Вижте най-смелите мъже на Бургас, те рискуваха живота си, за да се борят с бедствието
01 Февруари 2018, Четвъртък, 12:00 ч.
Автор: Иван КОЛЕВОгнеборците бяха наградени на церемония днес
Най-смелите пожарникари, тези които рискуваха живота си през 2017 година, за да се борят с бедствията, бяха наградени на скромна церемония в РСПАБ-Бургас днес, на която присъства зам.-областният управител на Бургас Владимир Крумов.Сред отличените бяха петима достойни огнеборци, както и доброволците Пламен Карашев и Красен Димитров, Юмет Сатаджъ и Лъчезар Лалев.





Сред наградените е Пламен Колев, началник на пожарната служба в Несебър,участвал през годината в потушаването на множество пожари на територията на морската община. РСПБЗН Несебър е един от най-натоварените участъци в региона.
Другият награден е Диан Иванов, който бе в най-горещите точки през последната година – огромният пожар в Изворище, където огнеборци се бориха няколко дни със стихията, както и помагаше активно на бедстващите след наводнението в Община Камено и Община Бургас.
Стефан Христов Ташев-старши пожарникар също бе отличен заради това, че участва в ликвидирането на 150 аварийно-спасителни операции в Бургас. Приз за геройство получи и Димитър Русев и Нкиолай Преснаков от пожарната служба в Айтос.



Специална награда заради помощта, която оказа на пострадалите от наводнението, получи Пламен Карашев –един от лауреати на Флагман.бг в церемонията „Личност на годината 2017”„ Карашев инициира мащабна благотворителна кампания и увлече десетки приятели, познати и близки да помагат близо два месеца на пострадалите от бедствието в село Ливада.
„Искам да изкажа възхищението си от Вас и да Ви пожелая един ден да бъдете много по-оценени, защото Вашата професия е елитна и престижна и заслужавате уважение. Видях, че всеки ден рискувате живота си и заслужавате да бъдете правилно оценени. Днес аз се чувствам като поставка за тази награда, тъй като да Ви кажа честно, ако бях сам, щях да стоя 1-2 дни, да рина кал и да се прибера, защото нямаше да мога да направя нищо. Но бях обграден от доброволци с добри сърца, от хора, които върнаха надеждата за живот на нашите майки, бащи, баби и дядовци – тази награда е специално за тях. Сeлвина, Силвия, Михаела, Илина – това са момичета, които загърбиха ежедневието си, бяха там от първия до последния ден, ринаха кал и тази награда е за тях”, каза Пламен Карашев.

Колективна награда получиха и единадестокласниците от Търговската гимназия в Бургас. Това са Красен Димитров, Юмет Сатаджъ и Лъчезар Лалев, които миналата година загасиха горящ автомобил до своето училище в голямото междучасие. Децата не успяха да присъстват на церемонията си и ще получат наградата си задочно.
В категории:
Бургас
Чуждестранните инвестиции в България нарастват значително през първото полугодие на 2026 година
Дама пое „Прогресивна България“ в Карнобат, партията дава все по-видима роля на жените в Бургаско
След заплахата от Иран: Гърция е готова да разположи Пейтриът край България
Мерцедес блъсна 63-годишна жена на пешеходна пътека пред Летище-Бургас
Митническо куче и куче робот с ексклузивна среща на Teen Boom Fest 2026
Разкриха кражба за 2000 евро в „Меден рудник“: Двама бургазлии задигнали 200 метра меден кабел
Димитър Николов: Не ставам за политик, а за работа - време е да спрем с делението в името на България
Златен удар на Малко Търново: Над 600 грама бижута за 88 хил. евро откриха в чанта и джобове
Шок в тениса! Кокаин в пробата на Ник Кириос: Финалистът от Уимбълдън е отстранен
Президентът на Яхт клуб „Черноморец“ Валентин Николов оглави „Прогресивна България“ в Приморско
23-годишен пловдивчанин кара из Созопол надрусан с кокаин, амфетамин и метамфетамин
Дико Диков: Плажът в Св. Влас е отворен за къпане, изграждаме нова пречиствателна станция
