Арестуваха мъж, обиждал полицаи на „тъпаци и хлебарки“
18 Ноември 2017, Събота, 18:31 ч.
Скандалът избухнал, когато видимо агресивният Николай нахлул в приемната зала на спешното отделение
55-годишен старозагорец си „изпроси“ постоянно задържане в ареста след като посегнал на униформени служители на МВР при опит да го озаптят по време на яростен словесен спор с дежурен екип на Центъра за спешна и неотложна медицинска помощ, пише Монитор.
Скандалът избухнал привечер на 15 ноември, когато видимо агресивният Николай П.нахлул в приемната зала на спешното отделение при УМБАЛ „Проф. д-р Стоян Киркович“ в Града на липите и започнал да ругае медицинските лица с думите:
„Боклук, не си разбираш от работата….Нищо не става от вас…Утре ще ви уволня“, а когато пристигнал дежурният полицейски патрул се развикал :“Утре няма да сте на работа, ще ви уволня всичките.. Боклуци… отрепки...хлебарки“.Когато все пак му щракнали белезниците и го вкарали в колата Николай се: „Тъпаци. Този път много сбъркахте…“ и пробвал да удари един от униформените, като успял да му откъсне пагона.
Образувано е било бързо досъдебно производство. Мъжът не е осъждан, но срещу него се извършват проверки за агресивно поведение, психически тормоз и пътно хулиганство. Районен съд - Стара Загора е преценил, че от събраните по делото доказателства може да се направи обосновано предположение, че Николай П. е извършил деянието, за което е привлечен като обвиняем и съществува реална опасност да се укрие или да извърши друго престъпление.
Поне по два такива случаи регистрират униформените седмично, най-често виновниците са жители на близката до държавната болница ромска махала „Лозенец“, които агресивно реагират при всеки опит някой техен близък да бъде накаран да си плати здравните осигуровки.
В категории:
Крими
Край на автоматичния ръст на минималната заплата: Нов механизъм сменя досегашната формула
Италианско проучване: Полифлорният мед показа защитен ефект върху кожни клетки при UV стрес
Юксел Кадриев разтопи Венцислава с любовно послание от Атина
Край на автоматичния ръст на минималната заплата: Нов механизъм сменя досегашната формула
25/08/2026, Вторник 20:30
0
Тотнъм плати 75 млн. паунда за Савиньо, Манчестър Сити счупи трансферния си рекорд
Искате ли зимен Teen Boom Fest? 12 000 млади и родители застанаха зад каузата срещу фентанила
Гърция остава в капана на жегата: До 40 градуса днес, рискът от пожари расте
От Ламанша директно в Поморие: Цанко Цанков влиза в морето с деца и туристи за безплатни уроци
Радостин Василев влиза в битката за президент, МЕЧ издига Красимир Манов за вице
Малко Търново става духовен център: Започва Юбилейната година за поклонение в Светилището на Пресвета Богородица
НАП затяга контрола: Всеки внос на земеделска продукция ще минава през проверки
Голямата промяна за шофьорите е факт: 5 години щети ще диктуват цената на Гражданската
Киселова подкрепи правителството за усилията да изчисти държавата от криминални зависимости
