×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

С колегите от Реформаторския блок в Бургас сме на диаметрално противоположни позиции, слагам край на тази агония


С колегите от Реформаторския блок в Бургас сме на диаметрално противоположни позиции, слагам край на тази агония
Колегите от Блока не искат да си съдействаме, за да се противопоставим на модела на ГЕРБ на местно и национално ниво, каза Живко Табаков
11 Март 2018, Неделя, 12:04 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА

Прекратил съм комуникацията с настоящото ръководство на СДС в Бургас, не намирам за нужно да поддържам отношения с политически субекти, които не спазват ангажиментите си към избирателите 

Защо Движение България на гражданите (ДБГ) замрази членството си в Реформаторския блок и постави сериозно условие пред партньорите си от дясното обединение. Отговорът на този актуален въпрос, както и бъдещето на Блока в Бургаска област потърсихме от Живко Табаков, общински лидер на ДБГ.

-Г-н Табаков, защо се стигна до ултимативния тон към партньорите ви и замразяването на членството на „Движение България на гражданите“ в Реформаторския блок?

-Причините за това са посочени в декларацията, с която излязохме и са съвсем логични. ДБГ категорично заяви, че е опозиция на властта, а такава позиция от останалите партии в Блока не се наблюдава, дори нещо повече - правят се задкулисни игри и се организират срещи между членове на РБ и представители на правителството. Това е против всички принципи и решения на нашата партия. Само да ви припомня - още преди година заявих, че РБ е изчерпан проект. В този смисъл аз и областният ни координатор Стоян Грозев нямахме никаква дилема относно декларацията, и по категоричен начин подкрепихме позицията на Националния съвет на ДБГ.

-На Вас не ви ли изглежда по-логичен съюз с „Да, България” и ДСБ, заради опозиционното поведение на двете партии, а не със СДС, които изглежда сближават позициите с НФСБ?

-Това са процеси, които ще се случат по естествен път, ако има воля и желание за обединение. Като цяло намирам един такъв съюз за логичен дотолкова, доколкото при „Да, България“ и ДСБ се наблюдава желание за провеждане на реформи. От другата страна стоят колегите от РБ, които с действията си както на местно, така и на национално ниво отказват да се противопоставят на модела на ГЕРБ, просто защото са част от него.

-Успяхте ли изобщо в Бургас да постигнете положите основите на РОД – реформаторски общности за демокрация, което е идея на ДБГ?

-В основата си РОД-овете не трябва да се тълкуват като преповтаряне на РБ, а и не са. Напротив – в тях се търси широко обединение на организации, хора и партии, чиито приоритети са да работят за отварянето на Бургас към света, повишаване на жизнения стандарт на бургазлии, чист въздух, качествено здравеопазване, създаване на работни места и туризъм. ДБГ ще търси диалгог само със съмишленици в тази посока и това трябва да е ясно.

-Продължава ли трудната Ви комуникация с партньорите от СДС? Публична тайна е, че имате проблеми, забелязва се дори при гласувания на Ваши предложения в зала, където хората, които са най-близо до Вас не ви ги подкрепят.

-Точно поради причините, които споменавате, към момента съм прекратил комуникацията си с настоящото ръководството на СДС. Дълго време съм правил компромиси, за да оправдаем доверието на хората, които през 2015 година ни сложиха на местата, на които сме, но не виждам подобни действия от страна на „партньорите“. Не намирам за нужно да поддържам отношения с политически субекти, които не спазват обещанията и ангажиментите си. Колегите явно показват, че не търсят онова, което ни обединява. От действията им в ОбС Бургас разбирам, че сме на диаметрално противоположни позиции що се отнася до ценности и реални политики за Бургас. Така че сложих край на тази агония.

-В последните няколко месеца се забелязва, че Вие държите по-остра позиция спрямо колегите си от ГЕРБ в местния парламент, изглежда загубиха кредита на доверие, който им дадохте в началото на мандата. Правилна ли е тази наша констатация?

- Съвсем правилна е, а някакъв резерв от кредит пазя само и единствено в името на Бургас. Не мога обаче да намеря за логични действията им, които пряко засягат и ощетяват бургазлии. За жалост до момента не виждам воля за реформи и това е все по-осезаемо и натрапчиво. Не е налице административното облекчение на бизнеса, решаването на проблема с паркирането, чистотата на въздуха. Смятам за нелогично и приемането на нова зелена зона за автомобилите, която ще ограничи свободния достъп през уикенда на хората до Морската градина и ще се отрази с отрицателен знак на бизнеса и развитието на туризма. Зад красивата фасада на Бургас се крият пукнатини. Хората имат сериозен проблем с доходите, но не виждам това да е сред приоритети на управляващото мнозинство. Бизнесът е смачкан и се говори за корупция дори на изключително ниско ниво.



Светлозария КИДЕРОВА Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина 25/06/2026, Четвъртък 13:58 3
България Всички новини
ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света Министър Илин Димитров: Страната ни има нужда от звездните си лица, за да научат милиони хора за нейната история и красота Айтоският стрелец Иван Георгиев спечели бронз на националния турнир - влезе във финалната шестица за състава на България Айтоският стрелец Иван Георгиев спечели бронз на националния турнир - влезе във финалната шестица за състава на България Въпреки тригодишно прекъсване, вицеевропейският шампион от ЛРС - Айтос демонстрира отличен мерник на състезанието „Компак Спортинг“ 2026 край Велико Търново Стотина GenZ-та протесират ареста на Стоян Колев в Пазарджик (СНИМКИ) Стотина GenZ-та протесират ареста на Стоян Колев в Пазарджик (СНИМКИ) Те изглеждат неорганизирани, не носят плакати и не скандират нещо конкретно - там са в подкрепа на „Транспортера” Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина Правителството предвижда да увеличи ставката за акциза Викайте модна полиция! Кой облече така шефката на парламента Викайте модна полиция! Кой облече така шефката на парламента Ажурната тъкан е актуална, но не и когато цялата рокля е от тежка еластична материя - кройката изглежда остаряла, а моделът напомня на модата от началото на 2010-те NAKED Beach вдига градуса след силния старт: KOI LOPA, N.A.$.О & Ro$$ поемат уикенда NAKED Beach вдига градуса след силния старт: KOI LOPA, N.A.$.О & Ro$$ поемат уикенда Новият морски клуб посрещна първите си гости със звук, дизайн и партита до сутринта „Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години „Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години Честотата на заболяването сред младите расте с 3% на година, а проф. Крум Кацаров от ВМА настоява за спешно въвеждане на национална скринингова програма „Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера „Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера Една от най-големите актьорски школи в България кани бургазлии на празничен концерт с вход свободен във Военния клуб, последван от премиерния спектакъл „Въх, Мария“ Айтос отложи "синята зона" за 2027 г., чакат държавния бюджет с готов проект (СНИМКИ) Айтос отложи "синята зона" за 2027 г., чакат държавния бюджет с готов проект (СНИМКИ) Кметът Васил Едрев няма да назначава заместник на напусналия пост зам.-кмет Калоян Калоянов, който сега е зам.-министър на МВР Държавата влезе с полиция в язовир „Ахелой“, за да изгони частни окупатори Държавата влезе с полиция в язовир „Ахелой“, за да изгони частни окупатори Институциите в Бургас започнаха принудително изземване на стратегическия водоем, завладян от години без правно основание от местни бизнесмени
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Необичайната история на шестте теракотени артефакта приключи с официална дипломатическа церемония Идва ли редът на Кримския мост? Идва ли редът на Кримския мост? След като прескочи всякакви забранителни линии, Украйна се стреми да изолира Крим и поставя под въпрос устойчивостта на Русия  САЩ изпращат спасители в Каракас САЩ изпращат спасители в Каракас Тръмп: Броят на жертвите е опустошителен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Според Американския геофизичен институт броят им ще достигне между 10 000 и 100 000 души Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн B cтpaнaтa-лидep бpoят им ce yвeличи cъc 75% зa 10 гoдини Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Специалистите съветват да се наблегне на разтворимите фибри и мононенаситените мазнини, вместо да се разчита единствено на медикаментозна терапия GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба Шофьорът се насочвал към митническия пункт Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Ударът в кратера Ярабуба е стопил ледниците и е предизвикал мащабно глобално затопляне Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Автомобилът е с 6-цилиндров редови двигател Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Канцлерът Фридрих Мерц обяви бързото и цялостно прилагане на мащабен пакет от 33 реформи, изготвени от специална експертна комисия
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори