×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Възстановен е достъпа до Терминал 2 на летище „Васил Левски“
  • Максимално допустимата скорост по магистрала в Чехия ще бъде повишена до невиждан за Европа размер
  • Фарът на Шабла вече е туристическа атракция, пуска бяла светлина на 17 мили навътре в морето, за да пази корабите
  • Работник пострада поради немарливо изпълнение на занятие на територията на оръжейното предприятие „Арсенал" в Казанлък
  • Русия ще продължи да доставя петрол на Индия, а президентът на страната Владимир Путин ще се срещне с индийския премиер
  • Около 16:00 часа днес над 150 работници от фабрика "Миролио" в Сливен бяха евакуирани заради пожар
  • Кевин Костнър даде обяснение за скандалната сцена с изнасилването
  • Израел става водещ доставчик на газ за Египет
  • В Румъния задействаха системата Ro-Alert заради обекти, падащи от небето след руска атака
  • Перничанин се опита да направи опит за самоубийство в ареста в София
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Депутатът Лъчезар Иванов контролира ВЕЦ през телефона си (снимки)


Депутатът Лъчезар Иванов контролира ВЕЦ през телефона си (снимки)
Народният представител обясни, че централата е на негов приятел
01 Януари 2018, Вторник, 00:19 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов, снимки: Авторът

Централата е с две турбини и произвежда 1200 kW ел. енергия


Най-дългогодишният депутат от ГЕРБ Лъчезар Иванов използва времето в пленарната зала за  любопитни неща. Той попадна в кадър на „Флагман“, докато си гледа телефона. Иванов съзерцаваше върху екрана интерфейс, който подава информация за произведена електроенергия.

Не успяхме да намерим точна информация, но според няколко източника вероятно става въпрос за малка водноелектрическа централа.

От екрана на телефона се вижда, че работят две турбини, които произвеждат по малко над 600 kW енергия, или общо 1200 kW.







Кадрите са отпреди няколко месеца - направени са, докато шефът на БАН Юлиан Ревалски представяше в парламента годишен отчет за дейността на БАН.

Опитахме се да се сдобием с повече информация коя е въпросната ВЕЦ от телефона на Лъчезар Иванов, но ударихме на камък. Самият депутат коментира пред „Флагман“, че централата не е негова, а е на негов приятел, но повече не пожела да каже. Поиска да не публикуваме снимките, за да не се злепоставя човекът.
Не е ясно какво лошо има в това някой да има ВЕЦ и да се похвали пред свой приятел-депутат.

Лъчезар Иванов е народен представител вече в пети парламент. Той бе депутат още по времето на тройната коалиция от НДСВ. Още тогава Иванов обяви, че преминава в редиците на ГЕРБ.
След това неотменно попада на избираемите места в листите на партията, въпреки че се забърка в няколко скандала. Това вероятно се дължи на личното му приятелство с лидера Бойко Борисов.

Единствената щета, която Иванов претърпя, бе през 2010 г., когато напусна всички ръководни постове в 41-ото Народно събрание и в ГЕРБ, след като стана известно, че се е опитал да спре телевизионен репортаж за свой приятел митничар.

Преди това Иванов бе главно действащо лице в прословутата командировка до САЩ на вече бившия здравен министър Божидар Нанев. Пътуването се оказа платено от две неправителствени организации, чийто шеф бе и директор на тъканната банка "Остеотех", която работи с 13 държавни болници. Лъчезар Иванов беше и в групичката на "Верту-депутатите", които напуснаха заседание на парламента, за да получат "безплатно" скъпи телефони.

Данъчна ревизия установи и че Иванов е консултирал застрахователната компания “Евроинс“ и охранителната фирма “Секюрити груп алфа“ ЕООД при известни нарушения на данъчните закони. За периода 1 септември 2009 - 31 август 2010 година Иванов е получил общо 131 000 лева от двете фирми. Депутатът със закъснение се е регистрирал по Закона за ДДС и не е издал фактура за получени средства, са установили данъчните, съобщи тогава Медиапул.

Изданието се интересува какво точно е консултирал двете фирми Лъчезар Иванов, при положение че той е доктор-гинеколог. Той обаче така и не дава адекватен отговор.

Около ВЕЦ-овете в България също има много въпросителни. У нас те са стотици, но според журналистически разследвания голям брой са построени в разрез със закона. Някои дори са опасни и унищожават околната среда.

В категории: Политика


Флагман.БГ 72-годишен се удави в река 72-годишен се удави в река 20/08/2025, Сряда 18:45 0
Флагман.БГ Огромен проблем с пчелите в България Огромен проблем с пчелите в България 20/08/2025, Сряда 18:24 0
11
Коментара по темата
11.
гаранторано от ГРОБ
02.01.2018 11:58:29
0
12
честито на тиквунската нация, що има депотат или е със соларен парк или с ВЕЦ, ние им плащаме 20се кратно по скъпия ток. медиите мълчът
10.
шушана
02.01.2018 11:02:36
0
9
доган- архитект,доктор- енергетик,боико-банкер имат развитие хората явно учат и то много по време на парламентарните заседания
9.
*********
02.01.2018 10:43:51
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
8.
претоплена манджа
02.01.2018 10:36:55
5
3
поне да бяхте изчакали малко, няма и седмица- две откакто я пуснахте тази статия и сега пак, толкова ли няма какво да отразите?
7.
cjjjbknm
28.12.2017 13:27:30
0
18
Този е пример за гьонсуратлък и тъпотия. То не бяха заплахи на журналисти, то не бяха "Вертута", то не бяха лобирания за лекарства, кадруване, въобще всичко по конспекта.!!!??? Важното обаче е, че има търпимост и още по важно е, че подобен човек остава в листите независимо от броя и степента на изстъпленията които не преставя да върши???? Без нов "народен съд" няма да минем, въпрос на време в историята винаги е имало цикличност и тази цикличност ще се потвърди....Наздраве и пийте "Кока Кола" - път на щастието....
6.
ММ
28.12.2017 07:16:34
0
14
Глупаците сме ние, не те. Депутатите си опъват облаги от дадените им постове, опъват депутатски заплати, а ние гласуваме. Това в България се превърна в порочен кръг.
5.
Smith
27.12.2017 21:01:35
2
23
Цялата енергетика е окупирана от изроди! Тъпи селяндури, които използват властта да трупат мангизи. Обикновено са и големи русофили...
Нито един нормален човек без връзки с властта не може да построи соларен парк или микро ВЕЦ. Така я измисли схемата на времето Станишев, ама и герберските сополи не остават по-назад в източването.
4.
ииии
27.12.2017 20:01:53
2
18
Лъчо Мозъка.
3.
Димо
27.12.2017 19:08:55
2
23
Голяма работа ! Брои си паричките човека ! А ние си му даваме ! Балъците !
2.
Bars
27.12.2017 18:25:52
1
29
Това не е новина.Повечето народни хрантутници са се домогнали до Парламента не заради народното, а заради личното си благо. Това и децата го знаят.
1.
Да
27.12.2017 18:07:37
2
27
Дебили сме ние ! Не той ! Той е просто Бай Ганю !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Саботаж или атентат предизвика трагедията в Несебър? Саботаж или атентат предизвика трагедията в Несебър? Защо разследващите не се консултират с нас специалистите, пита капитан Ивелин Светиев, който е вдигнал над 100 000 души във въздуха Микробус помете "Тойота" и почерни семейство Микробус помете "Тойота" и почерни семейство 23-годишният шофьор не спрял на знака „Стоп“ и така се стигна до трагедията Любо Киров с първи коментар след скандала Любо Киров с първи коментар след скандала Певецът обясни неприличните си жестове с това, че публиката му го познава и е малко по-темпераментен на сцена 39-годишен загина, хвърляйки се напук на спасителите от скалите на Силистар в морето 39-годишен загина, хвърляйки се напук на спасителите от скалите на Силистар в морето Двама летовници са били отнесени от огромното вълнение привечер, единият загуби живота си Над 100 отровени по време на сватба в България Над 100 отровени по време на сватба в България Тържеството е било със 750 гости Извънредно! Автомобил горя край Атия Извънредно! Автомобил горя край Атия Движението бе пренасочено през селата Атия и Росен в посока Бургас Морето взе още една жертва, млад мъж се удави в Приморско Морето взе още една жертва, млад мъж се удави в Приморско Спасители успяха да извадят живи от морето жена, дете и друг мъж 72-годишен се удави в река 72-годишен се удави в река Трагедия в Разлог Огромен проблем с пчелите в България Огромен проблем с пчелите в България Сушата погуби цели пчелини Откараха 16-годишен в болница след инцидент с плаващ дюшек в Слънчев бряг (ОБНОВЕНА) Откараха 16-годишен в болница след инцидент с плаващ дюшек в Слънчев бряг (ОБНОВЕНА) Ударил си е главата, вероятно е с комоцио
Баща на 4 деца отслабна с над 100 килограма Баща на 4 деца отслабна с над 100 килограма Джеймс Бейкър се радва на живота повече от всякога 11-годишно дете пострада при инцидент с джет в Гърция 11-годишно дете пострада при инцидент с джет в Гърция Момчето се возело с възрастен мъж, когато джетът се сблъсква с надуваема лодка Едва ли има бандит, който иска да го гони тази полиция Едва ли има бандит, който иска да го гони тази полиция Органите на реда в Дубай имат под ръка нови "чудовища", Rolls-Royce Cullinan може да гони бандитите с 280 километра в час Откриха 6 отрязани мъжки глави край голям път Откриха 6 отрязани мъжки глави край голям път Предполага се, че убитите са били членове на банда, които са жертва на други гангстери Млада красавица отказа секс на гангстер, намериха я изнасилена и мъчително убита Млада красавица отказа секс на гангстер, намериха я изнасилена и мъчително убита Зловещата история е от Бразилия Чехия тества максимална скорост 150 км/ч по магистралите си Чехия тества максимална скорост 150 км/ч по магистралите си Първите знаци вече са факт, досега ограничението беше 130 км/ч Българка отиде в Гърция с кучето си, затвори го за 15 минути в кола и разбра какво е държава с правила Българка отиде в Гърция с кучето си, затвори го за 15 минути в кола и разбра какво е държава с правила Тя е арестувана и глобена Тръмп се превърна в ... матрьошка Тръмп се превърна в ... матрьошка Дървената фигурка с неговия лик е сред най-търсените в Москва Шест загинали при пожарите в Испания и Португалия Шест загинали при пожарите в Испания и Португалия Испанският премиер обяви "национален пакт за климатичната криза" Зеленски отказа среща с Путин, а гаранциите за Украйна неясни Зеленски отказа среща с Путин, а гаранциите за Украйна неясни След като лидерът от Киев отказа да се срещне с руския си колега в Москва, Тръмп се извъртя за разполагането на американски войски в бившата съветска република
Бойко Борисов Бойко Борисов Нали в Гърция са с евро и българите ходят, няма страшно Виц на деня Виц на деня - Тате, каква е разликата между пушката и картечницата?
- Ами, представи си, че първо говоря аз, а после - майка ти...
Виц на деня Виц на деня - Иванчо, кажи честно кой ти написа домашното?
- Госпожо, честно не знам! Легнах си рано.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Фразата, че мъжете искат само едно нещо, обикновено се употребява от жени, от които мъжете и това не искат!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори