Светкавична реакция: Укрепиха опасна ламарина на саниращ се блок в Средец (СНИМКИ)
Покривът на жилищната сграда вече е обезопасен
Ключови думи:
саниране, блок, опасна ламарина, Живка Маврова, Средец, сигнал, строителен надзор, Флагман
19 Декември 2017, Вторник, 17:10 ч.
Автор: Петър ПЕТРОВ, снимки: авторътНово предписание на архитекта за жилищната сграда в съчетание със силния вятър довели до проблема
Реагирали сме веднага и сме укрепили опасната ламарина, за която писахте. Проблемът е от събота след обяд. Взехме мерки още в неделя сутринта. Това заяви за Флагман.бг инж. Живка Маврова от строителния надзор към Община Средец.Припомняме, че наш читател изпрати сигнал за огромна ламарина, виснала от покрива на саниращия се бл. 1 на ул. „Москва” в града. (ВИЖ ТУК)
Ново предписание на архитекта за жилищната сграда в съчетание със силния вятър довели до проблема. Последвалите демонтажни работи също спомогнали за изместването на железния лист.

Така изглеждаше покривът блока в събота, но проблемът е разрешен веднага
„И в момента се работи по покрива на блока. Затова се е стигнало до разместването, но ламарината е укрепена още в неделя. Категорично, няма никаква опасност за хората. Ако трябва, ще се работи и през уикенда. Не мога да оставя ненаправен покрив в разгара на зимата”, категорична е инж. Маврова.
Читателят, който ни изпрати сигнала, също потвърди за своевременната реакция.
„Ламарината беше закрепена още в неделя. Заради вятъра се размести и имаше реална опасност за хората. Затова сигнализирах Флагман.бг, но проблемът вече е решен”, каза Никола Костов.
Очакваме вашите сигнали на [email protected], платформата „Вашият сигнал до Флагман.бг" или на страницата ни във Фейсбук!
В категории:
Средец
Пирин Галов покори 500 км и 40 000 метра изкачване и завърши втори на „Тичино 500“
Военни обезвредиха четири артилерийски гюлета, открити в Дунав край Силистра
Яхтклуб "Черноморец Бургас" покори Охридското езеро с впечатляващи победи
Васил Петров празнува 30 години на сцена с безплатен концерт в Поморие
Мароко спря нов масов щурм към Сеута, най-малко 111 мигранти са задържани
Нелепа трагедия: 31-годишен загина, докато приятели опитвали да изтеглят джипа му
Българските грации с бронз на Световното първенство в Германия
Човешката небрежност подпалва България: 90% от пожарите тръгват заради хора
61 кражби по плажовете край Варна от юни, полицията предупреждава туристите
Дунав удари рекордно ниско ниво при Русе
Европа ускорява биотехнологиите: ЕС отваря по-бърз път за нови терапии до пациентите
Над 150 колоездачи поеха на 100-километров велотур през Родопите
