×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Близо 3000 военни са дарили кръв от началото на годината
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Тази веганка разплака всички... от смях! Как със силата на мисълта да визуализираме печено прасе


02 Септември 2017, Събота, 20:33 ч.
Източник: Блиц

Веганка описа драматичната си борба със себе си в опита да бъде истински веган и да не хапне грам месо. Разказът й във Фейсбук предизвика вълна от реакции. Проследете сами драмата на самоотвержената веганка:

Стартира моята седмица на йога, молитви, духовно пречистване, мудри, асани, море, тишина и най-вече веганско хранене. Всеки ден посрещам слънцето, а после цял ден седя на слънце и рея свободна мисъл. Още в ден първи ме грабва хипарска вълна. Нанизвам дрънчащи гривни до лакът, обличам пола до земята, кърпа на главата и се сливам успешно със заобикалящият ме дзен. Мирише на море. На диво мирише.

По пустото трасе към плажа почти се сблъсквам с кола цялостно опакована с тюфлеци, които пътувайки върху тавана на автомобила са успели да погълнат около камион, камион и половина пепел и пясък, щото пътят Емона-Иракли е толкова черен, че като мине някое превозно средство после час и половина не можеш да видиш нищо в радиус от два сантиметра около носа си.

След като се поразсейва пустинната буря след колата с тюфлеците, взорът ми регистрира стадо диви коне и след задуха от пепелището, рязко сменям настроението и се сещам що аджеба съм дошла у средата на нищото. Снимам конете с умиление за вечен спомен и хващам криволичеща пътечка към плажа...вече усмихната по онзи загадъчен начин на йогистите, дето с усмивката си ти казват "знам всичко за света тъпако, щото ям само по шепа зародиши дневно и медитирам до откат" се спъвам в найлонова торбичка, която поставя началото на огромен куп от себеподобни торби, бутилки и секви мизерии.

В следващия момент до ушите ми долита последна рожба на Пайнер индустрията. Обхождайки с поглед гористата местност зървам чака рака-хипарската каравана източник на въпросните ритми. Башка пекат и скара...в първия момент добре препечената свинска плът удря фронтално хищническият ми нос, и слюноотделямето ми рязко се увеличава с няколко литра в секунда, и съм готова за едно кебапче да люшкам кючеци три часа, но се сещам, че вече съм веган и съм готова да убия човек, ако посегне дори на кокоше яйце, камо ли на мило, сладко, розово прасе!

Стягам се, удрям си мислено два шамара, само щото съм се изкушила от свинските аромати и си викам "е тия ся ги правя на яхния от тиквички мамицата им и мондари хишнически!",но в следващия момент се сещам, че от оня ден съм дала обет, че ще разпръсквам само обич, благодарност и светлина, а и три бели пеперуди пърхащи върху тарелка с вмирисана вече цаца (нали помните, че съм пред купището с боклука?) разсейват медитативния ми поглед и се понасям след тях към красотата на река Вая. Предвид, че вече втори ден не съм се свлякла от глад на плажа ми дава надежда, че от мен ще излезе турбо веган и с лют ентусиазъм и тонус на свеж калековски корнишон се врязвам с килимче под мишница в залата за йога и планирам да се раздам до край, пък ако ще да си разкача некой крайник от престараване.

Събуждам се на следващия ден с блажена усмивка причинена от най-милия сън в живота ми...присънило ми се е крехко агънце, забито на шиш и аз със стичаща се в ляво от устата ми слюнка, го въртя на чеверменце..."При мисълта, че пак ще закусвам пшеничена вода ми иде да се задуша с възглавницата. Вдишвам дълбоко! Още две вдишвания пранаяма и се усмихвам. Ще свикна... Със сигурност съм отслабнала. За телесното отслабване не съм убедена, но умствено със сигурност! Мисълта ми е ангажирана изцяло с цвърчаща пържена риба, телешки стекове и пилета на грил.

В категории: Животът


Коментари
Михаил ДИМИТРОВ Почина голям български режисьор Почина голям български режисьор 05/05/2026, Вторник 21:41 0
Тервел ИЛИЕВ Голяма промяна в менютата на детските градини Голяма промяна в менютата на детските градини 05/05/2026, Вторник 21:20 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ако не бъдат предприети незабавни мерки за свлачището край Пампорово ще стане страшно Ако не бъдат предприети незабавни мерки за свлачището край Пампорово ще стане страшно Теренът се разпада на отделни блокове, между които се просмуква вода, която от своя страна допринася за допълнителната им нестабилност и повторно активизиране Голяма промяна в менютата на детските градини Голяма промяна в менютата на детските градини Махат захарта Къде сбъркахме: Децата до 4-ти клас не могат нито да си вържат обувките, нито да отидат до тоалетна сами Къде сбъркахме: Децата до 4-ти клас не могат нито да си вържат обувките, нито да отидат до тоалетна сами Българските деца от първи до четвърти клас нямат елементарни навици, които са загубени по пътя от първи до седми клас, смята Диян Стаматов  В Гърция забраняват на непълнолетни да използват тротинетки след смъртта на дете В Гърция забраняват на непълнолетни да използват тротинетки след смъртта на дете 13-годишно момче загина след челен сблъсък с автомобил  Стоян Колев арестуван, защото събрал голяма агитка, за да бие фитнес инфлуенсър (ВИДЕО) Стоян Колев арестуван, защото събрал голяма агитка, за да бие фитнес инфлуенсър (ВИДЕО) Той атакува вербално полицаите, в един момент дори брутално се гаври с тях 4 зодии през май 2026 затварят вратата към миналото и започват начисто 4 зодии през май 2026 затварят вратата към миналото и започват начисто Те ще вземат категорични решения Вижте Нора Недкова като ученичка - много преди корекциите Вижте Нора Недкова като ученичка - много преди корекциите Мис Плеймейт почти по нищо не прилича на тийнейджърското си аз Възобновяват делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев Възобновяват делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев Заседанието е насрочено на 30 юни Наслади се на Giro d’Italia с новото меню на La Flor bar & grill – поръчай от всяка точка Наслади се на Giro d’Italia с новото меню на La Flor bar & grill – поръчай от всяка точка Mожеш да поръчаш бързо и да се насладиш на вкусна и прясна храна точно там, където си. Това е ценно предимство в дни когато движението в региона ще е доста затруднено, а паркирането в определени зони може би и невъзможно Близо 1/3 от домакинствата в България имат неизползван автомобил Близо 1/3 от домакинствата в България имат неизползван автомобил Това показват резултатите от проучване на Асоциацията на автомобилните производители
Кралицата, която не скри посивелите си коси и привлече вниманието на света Кралицата, която не скри посивелите си коси и привлече вниманието на света Изборът на кралската особа да не прикрива белите си кичури с боя се превърна в основна тема за дискусия, определяна като съзнателен жест към по-естествен и модерен образ Почина голям български режисьор Почина голям български режисьор Тъжната новина бе съобщена в социалните мрежи от поета и историк Пламен Павлов Ново проучване: рекорден брой поляци са против еврото Ново проучване: рекорден брой поляци са против еврото След като видяха какво се случва с България, само 22% от населението са съгласни с унищожаването на злотата Екипът на Центъра за обществена подкрепа се включи в розовата емоция на Giro d’Italia Екипът на Центъра за обществена подкрепа се включи в розовата емоция на Giro d’Italia Специалистите от социалната услуга подкрепиха събитието със снимки пред центъра, облечени в емблематичния розов цвят на Giro d’Italia АПИ обяви поръчка за проектиране и строителство на Южния обход на Ямбол АПИ обяви поръчка за проектиране и строителство на Южния обход на Ямбол Избраният изпълнител ще трябва да изготви технически проект и ПУП за обекта и да реализира строителството на трасето. Новият участък трябва да бъде проектиран за градски условия и скорост до 50 км/ч Продават тази яхта, струва 500 млн. долара Продават тази яхта, струва 500 млн. долара Плавателният съд е собственост на милиардера Джеф Безос Теодор Салпаров се включва в Мача на надеждата Теодор Салпаров се включва в Мача на надеждата Теди заменя волейболната зала с футболния терен, за да се присъедини към каузата на Стилиян Петров Примирието между САЩ и Иран се пропука след атаката на Техеран Примирието между САЩ и Иран се пропука след атаката на Техеран Иран току-що допусна голяма грешка, най-голямата грешка в своята история, каза Доналд Тръмп Турция въвежда нови правила за продажба на цигари Турция въвежда нови правила за продажба на цигари Мярката цели да ограничи достъпа на непълнолетните до тютюневи изделия и да намали употребата им цялостно Мощна експлозия във фабрика за фойерверки Мощна експлозия във фабрика за фойерверки 21 жертви и над 60 ранени при инцидента
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня - Защо наемате на работа само женени мъже?
- Защото са свикнали на обиди и след работа не бързат да се прибират в къщи.
Виц на деня Виц на деня Семеен скандал:
- С коя приятелка ми изневери - Елена, Мария, Гинка, Ана?
- Аре стига ма, все едно аз си нямам приятелки...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Зад всяко грозно име стои по една щастлива баба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори