×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Президентът назначи Елеонора Димитрова за посланик на България в Бразилия
  • Студентите платена форма на обучение ще имат право на стипендия, реши ВАС
  • Един милион и осем хиляди туристи са посетили Варна от началото на годината до 10 октомври
  • Въздушна спешна помощ ще има база край Търговище
  • Литва затвори границата си с Беларус
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Цирк на премиерата на филма на Елена Йончева: Тя хваща бежанци, Цветанов сгащи Нинова


Цирк на премиерата на филма на Елена Йончева: Тя хваща бежанци, Цветанов сгащи Нинова
Филмът "Граница" на Елена Йончева скъса границите на общуване между ГЕРБ и БСП.
13 Ноември 2017, Понеделник, 16:58 ч.

БСП и ГЕРБ в зрелищен сблъсък на филма на журналистката

В истински цирк и сблъсък между ГЕРБ и БСП се превърна премиерата на филма „Граница“ на депутата и разследващ журналист Елена Йончева днес в НДК.

Филмът се чакаше с нетърпение, защото предпремиерата обещаваше да покаже как българската граница, която е построена с 200 млн. лв., се преминава с обикновена стълба от бежанците. А на излъчването на филма беше поканен и премиерът Бойко Борисов. Вместо него обаче дойдоха дясната му ръка Цветан Цветанов и вицепремиерът Валери Симеонов.

Появата на Цветан Цветанов в залата предизвести филмът да бъде изместен от поредния сблъсък между БСП и ГЕРБ.

Още на вратата Цветанов беше посрещнат не от кой да е, а от самата Йончева, на което зам.-председателят на ГЕРБ реагира: „Вие ни поканихте и ние дойдохме“.



След което гостите бяха настанени и започна представянето на филма пред събралите се гости и депутати, както и лидера на БСП Корнелия Нинова.

Видеото беше 20 минути и в него стана ясно как Елена Йончева със свой екип е обхождала границата, за да снима дали тя е едноредова или двуредова и да докаже как се преминава съвсем лесно от бежанци.

И изведнъж във филма депутатката се натъква на група мигранти, сред които и деца. Пред очите й те изкарват сгъваема стълба и без грам притеснение преминават границата от Турция към България точно за 5 минути. Действието се развива на Капитан Андреево, близо до село Маточина. Депутатката се свързва на живо със 112 и Гранична полиция, които пристигат след 25 минути и заварват преминалите вече бежанци (в случая сирийци).



На въпрос на Йончева има ли камери в района, граничните полицаи отвръщат, че точно на това място няма. Така от лентата става ясно, че бежанците знаят всяка „мъртва точка“, която не се заснема от българските власти. Филмът показва още, че оградата се реже лесно и се закърпва набързо с дърво или дори четка за зъби.

Елена Йончева пресмята, че 1 км от българското съоръжение струва 500 евро, докато гръцката ограда излиза 25 евро на квадратен метър.

Филмът показва и граничен полицай със скрито лице, който твърди, че преминаването на бежанците става със знание и дори покровителстване на служители от Гранична полиция, а преминаването в България има тарифа - 500 евро.

А цената за прекарване на мигрантите по целия маршрут от Турция през България до Западна Европа е между 7 000 и 15 000 евро.

Във филма самата Елена Йончева преминава за 3 минути от Турция в България през огромна яма, образувана от есенните дъждове този септември на турската граница край Малко Търново.

Във филма се твърди, че снимките на българското съоръжение се разпространяват в Турция от бежанци, за да се покаже колко лесно се преминава българската граница.

След приключването на лентата и запалването на светлините, в залата настъпи хаос.

Самата Елена Йончева взе първа думата и обяви, че филмът ще бъде предаден на премиера, властите и прокуратурата, а тя самата ще прави Гражданска платформа за сигнали и разследвания за корупция в българската държава.

Думата поиска и Цветанов, който започна да обяснява кога са започнали проблемите с българската граница, но беше прекъснат от викове „Ууу“, освирквания и „Оставка“. Ядосан, Цветанов помоли за отговор и започна да изрежда официалните данни: „През 2015 г. върнатите бежанци са 90 хиляди,  2016 – 45 хил., а 2017 г. – 7 хил., което е доказателство, че трафикът е намалял. Центровете за мигранти са заети едва на 20% от капацитета си“.

Той каза, че ще предаде филма на премиера Бойко Борисов и прокуратурата и обеща, че ще се реагира на всеки подобен сигнал.

Скандалът между БСП и ГЕРБ се разрасна, когато с Цветанов се заяде грубо един от хората на Корнелия Нинова - зам.-председателя на БСП Кирил Добрев, който попита дали тези 90 000 бежанци не са върнати, защото са отказали да си платят.
„По този начин няма да водя диалог, това са публични данни“, отсече Цветанов.

Нападнат така грубо от Кирил Добрев, който преди време беше хванат с едни пари, Цветанов започна контраатака и поиска от Нинова да подпише предложенията за промени в Конституцията, с които да отпадане давността за престъпленията по приватизацията. Това беше откровен намек, че хората на Нинова се страхуват много от такова развитие на нещата. ГЕРБ ще внесе в пленарна зала тези изменения и те вероятно ще бъдат гласувани.

Цветанов сгащи Нинова и набута в ръцете й листовете. Сблъсъкът между тях беше реален и пред очите на всички гости на премиерата на филма. Щом усети накъде вървят нещата, Нинова скочи като ужилена и категорично отказа да подпише.

Ето диалогът едно към едно ( как Цветанов кара Нинова да подпише законопроекта за приватизацията):

Цветанов: Заповядайте, поемате ли ангажимент...

Нинова: Не, днес би трябвало да отговорите пред всички кой ще поеме отговорност за това, което видяхме всички..

Цветанов: Ама защо, протягам ръка, ще подкрепите ли тази инициатива, която искаме да направим да падне давността за приватизацията

Нинова: Ще ви отговоря утре, днес няма да ви позволя да опорочите труда на Елена

Цветанов: Защо? Страх ви е? Защото вие през цялото ни казвате за страха, който витае в премиера.

Нинова: Кой ще поеме отговорност за това, което видяхме?

Цветанов: Компетентните органи

Нинова: Не, за политическата отговорност, за корупцията днес и сега..

Цветанов: Каква е корупцията, прощавайте?

Нинова: Не видяхте ли? Не видяхте свидетелските показания на хора?

Цветанов: Аз видях, че има преодоляване на преградното съоръжение. Ще се вземат необходимите мерки. И това, което казах, че с европейското финансиране от 160 млн. евро ще има възможност да се оборудва това възпиращо съоръжение със съответното видеонаблюдение и със съответните сензори. Това е, което правим.

Нинова: Смелият Бойко Борисов ще поеме ли отговорност за това, което видяхме? Вие ще започнете ли да отговаряте на въпроси. Питам ви за националните пари. Виждате ли къде са отишли?

Цветанов: Проверка ще се направи. Който е виновен, ще си понесе...

Нинова: Кой ще понесе политическа отговорност?

Цветанов: Политическа отговорност за това, което правим? Естествено, ние винаги


И така приключи премиерата на филма на Елена Йончева "Граница" - отново със зрелищен сблъсък между ГЕРБ и БСП. 

В категории: Политика


18
Коментара по темата
18.
До Рокфелер
14.11.2017 16:00:21
0
1
Да бе дай да дадем.Ти например какво направи по въпроса,не че имам някакви очаквания,ама ми е интересно.
17.
няма какво да се смята
14.11.2017 15:30:20
0
1
При положение че нашата струва петстотин на метър, а гръцката 25 на квадратен, спокойно можеш да пресметнеш колко излиза гръцкия линеен метър, като предполагам гръцката не е висока толкова, та да не може да се пррескача като нашата от всеки куц хобит
16.
Корнито
14.11.2017 09:53:37
4
3
Йончева да вземе да сметне в един километър колко квадрата има, и да разпредели цената от 500 евро, не може да превръща от метри линейни в километри ли? Това се учи в четвърти клас!
15.
Независими
14.11.2017 07:51:47
2
8
Флагман вуе сте най-зависимата медия. Вижда се, че открито пишете за този, който ви плаща, вие собствено мнение нямате. Сега сте с Герб и един куп други, които са на абонамент при вас. Защо не отразявате обективно случващото се в нашата община, в Луйойл и Кроношпан. Жалки сте.
14.
Soros1 до 10
14.11.2017 01:46:24
1
7
С тази корупция кой ще инвестира!? Аз не. А ти смееш ли?
13.
И...
13.11.2017 23:48:03
6
11
И тези малоумни изроди са на власт вече 8 години...?!?!?!
Това не може да се случи даже в африканска
държава!
12.
krasimir
13.11.2017 23:14:40
2
9
sledva prodaljenie na filma i za nastaniavaneto na voennite v xotela na Simionov ima zapisi na voenni razkazvaki kak sa prinudeni da spat tam s pokrovitelstvoto na na4alnika i na grani4na v Malko Tarnovo taka 4e 6te gledame cirka prodaljava
11.
бургазлия
13.11.2017 20:17:40
4
7
Т рафика на МИГРАНТИ И КАНАЛДЖИЙСТВОТО ЗАПОЧНА СЛЕД 2000 ГОД.по времето на МВР покойния Г.Петканов и гл.сек на МВР Бойко Борисов .През този период Странджа беше осеяна скози пътеки от каналджии а границата заприличаща на ГЕВГЕР ОТ дупките .
10.
Рокафелер
13.11.2017 19:52:02
4
12
Айде стига политики дайте да видим как да правим производство, как да привличаме инвеститори!
9.
До 7
13.11.2017 19:19:55
6
12
Бойковата "червена" риза кога е прана? Може би в Мутренската пералня.
8.
вафла СОRNY-ready for more
13.11.2017 19:17:19
3
11
Страежа на ОГРАДАТА се извършва в комбина Патриотски фирми и фирми на ОПГ Суджук фирма ПОНС фирма за която стоят Румен Николов-ПАШАТА Цветелина Бориславова Бойко Борисов Златко Баретата така разликата м-у25 Е и 500 Е на линеен метър умножена по 100км което е 100.000 метра.Значи 500-25 е 475 Е УМНОЖЕНО по 100.000 метра прави 47.5 МИЛИОНА ЕВРА или точно 90 МИЛИОНА ЛЕВА чиста суха пара печалба дялната м-у Далавери Мамонов и бАЦЕ
7.
Факт
13.11.2017 18:44:35
18
13
Ако Нинова и БКП са на власт можете да се гръмнете спокойно.
6.
Нинова
13.11.2017 18:41:27
11
11
Нинова какво ще кажеш за участието си в проватизацията ? Бойко трябваше още като дойде за първи път на власт да им изкараш мръсните червени ризи .
5.
До Йончева
13.11.2017 18:33:25
15
8
Ходи да лапаш на продажника Станишев
4.
Червени фишеци
13.11.2017 18:32:33
17
15
Червени фишеци на който вярват само дебилите които гласуват за тях иначе няма как нормален човек да гласува за престъпници които предадоха България ,Нинова къде е синът ти ??????
3.
Чернилки
13.11.2017 18:24:42
3
11
Къде мога да гледам филма?
2.
do 1
13.11.2017 18:21:17
4
17
цирка е нагъзиха крадците Цвъки и Кривия Врат на задна прашка
1.
Жълтури
13.11.2017 17:54:09
4
14
И къде е "сгащването", или ще има продължение?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Извънредно! Путин нареди прекратяване на огъня в Украйна Извънредно! Путин нареди прекратяване на огъня в Украйна Информацията е потвърдена и от Кремъл, и от украинската УНИАН Вендинг машина в Бургас предлага бира, законно ли е? Вендинг машина в Бургас предлага бира, законно ли е? Продажбата на алкохол чрез автомати може да доведе до глоби и проверки от институциите Страхотен мач на Черноморец 1919, акулите на крачка от сензация срещу шампиона Страхотен мач на Черноморец 1919, акулите на крачка от сензация срещу шампиона Бургаският тим загуби в добавеното време COVID-19 протича с хрема и сухо гърло, но ваксините предпазват тежките случаи COVID-19 протича с хрема и сухо гърло, но ваксините предпазват тежките случаи Ваксините срещу COVID-19 в Бургас са безплатни за всички, независимо от възраст и здравноосигурителен статус Василев: Киселова е крила сигнали, свързани с документни престъпления и източване на държавен ресурс Василев: Киселова е крила сигнали, свързани с документни престъпления и източване на държавен ресурс Сигналите са изпратени до и.ф. главен прокурор, до президентската институция и до Народното събрание Министър Жечо Станков: България и Република Корея споделят обща визия  за чиста, сигурна и конкурентна енергетика Министър Жечо Станков: България и Република Корея споделят обща визия за чиста, сигурна и конкурентна енергетика Балансираната комбинация от ядрени мощности, възобновяеми източници, системи за съхранение и цифрови решения е ключът към устойчивото развитие на сектора, смята Станков От несигурност към спокойствие: PAXMINING показя пътя към стабилни доходи в нестабилни пазари От несигурност към спокойствие: PAXMINING показя пътя към стабилни доходи в нестабилни пазари PAXMINING предлага сигурен начин за печалба от криптовалути чрез облачен майнинг – без техника, без стрес и без нужда от опит „Бургас Инвест“ с отличие от Камарата на строителите и нов визионерски проект „Бургас Инвест“ с отличие от Камарата на строителите и нов визионерски проект Поредната награда е свързана както с реализираните жилищни сгради до момента, така и с изгаждането на впечатляващия с мащаба си комплекс до Mall Galleria Глоба за общински съветник, напсувал колеги Глоба за общински съветник, напсувал колеги Мъжът брои няколко стотака за непристойно поведение Непълнолетен счупи скулата на 71-годишен мъж с юмрук Непълнолетен счупи скулата на 71-годишен мъж с юмрук Тежката агресия на 17 годишният младеж е докарал до комоцио потърпевшия
Срутеният блок в Гебзе взе четири жертви: Откриха и родителите мъртви след 19 часа под отломките Срутеният блок в Гебзе взе четири жертви: Откриха и родителите мъртви след 19 часа под отломките Единствено най-голямото дете в семейството - 18-годишната Дилара Билир, оцеля в инцидента Тръмп: Измамата с изменението на климата загуби войната Тръмп: Измамата с изменението на климата загуби войната САЩ спряха парите за фондацията на Бил Гейтс и той заяви, че „глобалното затопляне“ не е толкова страшно Здравна криза налегна цяла Европа Здравна криза налегна цяла Европа Системната липса на инсулин е само част от критичните проблеми Тръмп нареди спешни ядрени тестове, след като Путин се похвали със Статус-6 Тръмп нареди спешни ядрени тестове, след като Путин се похвали със Статус-6 От Вашингтон считат, че Китай настига тях и Русия във въоръжаването Тръмп оцени срещата със Си с 12 по десетобалната скала Тръмп оцени срещата със Си с 12 по десетобалната скала Не е говорено за Тайван. Китай ще започне отново да купува американска соя и ще направи компромис за редкоземни елементи, Вашингтон обмисля да намали мита Изненадващ победител на изборите в Нидерландия Изненадващ победител на изборите в Нидерландия Крайнодесните на Герт Вилдерс получиха шамар във вота 7-етажна сграда рухна в Турция, има затрупано семейство 7-етажна сграда рухна в Турция, има затрупано семейство Намерено е тялото на едно дете Четирима българи застават пред съда в Париж заради... Четирима българи застават пред съда в Париж заради... Обвинението към тях е заради вандализиране на Мемориала на Холокоста във френската столица Седеметажна жилищна сграда се срути край Истанбул Седеметажна жилищна сграда се срути край Истанбул Не е ясно дали има жертви Мъск пусна Grokipedia, която да се конкурира с Wikipedia Мъск пусна Grokipedia, която да се конкурира с Wikipedia Съдържанието се генерира от изкуствен интелект и генеративния AI асистент Grok
Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София Дали са български вълци, дали са турски, няма да са хора с докторантура по ядрена физика
Виц на деня Виц на деня - Омъжи се за мен! Откакто те познавам, не мога да спя!
- Простак такъв! Искаш да се ожениш за мен само за да се наспиш ли?
Виц на деня Виц на деня - Операцията мина успешно. Днес си на лекарства и системи. За вечерта ще пратя сестрата.
- Докторе, може ли да не е тази вечер, че още ме боли.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Днес шефът толкова дълго вика по мен, че накрая неволно казах: "Да, скъпа!"
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори