Туристи закъсаха в Пирин
28 Февруари 2018, Сряда, 14:52 ч.
Екипи на Планинската спасителна служба са оказали помощ на двама туристи в Пирин. Това съобщи Атанас Уков от Планинската спасителна служба в Банско.
В акцията са участвали 8 души от базата на ПСС в Банско, както и спасители от Разлог, информира Дарик.
Снощи момче и момиче подали сигнал, че са закъсали на път за хижа „Яворов“ и са премръзнали. С моторни шейни спасителните екипи са стигнали до тях и са им оказали помощ. Акцията е приключила успешно около 02.00 часа.
От ПСС отново напомнят, че в планината опасността от лавини в момента е изключително висока. Новата снежна покривка е близо 80 см, което допълнително повишава риска от снежни свличания. От там призовават да не се излиза извън очертанията на ски зоната над Банско.
В категории:
Животът
Скритите недостатъци на всеки зодиакален знак
Скритите недостатъци на всеки зодиакален знак
29/05/2026, Петък 22:00
0
Как се вари паста като в италиански ресторант: Тайните за перфектен вкус
Бургазлия празнува с легенди на ЦСКА
Община Поморие модернизира училищата с нови високотехнологични центрове
Реал Мадрид има нов треньор, лично Перес го избра
Какво се случва с момчето от ужаса в Благоевград
Приморско прави първа стъпка към доброволно формирование
Жестока катастрофа в САЩ - автобус помете коли, има много жертви
Проверяват отново законността на комплекс "Астория" в "Елените"
Мощен скандал във Варна заради Русия и Украйна
Ще шашнете гостите с този десерт
Поставиха 10-дневен срок за премахване на огражденията в "Баба Алино"
