×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • От днес морето става най-опасно
  • България е №1 в ЕС по пушене на цигари
  • Убитият мъж на Младежкия хълм в Пловдив е от Кричим, съобщи кметът на града Атанас Калчев
  • Украйна предупреди: Русия произвежда до 150 балистични ракети месечно, а „Искандер“ остава почти неуловим
  • Иззеха фалшиви стоки за близо 650 000 евро от магазини във Варна и Златни пясъци
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Защо джендър-идеолозите бягат от Евангелието като дявол от тамян


Защо джендър-идеолозите бягат от Евангелието като дявол от тамян
Джош (9 год.) „преминава“ от момиче към момче през декември 2015 г. На снимката е със своята майка Люси. Photo: The Guardian
22 Януари 2018, Понеделник, 13:30 ч.
Автор: Веселин ВАСИЛЕВ

Християнските ценности изключват хомосекзуализма, наречен “гнусота” и признават само два пола – мъжки и женски

Днес Българската Православна Църква се обяви против приемането на Истанбулската конвенция и заслужава респект за тази своя позиция! Христинските ценности, които са ни съхранили векове, днес грубо се потъпкват.

Джендър-идеолозите вече открито се обявяват срещу тях, защото те са огромна пречка пред "модерните" им схващания. Разрушаването на обществените устои те наричат "борба срещу стереотипите", а отстояването на нормите и морала осмиват с твърдението, че средновековието било свършило и трябвало да се налагат новите ценности.

"Не можем да се отърсим от стереотипите. Щом се роди момиченце и родителите веднага го обличат в розови дрехи и му даваме да си играе с кукли", негодуваше в неделя сутринта по БНТ една "правозащитничка". Тя не обясни какво предлага - вероятно да дадем на момиченцето автомат и да му пъхнем в гащите изкуствен пенис, за да свиква с бъдещия си "социален пол".

Християнството защитава "стереотипите". То заклеймява хомосексуализма, който така агресивно се натрапва на нашето общество и се представя като нещо напълно нормално.

"Ако някой легне с мъж като с жена, и двамата са извършили гнусота", четем в"
ЛЕВИТ 20:13

Християнството признава само два пола - мъж и жена – и по никакъв начин не насърчава еднополовите бракове, които – какъв парадокс! – се радват на най-голямо признание именно в Християнска Европа!

Постройте къщи и живейте в тях, насадете градини и яжте плода им, вземете жени и народете синове и дъщери, вземете жени за синовете си и дайте дъщерите си на мъже, за да народят синове и дъщери, и умножавайте се там, и не се намалявайте”
, е казано в ‭‭Еремия‬ ‭29:5-6.

Тези Божествени слова звучат като ерес в ушите на джендър-идеолозите, които вече толкова са се озлобили срещу вярващите християни, че открито се нахвърлят над “религиозните” им предразсъдъци.

Това, което зад маската за борба срещу домашното насилие се опитва да прокара в обществото ни Истанбулската конвенция, е т.нар. "социален пол". Медицината отдавна е определила това състояние като "полова дисфория" или разстройство на половата идентичност.

Джендърите обаче проглушиха обществото, че е напълно нормално да се родиш мъж, но да смяташ, че си жена и обратно.

И понеже трудно могат да прокарат идеите си сред зрелите хора, джендър-последователите искат да проникнат в детските градини и училищата и там да посеят опасната си зараза - в душите на невинните ни деца.

В чл. 14, който третира въпроса как постулатите на Истанбулската конвенция да се налага на децата ни чрез образованието, четем: да се предприемат необходимите стъпки за включване на “учебен материал по въпроси като равнопоставеност между жените и мъжете, нестереотипни роли на пола и т.н. в официалните учебни програми и на всички образователни равнища."

В края на октомври 2017 година в много британски медии се завъртя тревожната новина, че рекорден брой деца – около 50 на седмица – прибягват до консултации и услуги в клиники за смяна на пола. Според специалистите това увеличение е драстично и се дължи на засиленото говорене и обсъждане на джендър тематиката и на темата за равноправието на половете в училище, и като цяло в общественото пространство, пише сайтът memoriabg.com.  В статията се допълва, че децата, които искат да си сменят пола, се подлагат на засилена хормонална "терапия" – момичетата приемали тестостерон, а момчета – естроген, за да се задействала промяната.

Православната българска църква днес каза НЕ на Истанбулската конвенция! Същото трябва да направи и здравата част от българското общество!




Веселин ВАСИЛЕВ Автор
Веселин ВАСИЛЕВ
11
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Почина известен неврохирург Почина известен неврохирург 06/08/2026, Четвъртък 19:49 0
Димитър КИРЯКОВ Розов таратор за 6,50 евро разбуни Слънчев бряг Розов таратор за 6,50 евро разбуни Слънчев бряг 06/08/2026, Четвъртък 19:00 1
Димитър КИРЯКОВ Джип паркира върху плажа в Свети Влас, отнесе глоба Джип паркира върху плажа в Свети Влас, отнесе глоба 06/08/2026, Четвъртък 18:47 3
Владислав БОНЕВ Пенсионерите крепят цели сектори Пенсионерите крепят цели сектори 06/08/2026, Четвъртък 17:35 0
11
Коментара по темата
11.
Някой си
15.02.2018 16:19:13
1
0
ПОСЛЕДНИ ВРЕМЕНА..........
10.
Многодетна майка
23.01.2018 22:37:03
2
5
Поздравления за позицията на медията ви!
9.
Яко
23.01.2018 11:58:11
1
6
Брей как така някой се осмели да каже истината
8.
Да не се забравя
23.01.2018 09:58:09
1
17
Християнството първо отхвърля прелюбодейството и блудството, като начало на разврата между мъжете и жените. Оттам нататък като следващи степени на падението са и хомосексуализма, лесбийството, педофилията и останалите извращения. Но началото е прелюбодейството, категорично забранено от Бога, което е началото и поражда всички останали форми на порочност! Съвременните поколения дадоха дан на сексуалната перверзия и "разкрепостенност" и сега берат горчивите плодове на падението. Духовните закони действат, независимо дали ги признаваме! Грехът, страстта води до страдание, това е неизменно! А всичко това пада и върху децата, идващи след нас. И няма защо да се учудваме защо светът е толкова лошо място, след като самите ние го правим такъв!
7.
12сфаф
23.01.2018 09:47:33
2
7
и като взема едно дърво ...
6.
Родени от разврат
23.01.2018 09:42:48
2
7
Насилието няма да бъде спряно с конвенции! Докато всяка неуважаваща себе си медия проповядва разврат и сексуална зависимост, насилието ще расте неконтолируемо! Все повече стават жените втора употреба, за които развратът е по-важен от семейството! Децата растат без любов, което води или до агресия, или до отчаяние! Докато развратът замества любовта няма спасение за поколенията! Безнравствеността обезчовечава човека и го превръща в безчувствен скот, който се забавлява с нагона си. Бог да ни пази от насажданото безумие и от извращаване на представата ни за нормалност!
5.
Bekym
23.01.2018 09:19:15
4
10
Да се върне Бай Тошо ще видят джендър мендър ....толкова нови пройзводства на камъни ще се открият и ще тръгне икономиката .Пък той щедър ще им организира едни лагерчета безплатни...еее с малко труд...ама труда краси човека .И нека тогава си помислят мъже да стават жени и жени да стават мъже и да натрапват тази идеология на децата ...
4.
Петя
23.01.2018 08:39:09
3
11
Не е нужно да си вярващ и да те интересува която и да била религия, за да осъзнаеш, че обратните и джендърите са извратена работа
3.
архим. проф. Евтимий Сапунджиев поздравява децата
23.01.2018 00:44:22
1
8
„Вашата жизнена задача тук на земята е винаги да се стремите към Бога. Вие, сегашното младо поколение на България сте се родили и се възпитавате в една епоха на неправди, съмнения и грехове, които като големи планини препречват пътя към Спасителя Господ Иисус Христос и към Неговата Църква. Затова аз ви пожелавам: „Осъзнайте се в качеството си на православни християни, както се осъзнавате и в качеството на българи и всемирни граждани."
2.
Истанбулски джендър от Симитли
22.01.2018 20:03:40
2
15
Суджука отдавна е поел ангажимент от Симитли , а ние за Стамбула се притесняваме
1.
демократ
22.01.2018 19:02:40
2
19
Православната Църква се обяви против но току що Бай Суджук потвърди ангажимента си за приемане на Истамбулската декларация при срещата си със Зам. Председател на ЕК Франс Тимерманс. А сега де ! Православният, Богобоязлив Волен сидеров що ще чини ? Ще се откаже от кинтите на Европата или ще каже, че в демокрацията се гласува и които са повече те печелят. Бог да ни пази !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Когато спортът се превърне в съдба: Анонимен ангел дари 5 000 евро за болно момиче от Бургас Когато спортът се превърне в съдба: Анонимен ангел дари 5 000 евро за болно момиче от Бургас Бойната верига продължава социалната си мисия, давайки надежда на семейства в нужда Будите се около 3 часа през нощта? Ето защо сънят не се връща Будите се около 3 часа през нощта? Ето защо сънят не се връща Стресът, естественият ритъм на организма и някои здравословни проблеми стоят зад ранното събуждане Поморие удря в десетката с новия музикален фестивал Sunset port Поморие удря в десетката с новия музикален фестивал Sunset port Инициативата е на поморийци от сферата на парти ентъртейнмънта, които милеят за родния си град Розов таратор за 6,50 евро разбуни Слънчев бряг Розов таратор за 6,50 евро разбуни Слънчев бряг Авторската рецепта с цвекло се появи насред спора за сметките и скъпата храна по морето Джип паркира върху плажа в Свети Влас, отнесе глоба Джип паркира върху плажа в Свети Влас, отнесе глоба Снимките на пиар експерта Мариела Нейкова предизвикаха силна реакция във Facebook, а тя бе потърсена като свидетел Несебър влиза в битката за историческия финал на Мис България 2026 Несебър влиза в битката за историческия финал на Мис България 2026 Морският град е сред десетте кандидати за първото издание на националния конкурс извън София, а победителят ще стане ясен до края на август Само Милена Милотинова иска „Евровизия“ в София Само Милена Милотинова иска „Евровизия“ в София Правителството и организаторите на фестивала предпочитат Бургас, но шефката на БНТ вече шести ден не отстъпва Някой може ли да ми обясни защо, като стане лято, жените започват да си качват снимки само по бански в различни пози, пита Боби Борисов Някой може ли да ми обясни защо, като стане лято, жените започват да си качват снимки само по бански в различни пози, пита Боби Борисов Някои от тях си имат приятели, но продължават да си търсят лайкове, валидация и някой, който да им казва колко са готини. Абе стига бе, ти си имаш приятел, можеш ли да се чекнеш по този начин, възмущава се лайфстайл журналистът 13 директори за 30 години, едва трима от Бургас: Как столицата и провинцията овладяха поста в морския град 13 директори за 30 години, едва трима от Бургас: Как столицата и провинцията овладяха поста в морския град Тридесетилетната традиция дирекцията в морския град да се управлява от „чужди“ офицери се затвърди и с новото назначение на Христо Ичев Пенсионерите крепят цели сектори Пенсионерите крепят цели сектори Над 59 хиляди са заети в бюджетната сфера, а здравеопазването разчита на повече от 20 хиляди осигурени пенсионери
Цветан Мирчев отново е задържан, обвиняват го като ръководител на престъпна група Цветан Мирчев отново е задържан, обвиняват го като ръководител на престъпна група Бившият директор на ВиК - Бургас попада за четвърти път в центъра на полицейска операция след акцията през 2023 г. и двете му задържания през юли Само Милена Милотинова иска „Евровизия“ в София Само Милена Милотинова иска „Евровизия“ в София Правителството и организаторите на фестивала предпочитат Бургас, но шефката на БНТ вече шести ден не отстъпва Кметът на Сеута обяви приблизително 100 жертви след масовото преминаване на границата Кметът на Сеута обяви приблизително 100 жертви след масовото преминаване на границата Между 3000 и 5000 мигранти остават в испанския автономен град, без право да отпътуват към континентална Европа Собственикът на Lidl и Kaufland е сред кандидатите за 363 магазина на Tesco Собственикът на Lidl и Kaufland е сред кандидатите за 363 магазина на Tesco Чешкото издание E15 твърди, че британската верига вече е наела Citigroup и Goldman Sachs за подготовката на продажбата Пиян хулиган вилня на плажа във Варна, глобиха го Пиян хулиган вилня на плажа във Варна, глобиха го 37-годишен пиян мъж обиждаше летовници и спасители на Централния плаж във Варна. Съдът го наказа със 100 евро глоба Убитият Георги Кузев останал сирак на 8 години, мечтаел за жена и деца Убитият Георги Кузев останал сирак на 8 години, мечтаел за жена и деца 37-годишният мъж бил пребит на скрита пътека на Младежкия хълм, а близките му призовават да спрат спекулациите за личния му живот С подкрепата на ГДБОП: Украинската полиция арестува наркобарон в Бургас, вижте видео от акцията С подкрепата на ГДБОП: Украинската полиция арестува наркобарон в Бургас, вижте видео от акцията 39-годишният задържан е определен като организатор на престъпната мрежа, 90 лева станаха 90 евро, а първа линия се пази с тениски: Турист разказа за почивката си в Бяла 90 лева станаха 90 евро, а първа линия се пази с тениски: Турист разказа за почивката си в Бяла Семейството платило две такси за паркиране, но се оказало нежелано на най-хубавите места на плаж „Шами“ Пожар край АМ "Тракия", шест екипа гасят Пожар край АМ "Тракия", шест екипа гасят Полицията е в готовност да спре трафика, ако димът обхване магистралата и видимостта стане опасно ниска Билет за „Мръсното копеле“ може да ви спечели вечеря за 200 евро в Dock 5 Билет за „Мръсното копеле“ може да ви спечели вечеря за 200 евро в Dock 5 „Вярваме, че добрата кухня и добрата театрална постановка си приличат – и двете изкуства създават емоции, които остават дълго след края на вечерта. Те имат силата да събират хората, да срещат идеите им и да ги вдъхновяват за нови, затова с удоволствие подкрепяме подобни инициативи“, споделят организаторите.
Мирослав СЕВЛИЕВСКИ, бивш министър: Мирослав СЕВЛИЕВСКИ, бивш министър: Назначенията в енергетиката ще покажат дали Радев прави нов бардак със стари муцуни Виц на деня Виц на деня Майка към дъщеря си:
- Слушай, не позволявай на това момче да идва при теб. Мен това ме безпокои!
- Добре, днес тогава аз ще отида у тях. Нека неговата майка да се безпокои.
Виц на деня Виц на деня Два комара си говорят:
- Ех, какви времена настанаха... хората вече не са като едно време...
- Да, така е, сега са пълна химия!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Имам 20 кинта, къде предлагаш да се помотаем?
- В седемдесетте години...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори