На гости на депутатите! Ден на отворените врати в парламента
16 Септември 2017, Събота, 16:35 ч.
Заместник-председателя на Народното събрание Цвета Караянчева откри Деня на отворените врати в парламента, съобщиха от пресцентъра на Народното събрание, циитрани от Фокус.
Тя покани гражданите да разгледат сградата и да заемат места в пленарната зала. Показа им как се гласува с депутатска карта и отговори на всички техни въпроси.
Сред най-често задаваните въпроси бяха за това, как работят народните представители, как се гласува и защо се карат депутатите.
До 17:00 часа сградата на законодателната институция ще може да бъде посетена от граждани в рамките на инициативата Европейски дни на наследството.
Наред с ежедневието на парламентаристите, гражданите, дошли в Народното събрание, се интересуваха и от предстоящото българско председателство на Съвета на ЕС, какви стъпки се предприемат за влизането на България в Еврозоната, кога ще приключи изграждането на новата пленарна зала на парламента.
„Приятно съм изненадана, че много млади хора се интересуват от работата на Народното събрание“, коментира заместник-председателят на парламента.
Председателят на парламента Димитър Главчев ще разговаря в 16:30 часа с последните посетители в пленарната зала на Народното събрание.
Той ще покани най-младите и най-любопитни сред тях в кабинета на председателя, ще им разкаже за дейността на институцията и ще отговори на техни въпроси.
В категории:
Животът
Инфлацията в Гърция лишава близо половината граждани от лятна почивка през тази година
Официално: Замразиха депутатските заплати на малко над 4200 евро
Потресаващо убийство: 50-годишен мъж умира след удар с крак в лицето заради неплатена сметка
Домакински трик с оцет прави захабени кърпи отново меки
Прогноза за времето и народни вярвания за 17 юни
Умишлен палеж вдигна полицията и пожарната в Средец на крак
Лекари от Бургас се борят за живота на 26-годишна жена, блъсната от тротинетка
Несебърлийката Ивелина Пехливанова с фурор на световно първенство
Къща на ужасите: Съпруг принуди жена си да спи с над 120 мъже
Фортуна се усмихна на Левски, ЦСКА и Григор Димитров
13-месечно момченце бе убито, 10 трагични пропуска на системата
Защо Gen Z плаща за тишина
