Затруднен финансово митничар от Бургас задигнал 100 000 турски лири от следствието
22 Декември 2017, Петък, 16:37 ч.
Източник: desant.netБанкнотите били веществено доказателство по друго досъдебно производство
Разследващ митнически инспектор е обвинен за кражба на 100 000 турски лири, веществено доказателство по решено досъдебно производство, наблюдавано от Районна прокуратура - Свиленград.
49-годишният Д.М. се води на щат в Митница-Бургас, но временно местоработата му е била в Свиленград, където е била и задържана чуждата валута.
Липсата на парите е установена на 21 декември при проверка под ръководството на Районна прокуратура – Хасково.
На Д.М. е повдигнато обвинение за престъпление по чл.202 ал.2 т.1, вр. чл.201 вр. чл.26 ал.1 от Наказателния кодекс – за длъжностно присвояване на пари в големи размери.
С постановление на Районна прокуратура-Свиленград, Д.М. е задържан за срок от 72 часа, в рамките на които предстои да бъде внесено искане в съда за вземане на мярка за неотклонение „Задържане под стража“.
Разследването по случая продължава и като мотив за извършеното, обвиняемият Д.М. е изтъкнал големите си финансови затруднения.
В категории:
Крими
Защо Меси се разплака, след като отбеляза първия си гол
Възпитаник на Софийския университет е напът да спечели президентския пост в Колумбия
Детският футбол превзе Царево: Бешикташ, ЦСКА и Левски сред призьорите
Несебър събира най-добрите танцьори от 10 държави на международен турнир
Първа копка на Sky Five в Бургас – пет 24-етажни сгради променят облика на града (СНИМКИ)
Секс, култове и Трета световна война: Изтече тайният дневен ред на световния елит
Делото за прегазения на пешеходна пътека Филип тръгна отначало
Обмислят ДАИ да мине към МВР
Зловеща гледка в центъра на Бургас: Обесиха гларус на покрив на ул. „Марагидик“ (+18)
В събота ще се завихри веселото „Хоро край поморийския бряг“
Опасност на АМ „Тракия“: Метални парчета в асфалта пробиват гуми
Руси Куртлаков в голямо интервю: За битките в бизнеса и гордостта от сина си
