×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Иран и Оман работят по план за отваряне на Ормузкия проток
  • Продължителните горещини отслабват имунитета и увеличават риска за здравето, предупреждава имунолог от БАН
  • Горещата вълна обхвана и Балканите
  • Хотелиерите запазват цените през август, поевтиняване се очаква след 15 септември
  • Рок вечер на острова този петък – Остава и П.И.Ф се качват на една сцена
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Затворник настоява: Непушачите с отделни килии!


Затворник настоява: Непушачите с отделни килии!
Ключови думи: затворник, цигари, килия
19 Декември 2017, Вторник, 16:23 ч.

Банковият обирджия от Сливен води дело срещу държавата

Отделни килии за пушачи и непушачи в затворите иска 33-годишният Стефан Стефанов, осъден на 15 години затвор за банковия обир в Сливен от март 2011 г. Той бе задържан, след като простреля охранителя и взе други шестима служители в банката за заложници, а сега е завел контрадело срещу държавата с искане за обезщетение от 36 000 лева.

Причината са условията, в които трябвало да пребивава по време на престоя си в Бургас. Това става ясно от протокола на съдебното заседание в Административния съд в града, заведено именно по жалба на Стефанов, пише "Дарик".

"Аз бях настанен в килии само с пушачи. 20 човека да пушат и кислородът свършва", подчерта пред съда той.

За свидетел, който да потвърди думите му, банковият обирджия бе призовал друг лишен от свобода - 59-годишният Георги Вълев. Той пък е осъден на доживотен затвор за участие в групата за мокри поръчки "Килърите".

"Стефан приемаше много тежко тези условия, беше затворен в себе си, не контактуваше с никой, смазан психически от нечовешките условия. Той ми е споделял, той се чувстваше силно унизен да пребивава в тези нечовешки условия", обясни Вълев пред съда.

Свидетелят допълва картината: "Имаше порои през 2013 г., 2014 г., от ХЕИ препоръчаха да не се пие чешмяната вода, но на нас не ни беше раздадена бутилирана вода и целия затвора ни хвана дизентерия, почти всички ги хвана това разстройство и имаше хора които бяха отслабнали с 10 кг"

Вълев, който е делял една килия със Стефанов, сега от свидетелската скамейка също представя цял ферман от забележки и препоръки: "Пълно беше с хлебарки още с постъпването, правехме капани, пълни с хлебарки.  2014 г. пръскаха с препарат, изкараха всички и напръскаха и изчезнаха хлебарките и до настоящия момент няма. Но се появиха дървеници".

Вълев тежко преживял връщането му в бургаския затвор, макар и само за ден, в който трябваше да свидетелства тук. "Сега съм целият изяден от дървеници, защото аз съм от снощи тука. Очите ми са затворени, през дрехите ме хапят, главата, лицето, бузите. Затворът е пълен с дървеници, няма място където да няма". Иначе виждал и положителна промяна, но тя, по думите му, не била достатъчна.

"Аз в момента бях настанен в ремонтирана част, която е като двузвезден хотел, с тоалетна, мивка, без баня, всичко е ново направено, както трябва, но  оборудването – шкафчета, легла, дюшеци е като в цигански катун, но от най- долните", подчертава той.

Доживотникът в съдебно заседание даде и препоръки към ръководството на затвора в Бургас: "Вишките са старите, не са ги боядисали, дюшеците са мръсни, пълни с дървеници. Можеха да сложат нови дюшеци... И  в новата част условията също са толкова нечовешки, защото от дървениците не може да се спи. Едно ухапване води до силен сърбеж, парене и болка, от която се събуждаш  и почваш да се чешеш. Лампите вече  ги гасят нощем,  дървениците са нощни насекоми. Излизат  само нощем, това е  ужасно нечовешко  и жестоко. Да не можеш да спиш. Аз се извинявам за вида, в който съм, защото съм подпухнал и недоспал".


В категории: Животът


5
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Бивш съветник на Пентагона даде на Киев още два месец Бивш съветник на Пентагона даде на Киев още два месец 06/08/2026, Четвъртък 07:30 2
Михаил ДИМИТРОВ Краят на август сбъдва стара мечта на две зодии Краят на август сбъдва стара мечта на две зодии 05/08/2026, Сряда 21:57 0
5
Коментара по темата
5.
*********
19.12.2017 16:40:21
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
4.
оффф...
19.12.2017 15:57:10
3
3
Пичове, това е ПРИСЪДА!
Такова ти е НАКАЗАНИЕТО!
ЗАСЛУЖИЛ си ги!
Като не искаш такива условия, да не си нападал хора!
3.
Nikito
19.12.2017 15:51:39
4
2
Да се радва че не е в затвора в Китай, Русия или Северна Корея че тогава тези "нечовешки" условия ще му се видят като 5 звезден хотел. Има и един друг затвор където затворниците си прекарват в още по-голям лукс американски е в Гуантанамо.... там и гладната стачка не върви много защото те връзват за един стол и с маркуч през носа ти наливат глюкоза тъй де няма да те оставят да умреш от глад я. Не можел да спи - радвай се че още си жив и не са те утрепали от бой и работа в някоя уранова мина.
2.
Моето име
19.12.2017 14:11:29
4
3
Други претенции?!? Това е затвор,а не хотел.
1.
Ъхъ
19.12.2017 14:10:31
1
2
Ами да ги тъкоам и в тъйоата пушачите. Да ядът л...а пушачите. Затвор затвор ама човека сигурно му е писнало!?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Плъхове и смрад тормозят цял блок, институциите безсилни пред частен апартамент Плъхове и смрад тормозят цял блок, институциите безсилни пред частен апартамент Общината търси сина на собственичката, но може единствено да издаде предписание и да наложи глоба Жега до 37 градуса в област Бургас, морската вода стига 25 градуса Жега до 37 градуса в област Бургас, морската вода стига 25 градуса Следобед над Западна и Централна България ще превали и прегърми Почитаме Преображение Господне, вижте кой има имен ден Почитаме Преображение Господне, вижте кой има имен ден На празника в храмовете се освещава първото грозде, а по време на Богородичния пост се разрешава риба Спипаха Ваня от Свети Влас посред нощ да шофира надрусана, в Мерцедеса било и 2-годишното й дете Спипаха Ваня от Свети Влас посред нощ да шофира надрусана, в Мерцедеса било и 2-годишното й дете В автомобила били намерени и наркотични вещества, но се уточнява собствеността им Сделката с Иран се изплъзва: Тръмп говори за мир, но ударите и заплахите не спират Сделката с Иран се изплъзва: Тръмп говори за мир, но ударите и заплахите не спират САЩ, Израел и Техеран влагат различен смисъл в бъдещото споразумение, а Ормузкият проток остава основната пречка Елизабет Методиева излиза пред публика в Бургас, специалният ѝ гост остава тайна Елизабет Методиева излиза пред публика в Бургас, специалният ѝ гост остава тайна Водещата на Елизабетско ще пренесе откровените си разговори на сцената на Sea You Podcast на 16 август Държавата затяга контрола: Треньорите вече упражняват регулирана професия Държавата затяга контрола: Треньорите вече упражняват регулирана професия Правителството въвежда задължителни квалификационни изисквания за треньорите и помощник-треньорите, които работят с деца, любители и професионални спортисти Българските и украински служби задържаха наркобарон при спецакция у нас Българските и украински служби задържаха наркобарон при спецакция у нас СБУ съобщи за международна операция с българските служби, шестима съучастници са арестувани в Украйна Парламентът заделя над 1 млн. евро за самолетни билети, в списъка е и Москва Парламентът заделя над 1 млн. евро за самолетни билети, в списъка е и Москва Двугодишната поръчка обхваща 57 възможни дестинации за депутати и служители, сред които Пекин, Ханой, Делхи и четири града в САЩ Емона отваря дворовете си за изкуство: Фестивалът "АртЕмона" започва на 6 август Емона отваря дворовете си за изкуство: Фестивалът "АртЕмона" започва на 6 август Седем дни с концерти, кино, литература и творчески занимания ще подкрепят каузата за съхраняване на местните храмове и паметници
Ракетна атака в Аденския залив: Хутите атакуваха петролен танкер Ракетна атака в Аденския залив: Хутите атакуваха петролен танкер Рияд не потвърждава атаката срещу Daisy, екипажът на кораба е в безопасност Германия губи работниците от Източна Европа: 45 000 повече си тръгнаха Германия губи работниците от Източна Европа: 45 000 повече си тръгнаха Нетната миграция се сви почти наполовина, а отрицателният баланс в движението между Германия и България достигна 14 000 души Пилот на "Малайзия Еърлайнс" заловен със 70 114 таблетки екстази след полет Пилот на "Малайзия Еърлайнс" заловен със 70 114 таблетки екстази след полет 39-годишният мъж дал положителна проба за три вида наркотици, а в Индонезия е заплашен от доживотен затвор или смъртна присъда Издирват нашенка за убийство в Гърция, тялото на приятеля й е открито във фризер Издирват нашенка за убийство в Гърция, тялото на приятеля й е открито във фризер Тялото е намерено през 2016 г., а издирваната тогава жена по-късно получава доживотна присъда на първа инстанция Трима загинаха при удар на кола в градски автобус в Турция Трима загинаха при удар на кола в градски автобус в Турция Няколко пътници са ранени, а тежката катастрофа блокира движението по път D-100 в посока Одрин 4-тонна част от Falcon 9 се забива в Луната днес, NASA чака облак от прах 4-тонна част от Falcon 9 се забива в Луната днес, NASA чака облак от прах Тя ще удари повърхността със скорост близо 8700 км/ч и ще образува нов кратер Киев в огнен ад след руска атака: Двама загинаха, 45 са ранени Киев в огнен ад след руска атака: Двама загинаха, 45 са ранени Четирима от пострадалите в столицата са в критично състояние, под развалините се издирват хора Арест в голф клуба на Тръмп: Въоръжен мъж следял подготовката за визитата му Арест в голф клуба на Тръмп: Въоръжен мъж следял подготовката за визитата му 38-годишният заподозрян снимал подготовката за посещението на американския президент, но властите не са установили конкретен план за нападение Нов мигрантски щурм към Сеута се готви за 15 август Нов мигрантски щурм към Сеута се готви за 15 август Онлайн група със 108 000 членове разпространява призиви за ново масово преминаване към испанския анклав Чужденци наляха 12,4 млрд. евро в гръцки имоти, Халкидики е сред най-желаните райони Чужденци наляха 12,4 млрд. евро в гръцки имоти, Халкидики е сред най-желаните райони Атина остава водеща за международните купувачи, а инвеститорите все по-често разглеждат Гърция като дългосрочно убежище за капитала си
Проф. Даниел ВЪЛЧЕВ Проф. Даниел ВЪЛЧЕВ Моето име се завъртя в какви ли не конфигурации, в какви ли не чудесии, но аз няма да се кандидатирам Виц на деня Виц на деня Тя:
- Целуваш се страхотно. Къде се научи?
Той:
- В казармата...
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, отивам до църква да се изповядам.
- Вземи валидол за попа, да не му прилошее!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всяка жена е изправена пред дилемата кого да мрази повече - настоящата жена на бившия си мъж, или бившата жена на настоящия си мъж.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори