Дисидент построи 7-етажна кула, за да вдига духа на българите (ВИДЕО)
13 Ноември 2017, Понеделник, 07:18 ч.
Депутатът от седмото Велико народно събрание Петко Огойски размаха меча на хан Крум, а водещ вдигна боздугана на Крали Марко
Депутатът от седмото Велико народно събрание Петко Огойски, който е бил и затворник от лагера на о-в Персин, издигна 7-етажна кула, за да вдига духа на българите. Пред камерата на Нова телевизия той размаха меча на хан Крум, а водещият на „Пълен абсурд“ Румен Бахов вдигна с мъка боздугана на Крали Марко. Много е тежък, възкликна той.
Кулата в софийското село Чепинци е строена по старобългарски образец - със зъбчати бойници, вместилище - музей на всичко, с каквото се е обличал, хранил и отбранявал българинът през вековете. Създателят й е историк. Той издигал своята кула около четвърт век, още от далечната 1981 г.
В кулата се пазят реликви като столът, на който е сядал Иван Вазов. Дървоядите го изяждат, добавя дисидентът.
Някои от експонатите, които са в кулата-музей, са подарени на местното читалище.
„Нямам материални облаги от това, освен духовни. Много е ниско самочувствието на българина и всички беди идват от това. За всеки етаж съм купувал по един самосвал тухли и 12 торби цимент. Искаха да я съборят по времето на социализма, но превзех душите и сърцата, на тези, които трябваше да изпълняват заповедите им“, каза още бившият депутат.
В категории:
Животът
България е одобрена за членство в Европейския стабилизационен механизъм
4 зодии, които ще се издигнат над баналностите през 2026 г.
Тръмп ще изпрати в Европа представител за преговори за Украйна, ако има реален шанс за мир
Безсилни ли сме, ако онлайн продавачът изчезне
Постен и здравословен шоколадов мус от три съставки – копринено гладък и изненадващо вкусен
Как да почиваме 16 дни покрай празниците
Какво да очакваме от огледалната дата 12/12
Излезе книгата на Любо Пенев
Пътник се опита да отвори вратата на самолета по време на полет
Британски медии виждат в оставката на Желязков "хроничната политическа нестабилност"
Как да се предпазим от фалшиви обяви за вили под наем
Синдикати с акция пред парламента със списък от въпроси към депутатите за бюджета
