×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бургазлии плащат до 40 лв. за живо коледно дръвче, най-евтиното 20 лв. (СНИМКИ)


Бургазлии плащат до 40 лв. за живо коледно дръвче, най-евтиното 20 лв. (СНИМКИ)
Сергията за коледни елхи е на отново на обичайното си място – островчето над ОУ”Ал. Коджакафалията”
19 Декември 2017, Вторник, 17:12 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА, снимки: Авторът

Цената се определя според височината и диаметъра на разширение на клоните


Бургазлии плащат до 40 лв. за живо коледно дръвче за украса за наближаващите празници. Елхите, които се предлагат, са строени и подредени на обичайното място в града – островчето над ОУ „Ал. Коджакафалията”.

Цената им обаче тази година е доста солидна. Най-евтините струват 20 лева, а височината им е около метър, метър и половина. За по-пищна „жива елха”, с височина от 2 до 3 метра,  бургазлии трябва да платят повече – около 35 лева. Според изискванията може да си купите и допълнително пънче, което придава по-строен вид на елхата. Това разбира се оскъпява цената с още 5 лева. Диаметърът на разширение на клоните също игра роля при формирането на цената.

На импровизираната коледна сергия  обаче може да свалите продажната сума, ако имате способността да се пазарите. Ако не успеете да си купите малко по-евтино живо коледно дръвче, поне можете да сте сигурни, че продажбата му е законна. Всяко дърво, което бъде пуснато за търговия през този зимен сезон, трябва да има контролна пластинка с индивидуален номер.

Етикетите са с правоъгълна форма, прикачени с неразглобяемо захващане към ствола на елхата. Всяка от пластините има сериен номер.

През последните години водеща бе тенденцията да се купуват елхи, които след празниците могат да бъдат залесени отново в природата или в градината. Те са в контейнер и с добре развира корона.  За съжаление бройката им на сергията на островчето тази година в центъра на Бургас, бе малка.

За тези, които искат да си направят венец, който да сложат на вратата на дома си, цената на клонките е 2 лева, а въображението как да го завиете и украсите – остава безплатно.



В категории: Бургас


13
Коментара
13
Коментара по темата
13.
Vankata
20.12.2017 15:33:33
1
1
Skapanqci po-cql den si stoite u vas,a xorata rabotqt..
12.
Петко
20.12.2017 15:29:24
1
1
Не стига че в студ и дъжд стоят там,а вие не спирате да ги нареждате..
11.
Укорс
20.12.2017 12:10:38
1
2
Собственика е личен приятел на Весо тъпото - директора ни! Не се заблуждава те по циганин! Едва ли плаща наем, за касови бележки да не говорим! Скапана община само наши и ваши!
10.
Бойкот
20.12.2017 08:24:45
2
3
40 лева? 40 цирея да им излязат.
9.
Свински ушички на скара
20.12.2017 06:53:12
2
5
За отрязани елхички ревете, ама като заколите прасето не!
8.
Lili
20.12.2017 00:21:49
2
3
Става ми тъжно,като ги видя.Вместо да са в гората където им е мястото,те стоят в бус,на тротоар,в апартамент и накрая стърчат от казана!Бъдета разумни и си купете изкуствена елха!!!
7.
KronoSpan
19.12.2017 23:28:20
0
2
Хубавото е, че ние не плащаме, а после ви ги продаваме!
Весела коледа и честит нов комин!

Екипът на Кроношпан
6.
Юри
19.12.2017 23:18:14
5
6
Аз си копувам елха от там всяка година и съм много доволен.Момчетата си вършат добре работата и са адски коректни към бургазлий.Цените са нормални и мисля че мястото им е точно там и ще се радвам така да бъде и за напред...
5.
Ирод
19.12.2017 23:02:45
2
8
Това не са живи, а отсечени дръвчета! Да спрем да ги купуваме и да затрием този смотан бизнес!
Вземете си дръвче в саксия и после го посадете някъде - децата ще се радват много повече.
4.
Бургазлия
19.12.2017 22:12:36
0
6
Остава да кажете че издава и касови бележки...
3.
Друг кривоглед
19.12.2017 22:09:07
1
6
За поредна година се разположиха там,където трябваше да е паметника на нашия благодетел...моля попитайте ги за името му????Пак,двата буса са заели местата определени за Синя зона???Ден и нощ...Пречат на пешеходците,замърсяват,и са мн.нагли....Моля,Общината да им провери документи и разрешителни,и как образуват цените на стоката си???А,от Синята зона,да не минават с обърнати глави....към Гочев?Честита Коледа Бургазлии,на 5 метра от плочата-указател?
2.
Горския
19.12.2017 22:05:31
2
6
Флегми,това не са елхи, а борчета
1.
Vulka
19.12.2017 21:55:24
1
1
Кво му правите реклама на тос кривоглед Пед*л пияница , царевица няма ли да ни обясните от къде и на какви пари да си вземем ..... !!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Продажбите на нови автомобили в България с 27% ръст на годишна база Продажбите на нови автомобили в България с 27% ръст на годишна база Регистрациите на хибридни електрически автомобили са заели 34,6 на сто от пазара и остават предпочитания избор сред потребителите в ЕС Правителството обяви новите мерки за борба с имотната мафия Правителството обяви новите мерки за борба с имотната мафия "Ограничаваме възможността за безконтролен достъп до изключително чувствителна информация, каквито са нотариалните актове", подчерта Георги Георгиев 79-годишна баба се оказа собственик на мистериозно изчезналото уникално БМВ 79-годишна баба се оказа собственик на мистериозно изчезналото уникално БМВ Флагман.бг узна какво точно се е случило с жълтото балонче и защо вече месец МВР го пази пред Пето РУ 2 млрд. лв. печалба в хазарта, 70 млн. за тотото: защо държавата търси концесия за 15 години 2 млрд. лв. печалба в хазарта, 70 млн. за тотото: защо държавата търси концесия за 15 години Тотализаторът остава държавен, но се отваря врата за международен оператор с двойно по-висока концесия "Купувач" открадна мотоциклет по време на оглед за покупка "Купувач" открадна мотоциклет по време на оглед за покупка Качил се на машината „за проба“, но потеглил и изчезнал в неизвестна посока Последна информация за състоянието на 7-годишното дете, което пострада при жестоката катастрофа край Пловдив Последна информация за състоянието на 7-годишното дете, което пострада при жестоката катастрофа край Пловдив След трагедията на Околовръстното близките настояват за промени, а жителите го наричат "тунел на смъртта" и започват протестни действия Втори ключов шеф на „Лукойл“ отстранен от Румен Спецов Втори ключов шеф на „Лукойл“ отстранен от Румен Спецов От длъжност е освободен управителят на „Лукойл България“ Александър Величков, който управляваше най-големия търговец на горива в страната Почина бившият вицепремиер Кирил Цочев Почина бившият вицепремиер Кирил Цочев Той бе вицепремиер в кабинета на Любен Беров и Жан Виденов - държавникът, който не допусна „режим на тока“ Ивелин Михайлов: Благодаря на полицаите, които претърсваха дома ми - поне не правиха сцени пред децата ми Ивелин Михайлов: Благодаря на полицаите, които претърсваха дома ми - поне не правиха сцени пред децата ми Не съм имал нищо общо с властта, как КПК ще ме разследват - те са "бухалките", каза лидерът на партията Ще дават тотото на 15-годишна концесия Ще дават тотото на 15-годишна концесия ГЕРБ, БСП и ДПС предлагат държавният монопол върху тотото да бъде даден на частен концесионер; „Да, България“ предупреждава за риск от нов хазартен бум
Защо Папа Лъв XIV избра Турция за първа задгранична визита Защо Папа Лъв XIV избра Турция за първа задгранична визита Ето какво определя и важността на това посещение Колумбийският президент: Натискът на САЩ върху Венецуела е заради петрол, не заради наркотици Колумбийският президент: Натискът на САЩ върху Венецуела е заради петрол, не заради наркотици Обвинението му идва на фона на нарастващата американска военна активност в Карибите и Тихия океан Apple си връща трона: iPhone 17 изстрелва компанията на върха на световния пазар Apple си връща трона: iPhone 17 изстрелва компанията на върха на световния пазар С рекорден ръст в продажбите и нови модели в подготовка, Apple измества Samsung и се готви да остане №1 до 2029 г. 15-годишни австралийци атакуват в съда националната забрана на социалните мрежи 15-годишни австралийци атакуват в съда националната забрана на социалните мрежи Активистите, нарекли се "Проект дигитална свобода", като това е най-новият им опит да блокират закона Ужасяващо: Извадиха от водата безжизненото тяло на млад футболист Ужасяващо: Извадиха от водата безжизненото тяло на млад футболист Играчът беше два дни в неизвестност Мелания Тръмп посрещна елхата пред Белия дом в бяло палто Мелания Тръмп посрещна елхата пред Белия дом в бяло палто Съпругата на американския президент се появи публично под звуците на военен оркестър Тръмп праща преговарящи в Москва и Киев, отказа се от крайния срок за мирното споразумение Тръмп праща преговарящи в Москва и Киев, отказа се от крайния срок за мирното споразумение Крайният срок за мен е, когато всичко приключи, каза американският президент Италия изгони опасния имам от Торино, подклаждал джихад срещу християните Италия изгони опасния имам от Торино, подклаждал джихад срещу християните Шейх Шахин е арестуван, лишен от гражданство и експулсиран заради крайни религиозни послания, създаващи риск за националната сигурност Гърция обяви червен код заради Бурята „Адел“ Гърция обяви червен код заради Бурята „Адел“ Очакват се поройни дъждове Търг за произведение на Реноар започва от 1 милион евро Търг за произведение на Реноар започва от 1 милион евро Tворбата,  никога не е била показвана публично от създаването си преди повече от 100 години
Бойко Борисов Бойко Борисов "Постна пица – Дянков" няма да предложа пак Виц на деня Виц на деня Техника за овладяване на гнева:
1. Поемете дълбоко въздух
2. Затворете едното си око.
3. Издишайте.
4. Стреляйте!
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, пусни ме под юргана. Студено ми е.
- С гащи не може. Тук има дрескод!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Едно време с какви хубави имена кръщаваха децата! Сега го повикаш в парка по име и пет кучета дойдат при теб!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори