×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Един загинал и девет ранени при катастрофа на българска кола с мигранти в Хърватия
  • Американски военни конвои ще преминат през България на път към учение в Румъния
  • От днес влиза в сила Пактът за миграцията и убежището в ЕС
  • Цените на петрола достигнаха най-ниското си ниво от два месеца насам
  • Порой заля международния път между Русе и Букурещ
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Съдията поиска Митьо Очите в съда, пращат му официална призовка


Съдията поиска Митьо Очите в съда, пращат му официална призовка
Групата на Божо Кравата бе погната след стрелбата по Митьо Очите и хората му през 2016 г.
16 Април 2018, Понеделник, 10:00 ч.
Автор: Антония Чорева, снимка: Архив

Делото срещу Божо Кравата и групата му не тръгна отново. Но бандата се зарадва да се види и да си поговори в Специализирания наказателн съд

Делото срещу Божидар Кузманов-Божо Кравата и групата му за стрелбата срещу Димитър Желязков Очите, пак не успя да тръгне в Специализирания наказателн съд след три часа чудене и заседания на съдиите.

Първо два часа прокурори, адвокати и съдебни заседатели се чудеха къде е единият от задържаните Георги Иванчев и защо не е в залата. Именно той е смятан за стрелеца на Митьо Очите. Никой не знаеше къде е той, включително имаше писмо от Министерство на правосъдието, че той не е получил призовката си, защото не е в затвора.

Това предизвика бъзици сред групата, но се оказа просто някаква грешка при предаване на информацията и за половин час Иванчев бе докаран от Софийския затвор в залата.

Последва връчване на препис на обвинителния акт на всички подсъдими.

Абсолютно всички адвокати, без този на Радослав Димитров, бяха съгласни да бъде даден ход на делото. Той изтъкна мотива, че днес е даден нов препис на обвинителния акт, който е много обемен – не се знае какво пише в него и той трябва да се запознае.

И въпреки че прокурорът по делото Росица Славова каза, че според закона това не е пречка и въпреки убежденията, че е имало само една грешка в новия обвинителен акт – фактическа, на името на един от свидетелите, съдията по делото излезе в мисловна почивка.

Тя премина в почти час заседание, на което се реши, че доводите на адвоката на Димитров са основателни и не бе даден ход на делото.

Следващата дата за явяване е 3 май. Освен нея бе избрана и дата в началото на юни.

Беше решено още да се призове Димитър Желязков като свидетел, а за да се яви той в съда бе натоварена неговата адвокатка.

За да е по-сигурно обаче, че Очите ще дойде в съда, съдията по делото реши да му пуснат призовка.

Подсъдимите поискаха да гледат и видеоматериалите и им беше обещано, че това ще се случи на едно от заседанията по делото.

Докато чакаха часове да се докара първо Георги Иванчев, после да се реши дали да се отложи делото – обвиняемите от групата на Божо Кравата използваха момента да се посмеят и да си поговорят.
Стигнаха до извода, че са остарели, но не продумаха и дума по самото дело.

В залата бяха всички обвиняеми – соченият за лидер на организирана престъпна група Божидар Кузманов и участниците в нея Иван Терзийски, Димитър Николов, Данаил Петков, Николай Иванов, Силви Николаев, Радослав Димитров, Тодор Славов и Марчо Марков.
От тях в ареста са само Георги Иванчев и Тодор Славов.

Припомняме, че Очите бе тежко ранен при стрелбата в ресторант “4 You” в Слънчев бряг на 8 юни 2016 г. Според прокуратурата виновен за това е Георги Иванчев.

В категории: Крими


Антония ЧОРЕВА Автор
Антония ЧОРЕВА
12
Коментара
Георги РУСЧЕВ Мбапе: Тук сме, за да създадем история Мбапе: Тук сме, за да създадем история 12/06/2026, Петък 12:20 0
Флагман.БГ Динята е опасна при някои болести Динята е опасна при някои болести 12/06/2026, Петък 11:20 0
Флагман.БГ Прави ли ни кафето зависими? Прави ли ни кафето зависими? 12/06/2026, Петък 11:00 2
12
Коментара по темата
12.
ДО9 давай ВАЛЕРИ НАРОДА Е С ТЕБ
17.04.2018 11:17:34
2
4
САМО Г–Н Симеонов /от Симеон ВЕЛИКИ –НАЙ СИЛНАТА Българска държава//ще оправи България
11.
До 7ми
17.04.2018 09:52:56
1
9
Ти гледай че оживя,защото след всичкият ти гнусен и жалък живот,тази случка трябваше да е краят му. Носи си торбичката и си опичай акъла,защото Господ те остави да се мъчиш. А мъките ти тепърва започват,само гледай! Идва ред да плащаш,дори и с най-милото!
10.
Петър Иванов
17.04.2018 07:56:41
0
9
Снимки на тъпоъгълници с овчи поглед!
9.
Тото
17.04.2018 05:13:41
2
13
Господин Симионов, гласувах за Вас,защото ви имам доверие,че вие сте наистита честен човек,който ще направи всичко възможно да вкара мафията в затвора,която е отговорна за смъртта на много млади българи,нешливовани диаманти за нашета нация,които умират млади благодарение на съдебната система,която работи на изгодни начела с нарко мафията,която и в децката градина се знае коя е тя.Господин Симеонов само на вас имам доверие.Толкова ли е слаба държавата,че не може да се справи с нарко-съдебната система?.оплели са се като свински черва и издеватестват над народа,който напуска страната най-вече не поради ниските доходи,а поради чувството на безпомощност и несправедливост .казват,че не сме се върнали във времето на мутрите,много по-лошо е -мутрите станаха мастити бизнесмени с капиталите от престъпна дейност ,наркотици,убиства ,трафик на хора с цел сексуална експлоатация и тн...ако прочетете това господин Симеонов знаете,че говоря истината,и затова България се обезлюдява. Ще предприемате ли нещо в качесвото си на вице премиер или гласувахме напразно за Вас?Държавата е по-силната сабя,колкото и да е ръждясала при добро желание ще отреже главата на змията. Всички знаем кои са те ,просто ги сложете,и вие позволено да използвате всички методи дори по-жестоки от тези,които те използват,защото го заслужават,защото истината е само една и защото справедливостта трябва да възтържествува. Това война за спасение на Родината ни,господин Симеонов и без да се пролее кръв в която е да е война -няма как да победиш.Без Битка няма Победа
8.
Хахахаа
16.04.2018 23:44:39
1
27
Когато си тракторист,прост селтак и фен на сръбската музика, наркодилър и убиец.Има само една държава в която може да си обсъждан и възхваляван като фактор и капацитет,особенно ако не можеш да си спомниш и последната прочетена книга!
7.
Пострадалият
16.04.2018 23:15:09
1
22
Ами как да отида в съда,като предният път подсъдимите ми се подиграваха и присмиваха! Каква е тази държава,какво е това правосъдие? Може да си наркобос и убиец на жени и деца,но щом като си пуснал жалба и си пострадал,имаш право на правосъдие. Това са мутри и бандити,които се изгавриха с мен и ”палячовците” ми,онези с брадвите и ножовете,които избягаха и ме оставиха опънат като жартиер,а подсъдимите се гавриха с мен!
6.
Quokka до 4
16.04.2018 23:13:41
0
13
Научете се първо да пишете на български грамотно и да написал.Не се косете и за моето кпд и ай кю.Имам си мнение за г-н Желязков,което никъде не съм написал. Интересна тук е промяната в тона на медията, а не какво мислите вие или аз.
5.
Яяяяаааа
16.04.2018 22:48:56
0
9
Само начетени пичлемета,с доктарантури от Харвардският Унивирситет.Кой ле защитил темата:Нека изучим законите на природата,за да можем да я управляваме пълноцено!
4.
Do QuokkA
16.04.2018 22:19:33
18
1
Malkiq ti i plitak mozuk ne ochakvai da pobere informaciq za tolkova golqm chovek kolkoto e gospodin Jelqzkov taka che ne se kosi ! Interesuvai se ot neshta koito glavichkata ti i mozucheto ti mogat da poberat i prerabotqt !
3.
Цирк
16.04.2018 22:15:48
2
26
Тез дела са само един цирк. Всички винаги са невинни или най често делото въобще не тръгва.
Баретата невинен, кела невинен, митьо невинен. Пък виновни ли са ...на хотел в поморие.
Скапана държава
2.
Quokka
16.04.2018 22:07:39
6
20
Аз не разбрах г-н Желязков дали е от добрите или от лошите. Флегман го анатемосваха,сега евала му правят.
1.
Flegmani
16.04.2018 21:50:56
4
16
Dobre che e vsqka vtora statiq da pishete za gospodin Jelqzkov che da si vdigate reitinga inache kato gledame po- drugite komentari samo vi hulqt i pluqt horata i qvno ima zashto!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Зонта клуб-Бургас отличи своите благодетели в стипендиантската програма „Подкрепи таланта” (СНИМКИ) Зонта клуб-Бургас отличи своите благодетели в стипендиантската програма „Подкрепи таланта” (СНИМКИ) Президентът на Зонта клуб-Бургас Надя Желева отчете дейностите за изминалите 2 години пред гостите, учениците и техните родители на официална церемония Илин Димитров договори с UN Tourism партньорство за кадри и инвестиции Илин Димитров договори с UN Tourism партньорство за кадри и инвестиции Като член на Изпълнителния съвет  на организацията, в която членуват 161 държави членки, България участва активно във вземането на решения, които определят развитието на глобалния туризъм Златният ключ за Източна България: АМ „Черно море“ превръща региона във водеща икономическа сила Златният ключ за Източна България: АМ „Черно море“ превръща региона във водеща икономическа сила С две модернизирани летища, пристанища и силна наука, Бургас и Варна ще се конкурират сериозно със София  Летен обир по учебник: Несебърски бакшиш разходи англичанин за 66 лева Летен обир по учебник: Несебърски бакшиш разходи англичанин за 66 лева Скандална касова бележка закова таксиджия от Бургаско, който направи 13-километрова извънредна обиколка за курс от под два километра Рекордните 900 участници ще стартират в най-голямото състезание по крос триатлон в България „Лъвско сърце“ Рекордните 900 участници ще стартират в най-голямото състезание по крос триатлон в България „Лъвско сърце“ След поредица от успешни издания и непрекъснато нарастващ интерес към събитието, тази година „Лъвско сърце“ поставя нов рекорд по брой записани състезатели Бургаската полиция погва мутреещите батки със скъпи коли, проверява как са купени (ВИДЕО) Бургаската полиция погва мутреещите батки със скъпи коли, проверява как са купени (ВИДЕО) Имаме данни за лица, които демонстрират начин на живот, който не отговаря на декларираните от тях доходи, действаме по заповед на министъра, каза директорът на ОДМВР-Бургас старши комисар Николай Ненков Ужасна ирония на съдбата: Никсън победи хероина и мутренските години, но сърцето го предаде днес Ужасна ирония на съдбата: Никсън победи хероина и мутренските години, но сърцето го предаде днес Николай Иванов почина неочаквано, след като напусна шоубизнеса и намери своя вътрешен мир далеч от фалшивия блясък Нефтохимик започва подготовка на 29 юни, играе шест контроли Нефтохимик започва подготовка на 29 юни, играе шест контроли „Шейховете“ ще се готвят в домашни условия като вече са уредени шест контроли Спокойно, не сме във война! Огромни американски военни колони окупират пътищата ни Спокойно, не сме във война! Огромни американски военни колони окупират пътищата ни В следващите 48 часа тежка бойна техника и рейнджъри на САЩ пресичат транзит България под конвой на Военна полиция 10 000 лв. обезщетение за шофьорка в градския транспорт в София заради фалшиво положителен тест за дрога 10 000 лв. обезщетение за шофьорка в градския транспорт в София заради фалшиво положителен тест за дрога Потърпевшата Антоанета Димитрова, която е шофьор в градския транспорт в столицата, разказва, че заради случая е останала без книжка, без възможност да работи и с намалени доходи в продължение на месеци
ЕС въвежда по-строги правила за контрол и прием на мигранти ЕС въвежда по-строги правила за контрол и прием на мигранти Рязко се увеличава ролята на граничните държави Ариана Гранде забрани на Белия дом да използва нейни песни в политически видеоклипове Ариана Гранде забрани на Белия дом да използва нейни песни в политически видеоклипове Поп звездата реагира остро срещу озвучаването на правителствени кадри за имиграцията с нейния хит от 2024 година Германка роди близнаци за трети пореден път без асистирана репродукция Германка роди близнаци за трети пореден път без асистирана репродукция Изключително редкият медицински феномен е регистриран в баварския град Фюрт, като семейството вече отглежда шест деца Русия гори, искаме да гори още повече: Украйна поиска спешни 20 милиарда долара от Запада Русия гори, искаме да гори още повече: Украйна поиска спешни 20 милиарда долара от Запада Киев постави ултиматум пред съюзниците за огромни нови траншове, преди Москва да е прегрупирала силите си 30 години затвор за бившия президент на Южна Корея 30 години затвор за бившия президент на Южна Корея Според прокуратурата операцията с безпилотните летателни апарати е била част от по-широк план на тогавашния държавен глава за консолидиране на властта чрез създаване на извънредна ситуация в отношенията с Пхенян Идва Супер Ел Ниньо! Климатично чудовище от Тихия океан преобръща времето и у нас Идва Супер Ел Ниньо! Климатично чудовище от Тихия океан преобръща времето и у нас Забравете за кучия сибирски студ: Природата ни готви необичайно мека, но брутално кална и дъждовна зима с риск от наводнения Кървав екшън в Хърватия: Българска кола-ковчег се размаза при бясна гонка с полицията Кървав екшън в Хърватия: Българска кола-ковчег се размаза при бясна гонка с полицията Един нелегален мигрант загина на място, а девет други са в болница, след като претъпканото возило изхвърча от пътя край Подудбина Сделка или удари: Тръмп ги отмени, но в Иран са готови за бой Сделка или удари: Тръмп ги отмени, но в Иран са готови за бой Властите в Техеран обявиха, че не се поддават на принуда, а Али Акбар Дарейни от Центъра за стратегически изследвания в ислямската република коментира, че това, което US президента казва, не отговаря на истината  Шакира и „Ацтека“ дадоха старт на Световното първенство по футбол Шакира и „Ацтека“ дадоха старт на Световното първенство по футбол Спектакълът на стадион „Ацтека“ заложи на впечатляваща сценография и костюми Ваксините срещу ковид могат да причинят рак – експерти Ваксините срещу ковид могат да причинят рак – експерти Онколози докладваха на изслушване във Вашингтон за поредица такива случаи
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Обичам инфлацията! Много я обичам! Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Защо краката на човека миришат?
- Защото излизат от задника.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори