Данъчните описват резиденцията на семейство Баневи в "Бояна"! (СНИМКИ)
19 Септември 2017, Вторник, 13:49 ч.
Санкционната процедура е предприета заради неплатени данъци
Националната агенция по приходите е насрочила за утре опис на луксозната резиденция на скандалноизвестната фамилия Евгения и Николай Баневи в баровския столичен квартал "Бояна", съобщава Блиц.
Това става ясно от документи, които медията публикува. Старши-публичен съдебен изпълнител Иванов е посочила, че ако Баневи не я допуснат до резиденцията, тя ще потърси съдействие от полицията.
Санкционната процедура е предприета заради неплатени данъци. В същото време Банев и шармантната му половинка демонстрират стандарт, на който биха завидели и знатните персони в Бъкингам и Монте Карло.

Двамата парадират по светски събития с последни модели джипове "Порше" и лимузини за стотици хиляди левове от марките "Ролс Ройс" и "Майбах", но в същото време явно не са намерили време за злободневни битови дейности като плащане на данъци. Данъчните, обаче са преценили, че държавните интереси са над охолния личен живот. И са предприели решителни стъпки, за да защитят интересите на редовите данъкоплатци.
От документите на НАП става ясно, че приходната агенция разполага с подробно описание не само на разгърнатата площ на резиденцията, но и на прилежащите й барбекюта и басейни. Само преди година същата резиденция и намиращите се в нея скъпоструващи мебели бяха напълно опожарени. Пламъците погълнаха интериорни бижута и картини за около 1 млн. лева. По време на разследването стана ясно, че по време на пожара, Баневи са почивали на морския си курорт "Русалка", където се отдават на различни удоволствия.
Скандалната слава съпътства Баневи през последните 10 години. Имената им бяха сред първите, които гръмнаха в световната афера "Панама пейпърс". От международното журналистическо разследване стана ясно, че фамилията е вписана с акционерно участие в офшорни компании на Сейшелите, Бахамите и Панама. Често пъти Баневи спекулират с различни причини за проблемите си с държавните институции, но това едва ли ще умилостиви сериозна институция като НАП.


В категории:
Животът
Завистта ви краде спокойствието по 5 начина, преди дори да го осъзнаете
4 сигурни признака, че сте идеалната двойка
5 мъжки грешки, които бавно убиват брака и водят до развод
Бюджет 2026 спря автоматичния ръст на заплатите за близо 800 000 души
Мигрантски хаос в Сеута: До 60 000 преминаха границата, 67 загинаха
Руски съд издаде заповед за арест на дъщерята на убития Борис Немцов-Жана
Дърво премаза кола в ж.к. "Славейков" (СНИМКИ)
Мистериозната радиостанция UVB-76 отново излъчи кодови думи, значението им остава загадка
Пожарите в Гърция не спират: Домове изгоряха, нови евакуации край Атина заради силния вятър
Тези 3 зодии разтърсват емоциите ви, но трудно ще спрете да ги обичате
Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци
Нова любовна интрига около Дани Петканов: Магдалена Томова ли е жената до него?
