Вежди Рашидов: Можем да приемем оградата на границата и за арт инсталация (ВИДЕО)
Ние сме малък народ и ако тук 5000 човека влязат, тази ограда щеше да ни се стори като брюкселска дантела, каза Вежди Рашидов
23 Ноември 2017, Четвъртък, 10:49 ч.
Темата „имигранти” я няма, ДПС са дребни за Ердоган, коментира бившият министър
С талант и художествено образно мислене можем да приемем граничната ограда и за арт инсталация. Това каза бившият министър на културата Вежди Рашидов в „Тази сутрин“ по бТВ, след като водещият Антон Хекимян каза, че падналата ограда край Малко Търново не може да спре никого.
„Арт инсталация може да се направи от всичко. Елена Йончева е прекрасен журналист, но прекалено се тиражира това с оградата. Оградата е превантивна. Тя е необходима, защото е на външната граница. Говори се за корупция. Студията станаха място за негатив. Това не е хубаво“, коментира ексминистърът.
„Две години в България вече я няма темата имигранти, а 3 млн. стоят на турско-сирийската граница. Нормално е да минават по 30 души. Ние сме малък народ и ако тук 5000 човека влязат, тази ограда щеше да ни се стори като брюкселска дантела”, подчерта Рашидов.
„Благодарение на оградата няма опашка. Ако трябваше да храним бежанци, както бяхме започнали да превръщаме училища и бивши казарми за техни леглови бази, щеше да е страшно. Тези 3 млн. бежанци в Турция ядат по 3 пъти на ден, ползват ток, учители, лекари, това са все пари от турската държава. Ами ако бяха дошли 5000 в България, какво щяхме да правим”, попита бившият министър.
На въпроса дали се променят традиционно сложните отношения между Ердоган и ДПС, той отговори, че много са дребни ДПС за Ердоган като президент на 85 милиона.
Вежди Рашидов не пропусна да похвали музейния комплекс „Квадрат 500”, станал известен като българският Лувър. Според него той е един „много добър пробив за българската държава”. След спечелен от Рашидов бас по време на европредседателството ще има изложби на класически образци на изобразителното изкуство – от Леонардо през Рубенс до Рафаел.
Вежди Рашидов похвали приемника си Боил Банов, като посочи, че преди това през годините „много проекти закъсаха от инфантилността на всички министри”, които решавали, че всичко започва от тяхното управление и не демонстрирали приемственост.
В категории:
Политика
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките
31-годишен мъж е обвинен за смъртта на Къци на Лъвов мост
Започва възстановяването на уличните настилки по интегрирания воден проект на Несебър
Анелия разкри тайната за перфектна фигура
Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма
Ако нямаш книжка, аз ще ти уредя, звъним и ти донасят веднага: Вижте схемата за фалшиви СУМПС
