Ангелкова праща 400 хил. картички на туристи, дошли у нас
03 Септември 2017, Неделя, 10:00 ч.
Стенописи от Рилския манастир красят подаръка й
По инициатива на министъра на туризма Николина Ангелкова над 400 хил. картички тръгват към туристите, почиващи в България. Специалният жест цели да им благодари, че са избрали страната за дестинация на своята почивка.
Това съобщиха от пресцентъра на Министерство на туризма.
Той е и поредната стъпка в работата на министерството при изграждане на имиджа на България, като предлагаща най-високо качество туристически продукт. Гостите, които ще получат специалната картичка, ще бъдат избрани на случаен принцип, като те ще се разпределят пропорционално в цялата страна. Очаква се картичките да бъдат изпратени в следващите дни до края на сезона.
Визията на картичката пресъздава облика на пощенската марка, посветена на "2017- Международна година на устойчивия туризъм за развитие".
Филателното издание ще е посланието на България по време на 22-рата сесия на Генералната асамблея на Световната организация по туризъм към ООН в гр. Чънду, Китай. А картичката ще изпълнява тази функция сред гостите пътували в страната. Стенописи от Рилският манастир и Тракийската и казанлъшка гробнци са изобразени на предната част на картичката. В допълнение на красивите фрагменти е специалното послание подписано лично от министъра на туризма Николина Ангелкова. То гласи: Thank you for choosing Bulgaria!, което означава "Благодаря ви, че избрахте България!“. Английският е избран, защото той е официален език на Европейския съюз и е сред най-разпространените на международно ниво.
В категории:
Животът






Силен старт на Lozenets Music Fest 2025
02/08/2025, Събота 10:30
0



Обявиха причината за смъртта на легендата на кеча Хълк Хоган
02/08/2025, Събота 09:34
3

Пътят за Гърция през Маказа ще е затворен за два часа поради протест
02/08/2025, Събота 09:03
0

Срутване в голяма медна мина в Южна Америка, миньори са в капан
02/08/2025, Събота 08:33
0

Екшън в страната - разбиха черепа на мъж с дървен кол
02/08/2025, Събота 08:24
0









Продават на търг светлинния меч на Дарт Вейдър, цената се очаква да е огромна
01/08/2025, Петък 21:03
1
Туристи се привличат с високо качество на услуги, а не...с картички! Коя фирма печати картичките и... колко пари отиват в сметките на министърката????????