Журналистка от Би Би Си се обяви за равно заплащане на жените и мъжете
01 Февруари 2018, Четвъртък, 10:23 ч.
Грейси напусна поста си в знак на протест
Бивша британска журналистка от Би Би Си обвини британската обществена медия в неравно заплащане за жените. Кери Грейси напусна в знак на несъгласие с този факт, съобщава БНТ.
Кери Грейси е бивш шеф на китайската редакция на Би Би Си. Тя даде показания пред парламентарна комисия и посочи, че мениджърите на медията третират като врагове жените, които надигат глас срещу неравното заплащане. Грейси напусна поста си по-рано този месец в знак на протест.
„Нашата работа в Би Би Си не е да произвеждаме паста за зъби или гуми. Нашата работа е истината. Не можем да работим без нея. Ако не сме подготвени да погледнем на себе си честно, как можем да го направим за каквото и да било друго? Просто няма да можем“, заяви Кери Грейси.
След близо двучасово емоционално изслушване, Грейси посочи, че жените в медията са подценявани на всички нива. Ръководството на Би Би Си отрича да има систематична дискриминация по отношение на заплащането.
В категории:
Животът
Готови ли са училищата да интегрират ИИ в учебната система
Арестуваха спортна звезда за домашно насилие
Стартира нова програма за саниране на еднофамилни къщи
Какво е италианско почистване и има ли смисъл от него за колата
Варненци почетоха паметта на загиналите при катастрофи
След 230 г.: САЩ спират да секат монети от 1 цент
Слънцето си отива за кратко, идват дъждове
16/11/2025, Неделя 12:10
0
Бурята „Клаудия” удари Португалия и наводни части от Великобритания
Колко ще струва тази зима ски ваканцията в нашите курорти
16/11/2025, Неделя 11:41
1
Зеленски на посещения в Атина ще дискутира военната помощ и доставките на газ
16/11/2025, Неделя 11:20
2
Българско семейство отглежда най-скъпата подправка в света
16/11/2025, Неделя 11:10
2
По време на автомобилно състезание в Австралия кола се вряза в тълпата
