, а именно това прави делото подсъдно на Окръжен съд”, каза съдия Марков.
Самият Капитанов дойде в съдебната зала леко накуцвайки, облечен спортно - с анцуг и електрикови маратонки. Той обяви пред магистратите, че работел като арматурист в частна фирма и не се занимавал с наркотици.
„Признавам, че съм държал наркотици в себе си и в дома ми, но не съм продавал”, каза в залата Капитанов.

Според разследващите тази колба е използвана като част от мобилна нарколаборатория, но това не било доказано по делото
Припомняме, че до момента 35-годишният бургазлия има 9 присъди, но нито една от тях не е за продажба на дрога. Основната част са за притежание, включително и за сериозното количество от 30 гр пико, с което бе сгащен в жк „Зорница” по-малко от месец след претърсването на дома му на ул. „Сливница”.
В категории:
Темида
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА

Кой го уважава? Смешни сте
Значи има и не уважавани бургаски магистрати.
То бива мазане и лизане ама това е вече прекалено