Родители на пребитите деца в Асеновград: Страхуваме се за живота им, ромите може пак да ги нападнат (ВИДЕО)
24 Октомври 2017, Вторник, 11:44 ч.
Някой отгоре натиска съда, за да не бъдат осъдени ромите, каза Йордан Тодоров
Жителите на Асеновград подновяват масовите протести. Още тази седмица те се вдигат на бунт и излизат по улиците на града заради изненадващото прекратяване на делото срещу 11-е нападатели от ромската махала на града, които пребиха деца от спортния клуб по гребане и техните треньори.
Пред камерата на Нова телевизия родители споделиха, че се страхуват за живота на децата си.
Те са получили уведомително писмо от съда, че делото се прекратява и връща обратно в прокуратурата.
Масовите протести в Асеновград започнаха през юни. Родителите на пребитите тогава деца сега отново готвят бунт заради решението на съда да прекрати делото. Основният мотив то да бъде върнато на прокуратурата са допуснати процесуални пропуски и липса на доказателства.
„През тези четири месеца какво са правили като няма доказателства? Привикваха ни през два часа да даваме показания, а сега излиза, че няма да бъдат осъдени. Има дело от 700 страници и видео. Това не е ли достатъчно? Вижда се колко роми дойдоха с кирки, лопати, брадви и хвърляха камъни по децата ни“, заяви Йордан Тодоров. Той е баща на две деца, пострадали при побоя.
„Полицията не можа да ги спре да ни нападнат, а ако сега ги пуснат, ще бъдат безнаказани. Дъщеря ми не може от стреса да си каже малкото име. Психологът, който работи с нея, каза, че е стресирана. Ръката й беше счупена. Страхуваме се, че ако ги пуснат, може да тръгнат да си отмъщават“, добавя Тодоров.
„Задържаните са с присъди и пак ще имат наглостта да ги пуснат. Това е възмутително! Българските деца не са ли ценни за тази държава? Как човек да пусне дъщеря си или сина си навън?“, попита Елена Кръстева.
Някой отгоре натиска съда, за да не бъдат осъдени ромите, добавя Йордан Тодоров.
Двама от задържаните са освободени срещу парична гаранция. Останалите девет нападатели четвърти месец вече са в ареста.
Тренировките на малките гребци на базата „40-те извора“ от месец се провеждат без полицейска охрана. Сега страхът у треньорите се завръща отново. Те първи тогава бяха нападнати и пребити.
Жителите на Асеновград продължават да настояват за бърз процес и ефективни присъди за виновните.
Безпрецедентно: Унгария спря единствената си АЕЦ заради пресъхващия Дунав
Три години или повече: Кога е разумно да сменим смартфона
Тони Стораро избухна срещу райския газ: Безобразно е! Аз пея, те дишат балони пред мен
AI превзема офисите, но човешките умения решават кой ще запази работата си
В разгара на лятото доматите поскъпнаха с 16% на борсите
Безпрецедентно: Унгария спря единствената си АЕЦ заради пресъхващия Дунав
02/08/2026, Неделя 12:30
0
Анонимна свидетелка за хората на Калушев: Не видях нищо нередно в Петрохан
Борисов: ГЕРБ има хора, които ще бият на балотаж през ноемрви, търсим силна президентска двойка (ВИДЕО)
Винсънт Пасторе, изиграл Салваторе Бонпенсиеро в „Семейство Сопрано“, е открит мъртъв в дома си на Сити Айлънд
Над 150 пожара са гасили огнеборците вчера
Бойко Борисов събра академията на ГЕРБ в Приморско (НА ЖИВО)
Кметът на Безмер поиска КПП-та около селото заради американските самолети
След 50 000 незаконни влизания: Армията държи Сеута под контрол
