×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Басня на великия Лафонтен ни предупреждава ясно за ислямистката опасност над Европа


Басня на великия Лафонтен ни предупреждава ясно за ислямистката опасност над Европа
Една басня, написана преди 400 години, сякаш пророкува какво ще ни се случи, ако не се осъзнаем навреме
03 Септември 2017, Неделя, 03:05 ч.




Жан дьо Лафонтен е най-известният баснописец в света. Всички са чели за лисицата и гроздето, щурецът и мравката, гарванът и лисицата, която му измъкнала сиренцето с хитрост и десетки други. Но една от тях звучи особено актуално днес. Тя е като метафора за ислямистката опасност, надвиснала над Европа, престъпното нехайство на нейните лидери, които допускат милиони нашественици на нашата земя и масовата глухота към гласовете на разума, които ни предупреждават.

Прочетете тази велика басня и споделете с приятелите си, ако вие също мислите така! Защото една лястовичка не прави пролет, но хиляди – могат!


Лястовицата и птиците
Жан дьо Лафонтен

Един ден лястовичката видяла как селянин засява коноп в полето. Предугадила тя какво ще се роди от посевите и решила да предупреди останалите птички:
- Аз може да отлетя далеч оттук и да се спася, но вие ще пострадате. Вижте какво засява селянинът. Семената, които той хвърля по браздите, един ден ще причинят смъртта ви. От тях ще покълне коноп. От него ще изплетат въжета и мрежи, с които ще ви уловят, а след това ще ви сготвят или ще ви затворят в клетки. Ето защо ви съветвам да изкълвете семената, докато е време.
- Имаме достатъчно храна в полето. Защо ни е да се ровим в браздите? – с присмехулен тон й отговорили птичките.
Минало време и семената на конопа покълнали и се раззеленили.
Лястовичката отново приканили птичките:
- Скубете стъблата, защото те могат да ви погубят!
А на птичките ни най-малко не им се искало да губят времето си в скубане на конопени стъбълца. Затова й отговорили:
- Само си говориш и се опитваш да ни изплашиш с лошите си пророчества!
Конопът избуял и лястовичката пак се опитала да предупреди посестримите си:
- Вижте, че и времето е срещу нас – има слънце, влага и стъблата растат бързо. Досега не ми вярвахте, но ще дойде ден, когато конопът ще узрее и селянинът ще го ожъне. Тогава той ще изплете от него безброй примки и ще започне да ви лови. При това положение вие ще трябва да си стоите в гнездата и да не мърдате оттам. Другият изход е да направите като прелетните птици и да отлетите на юг. Но сигурно няма да имате сили като нас да прелетите морета, океани и пустини, за да стигнете накрая топлите страни. Затова според мен изходът за вас е да се подслоните в някой рухнал зид.

Писнало им на всички птички от едни и същи приказки и заплахи. Започнали шумно да обсъждат “глупостите” на лястовичката, която говорела като древната пророчица Касандра – на нея никой не й вярвал, а след това всичко се сбъдвало.
Така и станало – сбъднали се пророчествата на лястовичката. Селянинът прибрал конопа, изплел от него мрежи и направил примки, с които изловил птичките.

ТАКА Е И С ХОРАТА – НЕ УВАЖАВАТ СЪВЕТИТЕ НА ОСТАНАЛИТЕ И ВИЖДАТ ЛОШОТО ЕДВА КОГАТО ТО СЕ Е СЛУЧИЛО!

В категории: Животът


Веселин ВАСИЛЕВ Автор
Веселин ВАСИЛЕВ
5
Коментара
5
Коментара по темата
5.
до .4
03.09.2017 22:48:07
1
3
Европейските лидери много добре виждат какво се случва и какво предстои да се случи,ама за сажаление всичко е бизнес,приятелю и няма светлина в тунела,защото сме заспал народ.
4.
НАБЛЮДАТЕЛ
03.09.2017 13:24:24
1
14
Проблемът е, че лошото се е случило но Европейските лидери не го виждат или не могат да го осъзнаят!!!
3.
До1
03.09.2017 12:43:31
11
5
Никакъв българин не си. Ти си руски гъзолизец.
2.
DJARO
03.09.2017 12:42:19
2
9
to 4ovek ozenq HUBAVOTO...4ak kogato go ZAGUBI....mnogo ISTINA ima v taq basnq
1.
*********
03.09.2017 12:35:44
5
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Таверната Келари, където откриха мощния GPS заглушител, не е случайна - през тайните й тунели преди три години избяга Пепи Еврото Таверната Келари, където откриха мощния GPS заглушител, не е случайна - през тайните й тунели преди три години избяга Пепи Еврото Заведението се свързва с Таки и Ами  Странен завой на руския Ил-76 към Безмер вдигна въпроси към МО и РВД Странен завой на руския Ил-76 към Безмер вдигна въпроси към МО и РВД Машината е летяла към Сърбия с разрешение, но анализът на траекторията поставя под съмнение дали е следвала изцяло одобрения маршрут Уикендът по морето започва с идеално време за плаж, в неделя става още по-топло Уикендът по морето започва с идеално време за плаж, в неделя става още по-топло По Черноморието днес ще е до 29 градуса с морска вода 24 - 25 градуса, а в неделя Варна и Бургас се насочват към 32 градуса Дневен хороскоп: Луната и Юпитер носят късмет на две зодии, но Венера поставя любовта на изпитание Дневен хороскоп: Луната и Юпитер носят късмет на две зодии, но Венера поставя любовта на изпитание Телецът и Стрелецът са сред любимците на съдбата днес Сигнал до Флагман.бг: Луда гонка с 4 коли по бул. „Стефан Стамболов“ тази вечер Сигнал до Флагман.бг: Луда гонка с 4 коли по бул. „Стефан Стамболов“ тази вечер В 23:04 часа преминаха с бясна скорост пред Новата поща, помислиха си, че са в „Бързи и яростни“, казва очевидец Стоян от Равадиново с Ауди А8 е виновен за тежката катастрофа, която блокира пътя за Созопол Стоян от Равадиново с Ауди А8 е виновен за тежката катастрофа, която блокира пътя за Созопол Карал е с несъобразена скорост и е помел маздата на помориец  1,38 промила в 9 сутринта: Бургазлията Димитър Христов задържан мъртво пиян зад волана на БМВ-си в Слънчев бряг 1,38 промила в 9 сутринта: Бургазлията Димитър Христов задържан мъртво пиян зад волана на БМВ-си в Слънчев бряг Бургазлията е задържан за 24 часа, след като полицията го проверила край бензиностанция „Петрол“ „Летя само с приятели“? Читателка на Флагман.бг показа платен ваучер за полет с Венци Иванов „Летя само с приятели“? Читателка на Флагман.бг показа платен ваучер за полет с Венци Иванов След репортажа на Флагман.бг жена твърди, че е платила за тандемен полет, а на място именно Иванов сканирал QR кода й Лекарите спасиха всички тежко пострадали край Маринка, последният пациент вече е изписан Лекарите спасиха всички тежко пострадали край Маринка, последният пациент вече е изписан 23-годишният мъж от Приморско постъпил трудно контактен и в тежко състояние, но вече се възстановява у дома Две трасета за АМ „Черно море“, но нито едно още няма зелена светлина Две трасета за АМ „Черно море“, но нито едно още няма зелена светлина Магистралата трябва да свърже „Хемус“ при Слънчево с „Тракия“ при Ветрен, а изборът между вариантите от 112 и 115 км остава отворен
Двама в ареста за пожара край Медвен, деца подпалили нов огън в Градец Двама в ареста за пожара край Медвен, деца подпалили нов огън в Градец Разследващите са иззели видеозаписи и разпитват свидетели след стихията, изпепелила около 2000 декара, а родителите на децата са санкционирани за отделния пожар в Градец Уби новородения си син и скри тялото му в гардероб, година по-късно призна всичко Уби новородения си син и скри тялото му в гардероб, година по-късно призна всичко Лейкън Снелинг промени първоначалната си версия и заяви пред съдията, че сама е лишила детето от кислород Киев: Русия разположи 8500 севернокорейски военни в Курск, 400 от тях управляват дронове Киев: Русия разположи 8500 севернокорейски военни в Курск, 400 от тях управляват дронове Украинското разузнаване твърди, че Путин ще поиска от Ким Чен-ун до 50 000 допълнителни военнослужещи, докато Пхенян отхвърля подобни планове GPS заглушител в София: ДАНС, Келари, Таки и Ами - какво знаем до този момент GPS заглушител в София: ДАНС, Келари, Таки и Ами - какво знаем до този момент Българка от плаж в Гърция: Потресена съм, нашенец осакати рак пред очите на деца Българка от плаж в Гърция: Потресена съм, нашенец осакати рак пред очите на деца Почивката край кристално чистото море се превърнала в грозна сцена - мъж извадил животното от водата, откъснал щипките му и го хвърлил обратно Есенният медицински форум в БДУ разширява международното си участие Есенният медицински форум в БДУ разширява международното си участие За поредна година събитието ще събере изследователи, преподаватели и медицински специалисти от различни области на здравеопазването, които ще споделят научни разработки, професионален опит и актуални постижения в медицината Такситата в София искат нови 10% отгоре от 1 януари Такситата в София искат нови 10% отгоре от 1 януари Браншът вече внесе искането си в Столичния общински съвет - само горивата са поскъпнали с 24%, а при одобрение минималната дневна тарифа ще доближи 0,80 евро на километър САЩ отвориха таен коридор през Ормуз: До 20 танкера минават нощем, но петролът пак лети нагоре САЩ отвориха таен коридор през Ормуз: До 20 танкера минават нощем, но петролът пак лети нагоре Американските военни твърдят, че през южния канал вече извеждат близо 10 млн. барела дневно, докато официалното корабно проследяване вижда едва седем съда за денонощие Музикална буря връхлита Бургас! Атанас Колев, FIRE, V:RGO x SKG, Торино и Пашата и още на Teen Boom Fest' 26 Музикална буря връхлита Бургас! Атанас Колев, FIRE, V:RGO x SKG, Торино и Пашата и още на Teen Boom Fest' 26   Входът е свободен! КЗК установи картел при обществени поръчки за строителна техника КЗК установи картел при обществени поръчки за строителна техника Разследването е показало, че компаниите предварително са обменяли чувствителна търговска информация и са съгласували ключови елементи от офертите си
Бойко Борисов Бойко Борисов Всички сме хора, всички правим грешки, важното е да не са фатални. Виц на деня Виц на деня Приятели си говорят:
- Моята приятелка е като мобилен телефон.
- В смисъл, че е малка ли?
- Не, в смисъл, че като свърша парите не ми говори.
Виц на деня Виц на деня - Какво е търговия с влияние?
- Когато барманът вижда, че си под влияние на алкохола, но продължава да ти сипва!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Приятелството може да завърши с любов, любовта с приятелство — никога.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори