×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Сутрешно слънце и следобедни дъждове днес, петък 5 юни
  • Започва описът на щетите след наводнението в котленското село Тича
  • Пороен дъжд падна във Великотърновско, наводни Прохода на Републиката
  • Зеленски предложи среща с Путин в открито писмо до него
  • Премиерът Румен Радев е на посещение в Черна гора
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Само във Флагман.бг! Бос на калабрийската мафия прехвърлял хиляди евро на българска фирма, вижте каква е връзката му с Бургас


27 Януари 2018, Неделя, 01:11 ч.
Автор: Петър ПЕТРОВ

Кланът на ндрангетата развивал сериозен бизнес у нас


Известната калабрийска мафиотска фамилия Сарконе, която е част от страховитата ндрангета, е прехвърляла пари в България. Според медиите в Италия от една от фирмите на арестувания бос Кармине Сарконе – White House са прехвърлени по банков път 193 000 евро към българска фирма и към румънската „Каза Ноастра”. Авторитетното издание „Реджо онлайн“ твърди, като се позовава на информация от дирекция „Антимафия“ в Болоня, че името на въпросната компания е Интерпласт ООД.

Репортерска проверка на Флагман.бг установи, че най-известната фирма у нас такова наименование е със седалище в Бургас. Интерпласт ООД има завод за производство на дограми, врати, фасади и др. в жк „Меден рудник“, база в м. с. „Върли бряг“ и офиси в още няколко български града. Дружеството е със скромния капитал от 5000 лв., а негови собственици са бургазлиите Христо Ангелов и Красимир Аврамов.

Длъжни сме да подчертаем, че в Търговския регистър фигурират още 2 фирми с подобно наименование, но те далеч не са толкова популярни или с мащабна дейност като бургаската Инерпласт. Дружество със същото име е регистрирано и в Хасково. Негови собственици са братята Николай и Христо Петкови, а основната дейност на компанията е производство на опаковки от пластмаса. Интерпласт ООД има още в Благоевград. Фирмата развива основно търговска дейност, а неини собственици са семейство Бърдарови.



Това е информацията в Търговския регистър за бургаската Интерпаст ООД

Кармине Сарконе беше арестуван преди броени дни при специализирана акция в Модена. Според медиите на Апенините той е смятан за местния бос в област Емилия Романя на калабрийската фамилия Сарконе и на клана Гранде Аракри от Кутро - част от калабрийската мафия ндрангета.

В заповедта за арест на Кармине Сарконе изплуват нови подробности около дейността в чужбина на престъпния клан Сарконе от ндрангетата. Сътрудници на правосъдието твърдят пред италианските власти, че кланът инвестирал в имоти в Румъния.

Според „Реджо онлайн”, именно България, родно място на жената на Джанлуиджи Сарконе, е една от отправните точки в дейността на клана. През септември 2014 г. двойката отишла във филиала на банката „Монтепаски” в Повильо. Там превърнали в пари акции за 336 000 евро и изтеглили в брой 35 000 евро, за да ги прехвърлят в България. Според властите фамилия Сарконе използвала и коли, регистрирани на името на българи.

Следователи смятат, че кланът купувал в Холандия посредством своя компания огромни пратки контрабандно гориво, което след това транспортирал към Италия и складирал до Верона. Според „Антимафия” Сарконе има в чужбина „добре консолидирани във времето бази”.


Кадър от ареста на боса Кармине Сарконе

Смята се, че арестуваният Кармине Сарконе е новият местен бос на престъпния клан и опитвал да поддържа жива дейността му след задържането на братята му – Джанлуиджи и Николино, които от година са зад решетките. Той дирижирал новите схеми от името на братята и се разпореждал с имуществото на клана.

Задържането му идва 3 г. след арестите на 200 души по разследване за връзки с ндрангетата, довело и до процеса „Емилия”. Още тогава съдът в Реджо Емилия постави под запор много сметки, терени и апартаменти на клана Сарконе в Литва.

В категории: Крими


Петър ПЕТРОВ Автор
Петър ПЕТРОВ
15
Коментара
Флагман.БГ Поздравителни адреси до Флагман.бг Поздравителни адреси до Флагман.бг 05/06/2026, Петък 19:00 0
15
Коментара по темата
15.
Rukula
29.01.2018 08:03:16
3
2
За един мъж, сексът с нов партньор е стрес, който може да повлияе отрицателно на ерекцията
14.
Генчо Генчев
28.01.2018 20:10:59
0
7
Валери Симионов има цех за дограма в Малко Тарново не законен е тои има вземане с тази фирма
13.
Gocho
28.01.2018 20:10:37
0
5
Pipi nastapi motikata veche mnoo Iako !!!
12.
Пешо
28.01.2018 19:57:35
0
3
Въпросната девойка В. Има и строителна фирма.
11.
Aрменец
28.01.2018 19:54:12
1
5
Тая фирма се водеше на водача на Сирийците вьв Бьлгария
10.
Герб
28.01.2018 19:47:18
0
3
Къде е тръгнал тоя без да си плати на Бойко?!
9.
Пацо
28.01.2018 19:31:06
0
5
Срещу известно заплащане, мога да ви кажа и коя е жената на Джанлуиджи.
От Бургас е девойката.
8.
*********
28.01.2018 18:27:06
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, тъй като съдържаше обидни квалификации към Флагман.бг или членове на редакционния екип.
7.
Gocho
28.01.2018 17:55:57
2
8
Керанке , ако не те е шубе - задьлбай !
По-разрови !
Става дума за фирми свьрзани с Пеевски !
Като си рекла да кажеш А , стигни и до Я !
Що толкова ве е шобе ве ?!
Дрьжки на микрофони !
Нали е ваше задьлжение да светнете пред народа Истината !
Защо все полвинчати работи ?!
#Кой ви страхува?!
6.
До 4ти
28.01.2018 17:40:45
1
12
Е как да не е най-големият бос бе! Хахаха Страшен бос! Нападна Божо кравата и се разби ”като вълна в бряг” А след това се оплака в полицията и направи и щерка си свидетелка! Твоя Митко е бос-менте като повечето български работи! Той Божо кравата не превзе,та Калабрийската мафия ли ще превземе! Очите за пореден път се оказа най-явния шпионин и доносник,който полицията пази, защото им дава пари и им предава всеки който му кажат. Скрий се някъде и повече не споменавай този доносник,за да не те помислят за психично болен!
5.
М. М.
28.01.2018 17:19:45
1
7
До4. Ти как мислиш? А дали не е превзел държавата.Той е много ценен кадър и им е необходим много.Като си изиграе ролята докрай тогава ще му дойде и неговия ред, като на всички останали.
4.
Калабрийци?
28.01.2018 16:31:21
9
7
Каква е таз калабрийска мафия бе? Да ги налази Митьо Очите ще се предадат за два дена. Митьо е най-големият бос,никой не върви пред него! Ако реши ще превземе и държавата!
3.
Absurd
28.01.2018 15:00:12
5
12
Това е абсурдно. Тези хора работят и дават заплати на сигурно повече от 150 човека.
2.
Do 1
28.01.2018 14:29:14
1
17
За жалост,никога , а трябва ,но и не само те
1.
НАШАТА МАФИОТСКА ОРГАНИЗАЦИ ГЕРБ
28.01.2018 14:19:27
4
24
Кога ще попадне зад решетките
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Гълъб Донев: Пари в хазната няма, затова Еврокомисията иска да вдигнем данъците Гълъб Донев: Пари в хазната няма, затова Еврокомисията иска да вдигнем данъците Най-лесно дефицит се оправя с високи налози, обясни той Гонка е причината за трагедията в София, двама са вече загиналите Гонка е причината за трагедията в София, двама са вече загиналите 31-годишен мъж издъхна в ИСУЛ, а първата жертва е 27-годишен индиец, пътувал в автобус 119 Наркоудар за милиони на „Дунав мост“: Как спипаха камион с тайник в Русе Наркоудар за милиони на „Дунав мост“: Как спипаха камион с тайник в Русе По оценки на разследващите стойността на пазарни цени на задържаната марихуана надхвърля 4,1 милиона евро  Крум Зарков и кубинският посланик обсъдиха тежкото американско ембарго и консолидацията вляво Крум Зарков и кубинският посланик обсъдиха тежкото американско ембарго и консолидацията вляво Председателят на БСП изрази солидарност на българските социалисти със страдащото население в карибската държава Футуролози и ректори в Синеморец: Изкуственият интелект вече улавя мислите ни Футуролози и ректори в Синеморец: Изкуственият интелект вече улавя мислите ни Критичното мислене е спасението, казват те С роботи и научни експерименти откриха нов STEM център в Поморие С роботи и научни експерименти откриха нов STEM център в Поморие 15 години Флагман.бг – от амбициозен бургаски проект до водеща медия в България (ГАЛЕРИЯ) 15 години Флагман.бг – от амбициозен бургаски проект до водеща медия в България (ГАЛЕРИЯ) Сайтът се развива с темповете, наложени от агресивната и динамична среда - ъпдейти на Google, хакерски атаки, конкуренцията в медийния сегмент, в който се включиха и социалните платформи, разполагащи с огромен финансов и IT ресурс Нургюл Салимова би Нарва, но остана на косъм от среброто на Европейското по шахмат Нургюл Салимова би Нарва, но остана на косъм от среброто на Европейското по шахмат Т.нар. „Швейцарска система“ я лиши от медал ВМС на САЩ задържаха супертанкер с ирански петрол в Индийския океан ВМС на САЩ задържаха супертанкер с ирански петрол в Индийския океан Напрежението в региона продължава да е критично Поздравителни адреси до Флагман.бг Поздравителни адреси до Флагман.бг Най-голямата медия в Югоизточна България навърши 15 години от своето създаване
След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница Лидерите на ЕС единодушно определиха случилото се като пряка заплаха, произтичаща от продължаващите военни действия в близост до границите на блока Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Процедурата за свръхдефицит на ЕК е оценка за бюджетните „гимнастики“, изсмукването на бизнеса и съмнителните поръчки, обяви министър-председателят Кога ще свърши войната в Украйна Кога ще свърши войната в Украйна Добре познатият в бившата съветска република с геополитическите си прогнози мистик прогнозира още през есента прекратяване на бойните действия Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Статистикът, който е и сред най-известните международни анализатори, коментира, че ако Русия използва атомно оръжие срещу Украйна, няма никой да се намеси Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Сладураната е като две капки вода с татко си принц Уилям Израел и Ливан се договориха за примирие Израел и Ливан се договориха за примирие Техеран не вижда напредък в диалога за постоянно примирие със САЩ Европа сама реже клона, на който седи Европа сама реже клона, на който седи Либерал-глобализмът стигна дотам, че коренният жител вече е по-долна категория човек от мигрантите Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Ахмад Джахангард Такало дори не знае откъде са дошли парите Земетресение разлюля Турция Земетресение разлюля Турция Епицентърът на земетресението е в района на град Пазарджък, където на 6 февруари 2023 г. стана силен трус с магнитуд 7,7 по Рихтер Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Найджъл Бойл, станал световно известен с безапелационната си и ключова роля на инспектор Иън Бъкълс в мегахита на BBC „Line of Duty“
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори