Камък, хвърлен по влак, рани пътуващо момиче
15 Декември 2017, Петък, 18:07 ч.
Автор: ФлагманФутболни фенове предизвикали ударите
Поредната вандалщина срещу БДЖ рани момиче. Хвърлен по влак камък е наранил момиче, пътуващо в пътническия влак от София за Мездра. Инцидентът е станал около 22:00 ч. снощи, а влакът е атакуван с камъни от неизвестни лица в района на спирка Кумарица.
В един от вагоните на влака е пътувала група футболни фенове, които са провокирали ситуацията. А вследствие на атаката вагонът е със счупени едно панорамно стъкло и две стъкла на страничните врати.
От началото на 2017 г. това е 81-ият случай, при който влакове на „БДЖ - Пътнически превози” ЕООД са замеряни с камъни, отчитат от БДЖ. Те дават пример, че тази година атаките са с 6 повече от миналата година.
"Хвърлянето на камъни по влаковете може да има трагични последствия. При средна скорост на влака 65 км/ч, дори и малко камъче може да пробие стъклото и да рани човек!
Щетите, които националният железопътен превозвач понася всяка година от счупени с камъни стъкла на вагони, мотриси и локомотиви, са в размер на стотици хиляди левове", категорични са от БДЖ.
В категории:
Животът
11 дни ол инклузив и бягство без плащане: Арестуваха семейство-тарикати на летището в Гран Канария
На косъм от удар край Арбанаси: Шофьор засече кола при забранено изпреварване
Небето изсипа ледени късове колкото яйца над Плетена
Денков: България изчезва от масата, където решават бъдещето на Европа
Нова световна корона за Меси? Неофициално е избран за №1 на Мондиал 2026
Бургас вече с 12 дефибрилатора, един от тях е на остров Света Анастасия
Злато за грации от Бургас: Балетните таланти на НУМСИ покориха световната сцена в Дъблин
Телефонът става личен портфейл: карта, книжка, фишове и данъци на един екран
Иво Мирчев: При Радев няма калинки - само копринки!
Рояци гигантски скакалци налазиха Истанбул, свързват ги с миграция от Балканите
Карнобат сложи фотоволтаици върху 6 социални центъра и купи електромобил
