Внимание! Транспортният министър с важни новини за всички шофьори след привикването от Борисов, предстоят големи промени!
19 Ноември 2017, Неделя, 17:38 ч.
Ще задължим всички превозни средства, които изпълняват обществен превоз, да се следят и да се оборудват с видеокамери, които ще снимат и пътната обстановка около тях, каза Московски
Каквито и дейности, активности да започват или да извършват държавните институции в борбата с произшествията по пътищата, докато хората не осъзнаят, че трябва сами да се стараят, нищо няма да постигнем. Това заяви на извънреден брифинг след среща между Борисов и министри заради катастрофите от последните дни транспорният министър Ивайло Московски.Призоваваме всички участници в движението да спазват правилата. Всеки, когато излиза извън България, започва да спазва правилата и ограниченията, нека да ги спазва и тук. Изключително трагичните събития от последните дни принудиха премиера да ни събере. Ще бъдем безкомпромисни към водачи и събития, които могат да доведат до такива тежки произшествия", добави той.
"В наредби ще задължим всички превозни средства, които изпълняват обществен превоз, да се следят и да се оборудват с видеокамери, които ще снимат и пътната обстановка около тях", каза Московски. Той обеща да задължат всички водачи и превозвачи да имат предпазни колани", каза той.
"Ако добър водач, преживее заболяване, което може да промени способностите му, няма как системата да го отчете. Ще опитаме да направим комуникацията между всички институции, за да може това нещо да е адекватно отчетено. Наясно сме иначе, че в градския транспорт няма как да няма правостоящи, но все пак това ще е посоката, в която ще работим, защото това е важно", каза той и заяви, че проверките за всички водачи се засилват.
Планира се въвеждане и на регистрационен режим на автосервизите и автоморгите.
"Катастрофите на тази отсечка са извършени заради грубо нарушение на правилата за движение по пътищата. Призовавам всеки водач, дори и да бърза, да спазва законите, защото иначе ще се наложи да посети някое полицейско управление", заяви гл. секретар на МВР Младен Маринов.
В категории:
Политика
Десислава Атанасова извади официална справка от Истанбул, за да обори Демерджиев за полетите с Пеевски
Седем кораба получаваме от Белгия и Нидерландия заради мините в Черно море
Пожар на метри от релсите блокира влаковете край Петрич
Пиян шофьор погуби тийнейджърка, влиза в затвора
Световен колос обяви трансфер на Мони Николов
Как да направим перфектни пържени картофи
17 години затвор за жестоко убийство
Завръща ли се на корта Карлос Алкарас
08/07/2026, Сряда 18:40
0
Как да приготвим майсторска шкембе чорба вкъщи
Андреа и Галена взривиха Слънчев бряг, качиха се заедно на сцената
Гръцката звезда Янис Плутархос идва в Поморие с грандиозно шоу и впечатляваща сценична продукция
Васил Божков атакува "Магнитски" в американски съд

Защо какво им пречи да заживеем по-спокойно и по-добре.
СПИРАНЕТО НА ИМОТНИТЕ ИЗМАМИ ЛИ...
Е бъдете спокойни това няма да се случи скоро.
А НЕ ДА УМИРА БАВНО С ТЕЗ БРУТАЛНО НАГЛИ ИМОТНИ ИЗМАМИ
НЕ СЪМ ЛИ ПРАВ
НЯМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ , НИТО ЗА МЕН ,НИТО ЗА ТЕБ СТАТИЯТА ЗА КАКВО Е
ТАКА ГЕРБ ИЗЛАГАТ ЧАСТ ОТ ИЗБИРАТЕЛИТЕ СИ НА РЕАЛНА ОПАСНОСТ
По смисъла на който ПСИХИЧНО БОЛНИТЕ и БЕДНИТЕ ГУБЯТ И ПОСЛЕДНОТО КОЕТО ИМАТ ,ЧРЕЗ НАГЛИ И БРУТАЛНИ ИМОТНИ ИЗМАМИ
НЯКОЙ ДА НАПРАВИ НЕЩО И ЗА ТЯХ ...НАЙ-УЯЗВИМИТЕ И БЕЗЗАЩИТНИ
АЙДЕ ...ГЕРБ НАЛИ СТЕ МНОГО СИЛНИ И ОБЕЩАВАХТЕ ...ДЕМОКРАТИЧНА И ПРАВОВА ДЪРЖАВА