×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Юбилейното издание на „Есенни пасажи“ превърна Несебър в морска столица на забавата и рибните изкушения (СНИМКИ)


16 Октомври 2017, Понеделник, 16:07 ч.

Кметът Николай Димитров лично връчи наградите на призьорите


За пети път в продължение на три дни  градът на ЮНЕСКО бе притегателен център на забавата, приятния релакс, различни рибни изкушения и множество културни прояви. Всичко това се случи по време на  фестивала „Есенни пасажи”. Наситената със събития, програмата стартира в петъчния следобед с откриване на изложбата на Сдружение "Арт Несебър 2017", в която всеки можеше да се наслади на  около 60 произведения на изкуството на Видка Липчева, Йордан Йорданов и Радослав Ралев. Красотата на изобразителното и приложното изкуство срещна тази на словото, уловена от авторите, отличени в Националния поетичния конкурс на тема „Несебър“, посветен на празника на града на ЮНЕСКО. Кметът на Несебър Николай Димитров връчи наградите на Лилия Христова, Мария Ганчева и Валери Станков и заедно с присъстващите на първата проява от фестивала изслуша въздействащите рими за магнетичния Несебър.

По време на откриването на фестивала градоначалникът  Николай Димитров сподели, че „една от основните  ни цели е освен да представим пред нашите гости бита и културата на Несебър, но и да удължим туристическия сезон в общината“, допълни Димитров.

Малко по-късно в петъчния ден на пл. „Месамбрия“ в Стария Несебър насъбралата се публика зарадваха изявите на Фолклорна формация „Българка” при НЧ „Яна Лъскова-1905”, Танцова формация „Заря”, както и народния певец Данислав Кехайов.

Един от акцентите  в съботната програма бе конкурсът за най-вкусна рибена чорба, приготвена от местните риболовни кораби, който препълни площада в старата част на града с ценители, любопитни минувачи и гости, дошли специално да опитат вкусовите й качества. Малко преди да станат ясни резултатите, Хорът за стари градски песни „Блян” при НЧ „Яна Лъскова-1905”, повдигна настроението с вълнуващ концерт. След това жури в състав Васил Заяков, Димитър Станков и Деян Божинов  опита и отсъди първо място във вкусния конкурс за РК 41, „Нико“ - второ място, а третото в надпреварата взе  РК 29, РК 40 остана на четвърта позиция.

Рок-група „Мена” при НЧ „Яна Лъскова-1905” излезе на сцената в съботния следобед и изпя много хитови парчета, едно от които специално написана песен за града на ЮНЕСКО – „Есен в Несебър”. Обичаният поп певец Любо Киров, който още с пристигането си поздрави сърдечно Светлин Карагьозов от група „Мена“ , обърна внимание на всеки един свой почитател и не отказа снимка на никой. Неговото харизматично присъствие препълни пл. „Месамбрия“, а голяма част от публиката припяваше и танцуваше на повечето песните, които изпълни звездата.

Още едно събитие привлече вниманието в съботния ден и то бе представянето на романа „Огледало за сънища” на Златина Бахова, един от финалистите в телевизионното предаване „Ръкописът“. Авторката, която  е  учител по български език и литература в най-голямото училище на територията на Община Несебър, разказа увлекателно как е възникнала идеята за романа, колко време го е писала, през какви  премеждия е преминала по време на работния процес. Златина Бахова сподели, че вече пише и втория си роман, който ще носи името „Крилете на пингвина“. Културната проява, което се състоя в зала „Сочи“ бе уважена от много нейни колеги и ученици от СУ „Любен Каравелов“, които в края й се наредиха на дълга опашка за автографи.

Неделният ден също бе изпъстрен с участия на местни състави. На пл.„Месамбрия” Фолклорна формация „Македонка” при НЧ „Яна Лъскова-1905”, Обединена общинска школа по изкуствата – Несебър, и   Хор за гръцки песни „Месамбрия” при НЧ „Яна Лъскова-1905” се погрижиха за доброто настроение, а публиката ги аплодираше силно. След края на празничната програма няколко популярни български хора, на които се включиха и част от присъстващите, сложиха финал на рибния празник.

И през трите слънчеви фестивални дни от сутрин до вечер гостите и местните жители похапнаха различни рибни вкусотии, предлагани от производители и ресторантьори на площад „Месамбрия”. В средата на октомври,  когато есенна е най-очарователна  в един от най-магнетичните градове в България, фестивалът даде възможност  да се разгърне другата, тиха красота  на Несебър и неговите малките калдъръмени улички, водещи до октомврийското море.













В категории: Несебър


2
Коментара
2
Коментара по темата
2.
Кандидат купувач
16.10.2017 20:48:28
0
2
100 грама цаца - 3 лв.
100 грама картофи - 3 лв.
Лятото по морето е 2 лв. цацата
Много скъпо, иначе прекрасен фестивал!
1.
бургазлия
16.10.2017 13:48:12
0
3
привлечен от рекламата в флагман за рибния фест в несебър и аз довтасах в несебър.наистина концерта на Любо Киров е попадение,но "рибните изкушения "на площада ми се видяха солени....щом общината е организатор и дава възможност за търговска изява ,следваше да предупреди ресторантьорите да прецизират цените,а те бяха като в пепзвезден ресторант през август!да не говорим,че хигиените условия бяха под всякаква критика липсваха касови апарати и всичко това снижава рейнинга на мероприятието.Разбирам старанието на сайта да си оправдае парите за рекламата но дойдоха ли на място журналисти да видят всичко тава-да не говорим за НАХ,Хеи ,община и пр.?!?!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Жилищата в България удвоиха цената си за 10 години, но 86% живеят в собствено жилище Жилищата в България удвоиха цената си за 10 години, но 86% живеят в собствено жилище София мина 5000 евро за квадрат, България е пета в ЕС по поскъпване Скандал в щангите: Жалби спират Асен Златев, Насар заплашва с трансфер в чужбина Скандал в щангите: Жалби спират Асен Златев, Насар заплашва с трансфер в чужбина "Ако пречат, може да си тръгна от България", каза олимпийският, световен и европейски шампион Карлос Насар Почина Бай Данчо - легенда на Сектор "Б" и символ на синята вярност Почина Бай Данчо - легенда на Сектор "Б" и символ на синята вярност Харизматичен и безкомпромисен, той остана завинаги в сърцето на левскарската общност Млади таланти озариха празничната сцена на Коледния фестивал в Царево Млади таланти озариха празничната сцена на Коледния фестивал в Царево Децата показаха сценични умения Родители настръхнаха след ареста на директора на 138-о в София, следил ли е как ученичките се събличат Родители настръхнаха след ареста на директора на 138-о в София, следил ли е как ученичките се събличат "Силно се надявам да не е вярно", заяви баща на девойка от 11 клас Мъгливи сутрини и слънчеви следобеди: Температурите тръгват нагоре до уикенда Мъгливи сутрини и слънчеви следобеди: Температурите тръгват нагоре до уикенда Сняг не се очаква преди Коледа, но в края на настоящата седмица времето ще се обърне На 17 декември почитаме Свети пророк Даниил - покровител на вярата, дома и благоденствието На 17 декември почитаме Свети пророк Даниил - покровител на вярата, дома и благоденствието Традицията повелява да носим монета в джоба - за защита от беди и финансов успех през новата година Гъсти мъгли, заледени пътища и ограничения по магистралите в навечерието на празниците Гъсти мъгли, заледени пътища и ограничения по магистралите в навечерието на празниците До 30 метра видимост в някои райони и забрана за тежкотоварни камиони над 12 тона по ключови аутобани Ловешкият съд с важно решение за шефа на Пето РУ, обвинен за връзки с мафиотска група Ловешкият съд с важно решение за шефа на Пето РУ, обвинен за връзки с мафиотска група Вчера магистратите оставиха за постоянно зад решетките по скандалното дело Росен Кръстев, известен с прякора Стъкларя Директор на училище задържан за скрити камери в ученически тоалетни Директор на училище задържан за скрити камери в ученически тоалетни Родители сигнализират, че децата им разпознали подробности от разказите на директора, полицията работи по случая
Наркотици заливат САЩ и Европа, a престъпните мрежи сменят маршрута Наркотици заливат САЩ и Европа, a престъпните мрежи сменят маршрута Картелите се адаптират, пазарът расте, а наркотичното цунами залива САЩ и ЕС Мрачно бъдеще за Черно море: Става мъртва зона заради ударите по танкери Мрачно бъдеще за Черно море: Става мъртва зона заради ударите по танкери Геополитическо напрежение, удари с дронове и заплахи от масово миниране застрашават навигацията и търговията в региона Пламен Константинов остава в Локомотив Новосибирск до 2028 година Пламен Константинов остава в Локомотив Новосибирск до 2028 година Бившият национален селекционер на България продължава успешната си работа в Русия Кола се вряза в пълен с хора басейн във Франция след объркване на педалите Кола се вряза в пълен с хора басейн във Франция след объркване на педалите Майка и дъщеря ѝ оцеляха, след като автомобилът им потъна в басейн пред очите на плувци и спасители Агресивен нов вариант на грип А се разпространява по света: лекарите предупреждават за тежки симптоми Агресивен нов вариант на грип А се разпространява по света: лекарите предупреждават за тежки симптоми Щамът H3N2 (подклад K) причинява по-тежко протичане, а по-ниската ваксинация увеличава риска от сериозен грипен сезон Китайската полиция тества смарт очила с изкуствен интелект и преводач Китайската полиция тества смарт очила с изкуствен интелект и преводач Новата технология ще помага на служителите на реда при проверки, комуникация с чужденци и наблюдение в зони с ограничен достъп Нови научни данни поставят под съмнение представата за вейповете като "по-безопасна алтернатива" Нови научни данни поставят под съмнение представата за вейповете като "по-безопасна алтернатива" Пушенето им увеличава риска от инфаркт и инсулт, сочи последно проучване Русия обяви Deutsche Welle за „нежелана“ и фактически забрани дейността ѝ Русия обяви Deutsche Welle за „нежелана“ и фактически забрани дейността ѝ Решението идва на фона на напрежението между Москва и Берлин заради войната в Украйна Коледа и Нова година са най-рисковият период за изневерите Коледа и Нова година са най-рисковият период за изневерите Алкохолът, прибрали се приятели от близко и далеч, и силни емоции превръщат празниците в капан за неверните Студентите в Сърбия се готвят за предсрочни избори след месеци на масови протести Студентите в Сърбия се готвят за предсрочни избори след месеци на масови протести Младите лидери на протестите свикват нова демонстрация на 28 декември и започват събиране на подписи
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ ПП-ДБ ни мислят за селяни и чалгари! Виц на деня Виц на деня - Каква е разликата между умната и опитната жена?
- Умната непременно ще каже на мъжа си сутринта нещо приятно, а опитната ще го направи...
Виц на деня Виц на деня - Вие как се оженихте - по любов или заради друго?
- По любов естествено, то другото, вече е на две годинки!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Възрастните птици Колибри, достигат дължина 10-13 см. Или както обичат да казват мъжете... около 21 санта
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори