Иво Христов представя петата си книга, Стоянка Мутафова и Криско го подкрепят (ВИДЕО)
18 Декември 2017, Вторник, 01:15 ч.
16-годишният писател, който се бори с тежко заболяване, сподели, че подкрепата на читателите го нахъсва да продължи напред
Над 30 родни знаменитости даряват лични вещи за благотворителния търг в помощ на 16-годишния Иво Христов. Специалният аукцион ще се проведе тази вечер от 19 ч., в столичния клуб "Gotham", съобщава БНТ.
На събитието ще се състои и официалното представяне на книгата "Изпусната любов" - най-новото произведение на младия автор, борещ се за живота си с тежко неврологично заболяване. Това е петата му книга и вторият сборник с разкази.
Някои от разказите ми са написани по действителен случай, каза в „Денят започва“ по БНТ Иво Христов.
„Независимо, че съм била до него, като чета книгите му, си казвам „Господи, толкова ли тежко му е било“. Предпоследната му книга „Календарът на живота“ бе отражение на неговото душевно състояние, на миговете, когато бе отчаян. Като я чета, сълзите сами текат от очите ми“, каза майката на писателя - Милена Христова.
„Той е на 16, но засяга много тъжни теми от живота. През 2014-та той преживя четири мозъчни операции“, припомня тя.
Иво страда от тежко заболяване, каращо организма непрекъснато да произвежда тумори.
„След поредния контролен преглед се оказа, че туморът не е намалил размера си, но и не е пораснал, не притиска нищо, а това е добър знак. Нещата са в застой. С тези думи ни изпратиха от немската клиника. През февруари ни предстои нов преглед“, добавя Милена.
Ако трябва и на луната ще отидем, за да намерим лек и спасение, споделя тя.
„Криско, Николета Лозанова, Мая Нешкова, Стоянка Мутафова, българският национален отбор по футбол и много други звезди ни подкрепят. Всеки дарява каквото може. Фондът реши да финансира последните 3 вливания, но 22 сме си закупили сами“, съобщи Христова.
„Когато виждам подкрепа от толкова много читатели, това ме нахъсва да продължавам напред. Надявам се тази вечер ще дойдат повече хора, за да ме подкрепят!“, каза още 16-годишният писател.
В категории:
Лична драма






Магнитни бури връхлитат Земята
15/09/2025, Понеделник 22:00
0



Никола Цолов предизвика фурор край морето
15/09/2025, Понеделник 21:10
0

Украинец отиде в Русия да снима филми за възрастни, последва го тежка съдба
15/09/2025, Понеделник 21:00
0







Учителка съблазни ученик, ще лежи в затвора
15/09/2025, Понеделник 19:03
5

Не правете тази грешка зад волана, може да е фатална
15/09/2025, Понеделник 18:33
1



Конър Макгрегър се отказва от надпреварата за президент на Ирландия
15/09/2025, Понеделник 18:01
1

1156 българи с доход над 1 млн. лв., декларираха ги пред НАП
15/09/2025, Понеделник 17:45
1