×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бургаски талант разби конкуренцията в плуването, сочат го за новия Антъни Иванов


Бургаски талант разби конкуренцията в плуването, сочат го за новия Антъни Иванов
11-годишният Александър Георгиев е спечелил над 30 медала само през тази година
07 Декември 2017, Четвъртък, 16:15 ч.
Автор: Петър ПЕТРОВ, снимки: авторът

Александър е фаворит в категорията „Млад талант” на Бургас за 2017-та г.


За 2 години един бургаски математик успя да разгроми конкуренцията в плуването, печелейки над 80 медала. Само за 2017-та Атанас Георгиев има над 30 отличия. 11-годишният възпитаник на СК „Акулите” успя два пъти да стане републикански шампион на 50 м св. стил.

На първенството във Варна в края на ноември Александър побеждава 104-ма съперници, финиширайки за 29,23 секунди. Въпреки сериозната конкуренция на републиканското, младият бургазлия успява да спечели още 4 медала - бронзов на 200 м св. стил,  сребърен на 100 м гръб и на 100 м св. стил, а отборът на „Акулите” завършва 2-ри при щафетата 4х50 м св. стил.

Логично след силното си представяне през 2017-та Александър е номиниран за „Спортист на годината”, като е фаворит за отличието в категорията „Млад талант”.

„Отначало баща ми каза, че не може да съм от Бургас и да не мога да плувам, тогава ходех с нежелание. В последствие научих, че няма невъзможни неща и ще мога да постигна успехи. Активно се занимавам с плуване от 9-годишен, но започнах, когато бях на 7”, каза за Флагман.бг Александър Георгиев.


Александър се подготвя в басейна на ППМГ "Акад. Н. Обрешков"

Само месец преди републиканското във Варна 11-годишният възпитаник на треньора Явор Ангелов триумфира на престижното състезание „Златна Добруджа”. Александър е безапелационен спрямо съперниците си и печели първото място в няколко дисциплини: 50 м св. стил , 100 м св. стил, 50 м гръб и 100 м гръб. Въпреки това младият талант, който вече е сравняван от много специалисти с Антъни Иванов, споделя, че за него всички стилове са еднакво трудни.

„За мен няма лесни стилове, въпреки че всички ми харесват, но всички имат доста трудности. Например, бътерфлай е техника. Там трябва много добре да се синхронизират движенията на краката и ръцете. При гърба също има специфични движения, които трябва да се усвоят. Брустът също е труден стил, въпреки че някои хора го смятат за лесен. Свободният стил също е доста труден”, коментира възпитаникът на ППМГ „Акад. Н. Обрешков”.

11-годишният бургазлия разкрива, че няма проблеми да съчетава спорта и учението, изявявайки се и на олимпиади по математика.

„Понякога оставям домашните на заден план заради тренировките, но се справям. Искам да се занимавам професионално с плуване. Учението също върви, имам отлични оценки”, каза Александър.

Той е изключително горд от номинацията в категория „Млад талант” на „Спортист на годината” в Бургас, но скромно сподели, че всички са достойни за приза.

„Аз съм много щастлив от този факт, но мисля, че всички останали номинирани са достойни да спечелят. Мисля, че имам шансове, защото положих много труд тази година, но не пренебрегвам факта, че другите също са полагали усилия”, коментира състезателят на СК „Акулите”.


Младият бургазлия полага сериозни усилия във всяка една тренировка

Александър добави, че в Бургас има много добри условия за развитие на професионални плувци.

„Мисля, че условията в Бургас са добри за плуване. Сега се строи и новият басейн в жк „Славейков”. Там ще могат да се провеждат много състезания и турнири”, каза 11-годишният бургазлия.

Неговият треньор пък сподели, че плуването е много труден спорт, в който само да имаш талант не е достатъчно. Александър се отличавал със сериозния труд, които полагал във всяка една тренировка. Нещо, в което успя да се убеди и екипът на Флагман.бг, които изгледа едно от заниманията на младия плувец в басейна на ППМГ „Акад. Н. Обрешков”.

„Много е мобилизиран и съвестен! Страхотно дете! Има талант, но само това не е достатъчно в нашия спорт. Александър си е поставил високи цели, които успява да постигне с постоянство и упорит труд. Освен това е доста организиран, явява се и на олимпиади по математика”, заяви за Флагман.бг треньорът на Александър – Явор Ангелов.

В категории: Бургас , Спорт


Петър ПЕТРОВ Автор
Петър ПЕТРОВ
15
Коментара
Емел МАХМУД Евакуират български футболист от Израел Евакуират български футболист от Израел 28/02/2026, Събота 16:51 0
Емел МАХМУД Тити Папазов е блокиран в Израел Тити Папазов е блокиран в Израел 28/02/2026, Събота 15:57 2
15
Коментара по темата
15.
Пишколапача34
08.09.2020 13:52:30
0
1
Много е секси искам направо да го скъсам
14.
Shark
05.12.2019 20:30:30
1
0
Защо разбивачът и големият талант няма да участва на Шампионата за Деца 2019 в Бургас ?!
Защото е въздух , под налягане и кинтити на баща му и ректорът дядо му не помагат вече.
Смешници
13.
Shark
05.12.2019 20:30:27
1
0
Защо разбивачът и големият талант няма да участва на Шампионата за Деца 2019 в Бургас ?!
Защото е въздух , под налягане и кинтити на баща му и ректорът дядо му не помагат вече.
Смешници
12.
Обичам да плувам
23.12.2017 20:57:39
3
4
Честито на МЛАДИЯ талант!! Който на последното бургаско турнирче беше смазан на неговата корона Републиканска дисциплина от друг млад талант! Браво г-жо Магриотова и г-н Ангелов отлично си проведохте отборното първенство иначе сте тръгнали да дебнете другите клубове..май взехте много да си приличате с тези дето дебнете и обвиняват важна е субсидията НАЛИ?!!!Горкия ни кмет само ако ви знаеше игричките...стотинките щяхте да си ги търсите от Ректора!!!
11.
Нищо лично
23.12.2017 20:40:45
5
2
Поредният блъф..за съжаление и това невинно дете е главен герой! Толкова се самозабравила някои хора-Треньори! Какви 80медала за 2години! С кой го сравняват..Антъни...под 52сек.делфин????Стига безумици!!Дори и на последното състезание в Бургас си позволиха да изманипулират резултати!Срам и позор,че с манипулации и лъжи и ПАРИ се омърсява детския спорт!!Да детето плува....но чак пък Талант?!На фона на толкова ИСТИНСКИ ТАЛАНТИ...
10.
Фен на плуването
09.12.2017 15:11:27
3
11
Това,че дядо му е един си кой си е без значение,явно детето си плува. Но да се сравнява с Антъни Иванов е малко пресилено, защото той плува делфин на световното и европейското,а това момче съвсем друго. А в Бургас за голяма радост имаме и друго малко момиче, което дори е поставила няколко национални рекорда за десет годишни и без дядо и да е някой.
9.
Дом Изгрев
09.12.2017 14:57:16
7
12
Това не е ли копеленцито на оня нахалник от Унитата.
Ще стане същия гамен като баща си!
8.
Rt
08.12.2017 09:09:55
1
6
Кога ще плуват към корумпирани държавни и общински служители да ги заловят в извършване на далавери!
7.
Анонимен
08.12.2017 00:47:00
8
14
Детето е постигнало всичко със труд и много усилия.Резултата е налице.Няма как да има измама.Браво на този талант!!!! Да дава пример на неговите приятели.
6.
ачката
08.12.2017 00:05:21
5
10
Да е жив и здрав малкия! Но вие родители внимавайте със зобането. Спрете да давате на децата си всякакви боклуци. На 20 г. Ако се зоби редовно едно дете,сърчицето му става като на 40 годишен мъж. Ясно ли е маняци.....
5.
ПОЗИТИВЕН КЪМ ПЛУВАНЕТО В БЪЛГАРИЯ
07.12.2017 23:43:19
9
10
ВИЕ НАЯСНО ЛИ СТЕ С ИМЕТО , РЕЗУЛТАТИТЕ И ВЕЛИКОТО ОСМО МЯСТО В СВЕТА ЗА БЪЛГАРИЯ НА АНТАНИ ИВАНОВ?
КАК ТОЧНО ИЗБРАХТЕ ЗАГЛАВИЕТО ,НА СТАТИЯТА ВИ?
МОЖЕ БИ ВИСОКА ЦЕНА?
4.
плуване към до коментар 2
07.12.2017 23:31:15
4
17
Цената е висока....!!!!Дето е прекрасно ,внук на проф. Чобанов....
А сега ,ако ви интересуват успешните деца в плуването ....прочетете за 9 годишната Десислава Белова.
Д
3.
До 2
07.12.2017 23:29:45
9
12
Г-жо, по - кротко, момчето е с номинация за Спортист на годината. То че сте незадоволена е ясно ама сте и проста.
Гледайте си вашето дете и малко си подтиснете завистта
2.
до Флагман.
07.12.2017 22:40:21
13
12
Каква е цената на една статия и за моето дете ? Плувкиня е, учи в ПМГ, има много медали от Олимпиади, включително и международни, но не ми е идвало на ум да я оповестя в медията ви. Мисля си, че всеки родител ще направи по-добра услуга на детето си, ако не му натрапва мним "квалитет", а търпеливо да изчака последващата стъпка на детето си в лабиринта наречен живот.
1.
Позитивен
07.12.2017 21:27:02
21
18
Изключителен плувец, отличен математик и много чаровно момче, поне така изглежда на снимката. Девойките ще го изядат след 5 години.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Седем ранни признака на диабет, които не бива да се пренебрегват Седем ранни признака на диабет, които не бива да се пренебрегват Лекари напомнят, че навременното разпознаване на симптомите намалява риска от усложнения и подпомага контрола на кръвната захар Пълна прогноза за март показва динамично време и резки температурни промени Пълна прогноза за март показва динамично време и резки температурни промени Синоптици предупреждават за чести валежи и колебания в температурите, които ще изискват ежедневно съобразяване с метеорологичната обстановка Отказът от месо при възрастните хора крие рискове за здравето Отказът от месо при възрастните хора крие рискове за здравето Лекари предупреждават за недостиг на витамин B12, желязо и протеини при рязка промяна в хранителния режим Кукери гонят злите сили в бургаския квартал Долно Езерово Кукери гонят злите сили в бургаския квартал Долно Езерово Стотици маскирани обикалят домовете, за да прогонят злите сили и да нарекат за здраве и берекет Мъжът на Емилия си купи „Ферари“ за 600 000 евро Мъжът на Емилия си купи „Ферари“ за 600 000 евро Суперлуксозната спортна машина е истинско бижу на четири колела и ясно показва, че семейството се радва на отлични финанси Колко българи празнуват имен ден на Тодоровден Колко българи празнуват имен ден на Тодоровден 124 232 са именниците, които трябва да почерпят на Тодоровден "Малък гигант" проплака в България (СНИМКА) "Малък гигант" проплака в България (СНИМКА) Новороденото бебе тежи внушителните 5790 грама и е с дължина 56 сантиметра Иван Брегов: Няма безпристрастно разследване на драмата „Петрохан“, спуснаха ни сценарий Иван Брегов: Няма безпристрастно разследване на драмата „Петрохан“, спуснаха ни сценарий Неприятно е, че от един месец ровим в скелети, каза пък журналистът Ружа Райчева Стачка заради ниски заплати: София е на крачка да остане без транспорт Стачка заради ниски заплати: София е на крачка да остане без транспорт КНСБ предупреждава за транспортен колапс Трайчо Трайков: Нито един потребител няма да плати неправомерно завишена сметка за ток Трайчо Трайков: Нито един потребител няма да плати неправомерно завишена сметка за ток Хиляди жалби заляха електроразпределителните дружества, установени са технически грешки и ще има компенсации при доказано надвзети суми
Кейт и Уилям с по-различна публична изява предизвикаха коментари във Великобритания Кейт и Уилям с по-различна публична изява предизвикаха коментари във Великобритания Последната им поява засили интереса към ролята на принцесата на Уелс и бъдещите ангажименти на кралската двойка Взрив и ракети над Дубай след иранска атака срещу ОАЕ Взрив и ракети над Дубай след иранска атака срещу ОАЕ Един цивилен загина в столицата на ОАЕ Абу Даби, където се намира американска военна база Как реагираха световните лидери след нападението на Израел и САЩ срещу Иран Как реагираха световните лидери след нападението на Израел и САЩ срещу Иран Ще унищожим техните ракети и ще сринем ракетната им индустрия до основи, закани се президентът на САЩ Израел нанесе удари по Иран: Тел Авив обяви извънредно положение Израел нанесе удари по Иран: Тел Авив обяви извънредно положение Затворено е въздушното пространство, училищата няма да работят Смятате да пътувате за Гърция за почивните дни? По-добре да се откажете! Смятате да пътувате за Гърция за почивните дни? По-добре да се откажете! 24-часова транспортна стачка блокира страната   Тръмп търси сделка с Иран, но не изключва военен сценарий Тръмп търси сделка с Иран, но не изключва военен сценарий Вашингтон води интензивни преговори, но напрежението расте и западни държави изтеглят дипломатите си от Техеран Тръмп търси сделка с Иран, но не изключва военен сценарий Тръмп търси сделка с Иран, но не изключва военен сценарий Вашингтон води интензивни преговори, но напрежението расте и западни държави изтеглят дипломатите си от Техеран Ултралуксозно BMW i7 поевтиня със 70 000 евро само за 12 месеца Ултралуксозно BMW i7 поевтиня със 70 000 евро само за 12 месеца Лимузината е натъпкана с екстри и е изминала едва 27 597 километра Украински банкер загина след падане от прозорец в Италия, синът вкарал баща си в капана Украински банкер загина след падане от прозорец в Италия, синът вкарал баща си в капана Накарали жертвата да преведе 250 000 евро в криптовалута Русия забранява филмите без традиционни ценности Русия забранява филмите без традиционни ценности Нови закон, подписан от Путин, ще допуска в страната само патриотични ленти, възхваляващи крепкото семейство и историческата памет 
Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Кабинетът „Гюров“ е създаден, за да даде пълен комфорт на Румен Радев. Виц на деня Виц на деня - Скъпи, какъв подарък искаш за рожденния си ден?
- Не знам.
- Какво най-много ти харесва?
- Съседката от третия етаж...
Виц на деня Виц на деня В чата:
- Как да те позная?
- Ще бъда с дънки, висока съм 165 см и тежа 55...
- Добре, аз съм със светло яке, ще нося кантар и рулетка.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "Най-опасната форма на слепота е да вярваш, че твоята перспектива е единствена реалност.." Ницше
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори