10 % скок в приема тази година в Университет „Проф. д-р Асен Златаров” , новите специалности привличат все по-голям интерес
Отличната квалификация на преподавателите, непрекъснато обновяващата се база и атрактивните специалности привличат все повече студенти в Бургас
18 Септември 2017, Понеделник, 16:27 ч.
Напредъкът и развитието на университета е забелязан и високо оценен от българските и световни академични и бизнес среди
За 54-та година, в дългогодишната си история, Университет „Проф. д-р Асен Златаров” приветства своите студенти и продължава да се бори за просвещаването и развитието на младите хора в България. Учебната година в най-старото висше учебно заведение в Югоизточна България започна с тържествено откриване и поднасяне на венци пред паметника на патрона на половинвековния ВУЗ .И тази година пред сградата на Неорганичен корпус на университета се събраха стотици студенти, за да чуят приветственото слово на ректора доц. д-р Магдалена Миткова.
Сред официалните гости на събитието бяха заместник областният управител на Бургас проф. Севдалина Турманова, която е дългогодишен преподавател в университета, както и зам.-кметът по образование и култура Йорданка Ананиева. Те поднесоха личните си поздрави към студентите и ръководството и предадоха благопожеланията от губернатора Вълчо Чолаков и кмета на Бургас Димитър Николов.
След приветствените слова ръководството и студентите се отправиха към паметника на основоположника на биохимията в България и патрон на университета проф. д-р Асен Златаров, за да поднесат празничен венец.
Проф. Севдалина, Турманова, зам.-кметът Йорданка Ананиева и доц. Магдалена Миткова. Три от най-успешните жени в Бургас пожелаха само взети изпити и много академични успехи на младите студенти
„Започваме учебната 2017/1018 с преизпълнен план за прием”, заявиха от ръководството и допълниха: „тази година посрещаме 840 първокурсници, което е с 10 % повече в сравнение с 2016 г., гордеем сме с постижението, както и от изключителния интерес на младежите към новите ни специалности”.
Сред най-атрактивните специалности за младежите тази година са новата магистърска програма „Информационни технологии в управлението и трансформацията на бизнес процеси”, педагогическите специалности, „Индустриален мениджмънт, „Органични и химични технологии”, „Технология на водата”, „Електрически и електронни системи и измервания” и др.
В обучителната програма към специалностите от тази година се въвежда и преподаване на английски език. Традиционният годишник на университета, визитната картичка на всеки лицей пред бъдещите му зрелостници, също вече има превод на английски език.
Отличната квалификация на преподавателите в Университет „Проф. д-р Асен Златаров”, непрекъснато обновяващата се база и атрактивните специалности, които ръководството въведе в последните години, привличат все повече студенти в Бургас. Напредъкът и развитието на университета е забелязан и високо оценен от българските и световни академични и бизнес среди. Припомняме, че миналата година от престижната международна организация - Европейската бизнес асамблея-Оксфорд, отличиха университет „Проф. д-р Асен Златаров” с номинация в категория „Най-добър регионален университет”, а на ректора на университета – доц. д-р Магдалена Миткова бе присъдена титлата „Най-добър мениджър на годината в сферата на науката и образованието”, за която тя получи и личен сертификат.
Тази година бургаският университет участва с две номинации в престижния конкурс „Новатори в образованието“ 2017.
Невероятна чест за Христо Стоичков - вижте какво решиха за него в Испания
Дързък опит за измама с евро във Варна
Разкриха "специално" желание на Линдзи Вон в медицинския хеликоптер
Рекорд в "Арена Бургас"
11-годишният Калоян изчезна в Шумен, полицията търси съдействие
Бургазлийката Мария Бакалова ще снима филм с две големи звезди от Холивуд
Костадин Костадинов нападна ПП-ДБ заради "Петрохан", иска оставката на кмета на София
Гаджето на Гришо изгледа Супербоул до скандален мъж
Олимпийският герой Тервел Замфиров показа чувство за хумор при завръщането си в България
Слави Трифонов за бащата на застреляното дете в кемпера: Какво ще каже сега
Ева Кикерезова се разплака заради ужаса "Петрохан"
Турски гранд предложи невероятна оферта за млада звезда на Барса, каталунците с бърз отговор
