Бургазлии ще видят красотата и проблемите на Антарктида в изложба и филм
08 Август 2017, Вторник, 19:38 ч.
Автор: Флагман.бгДве събития влизат в културната програма на Бургас в края на август – представяне на фотоизложбата „25-тата антарктическа експедиция” на Българския антарктически институт и прожекция на документалния филм „Антарктида – 25 стъпки в бъдещето” на Цветелина Атанасова и Борислава Димова.
Авторите ще гостуват в морския град по покана на Общински съвет – Бургас, който подкрепи докладната записка на Калояна Живкова.
Тази година приключи 25-та Юбилейна българска антарктическа експедиция. Неин ръководител беше председателят на УС на Българския антарктически институт (БАИ) проф. Христо Пимпирев. В експедицията се включиха много млади учени - геолози, геофизици, геохимици, биолози, които работиха със свои колеги от Монголия, Турция, САЩ, Испания по проблеми, засягащи всички нас - глобалните климатични промени.
След завръщането си членове на експедицията подготвиха фотоизложба, която е уловила красотата на Ледения континент и представя в снимки част от работата на българските полярници.
Монтиран е и документалния филм на Цветелина Атанасова и Борислава Димова „Антарктида – 25 стъпки в бъдещето”.
Авторите на изложбата и филма ще ги представят безвъзмездно пред жителите и гостите на Бургас на 27 август пред културен център „Морско казино“ и открита сцена „Охлюва“.
В категории:
Бургас
Историческата жега в Европа: Германия счупи абсолютния си температурен рекорд с 41,3°C
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
