×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Създават антиконфликтен съвет по етнически въпроси в Бургас


Създават антиконфликтен съвет по етнически въпроси в Бургас
Община Бургас ще се бори за намаляване на етническото напрежение в региона, инициативата е на национално ниво
17 Юли 2017, Понеделник, 16:35 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Целта на новата структура ще бъде следи, анализира и предотвратява конфликти на расова основа

Кметът на Бургас Димитър Николов е стартирал процедура по създаването на Общински съвет за сътрудничество по етнически и интеграционни въпроси. Това става ясно от внесената от него докладна записка в ОбС-Бургас. Според градоначалника такъв съвет е необходим, видно от сериозните етнически конфликти, които се разразиха в цялата страна през последните седмици.

Цел на новата структура ще бъде да гарантира равното право на човешко развитие, да пази и укрепя етническата толерантност, както и да анализира възникналите етнически конфликти и да се бори за недопускането на бъдещи такива. Съветът ще се отчита пред Областен такъв, който от своя страна – към национален.

ОССЕИВ ще има и ангажимент да разработва и провежда държавната политика по етническите и интеграционни въпроси на местно ниво, като в състава му ще бъдат включени общински съветници от Бургас, служители на общински и държавни организации.

Засега членовете на новата организация от Бургаския общински съвет все още не са известни, но те ще са трима. Определени са останалите 13 от членовете и това са:

Минчо Баев от УКОРС, Зорница Райкова от СДЗС, Светлана Евтимова – юрисконсулт, Богдана Маринова – директор на „Човешки ресурси”, Виолета Дянкова от УОС, Десислава Василева от МКБППМН, Иван Вълков от ОД на МВР-Бургас, Теменуга Захариева от Дирекция „Социално подпомагане”, Белла Деспотова от РЗИ-Бургас, Галя Киркова – експерт от РУО-Бургас, Султана Вълчева от Бюрото по труда, Десислава Тодорова от БМЧК-Бургас и Ирина Иванова от Комисия за защита от дискриминация.

По всяка вероятност инициативата е на национални ниво, тъй като в последните седмици българското население стана свидетел на поредица от безчинства, извършени от ромската общност.

В категории: Власт , Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
12
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Продадоха легендарен завод за алкохол Продадоха легендарен завод за алкохол 10/05/2026, Неделя 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Правилната диета за вас Правилната диета за вас 10/05/2026, Неделя 21:30 0
Тервел ИЛИЕВ Как да направим домашен хляб Как да направим домашен хляб 10/05/2026, Неделя 21:00 0
Тервел ИЛИЕВ Кметът на София с коментар за Джирото Кметът на София с коментар за Джирото 10/05/2026, Неделя 19:23 1
Тервел ИЛИЕВ Почина човек на културата Почина човек на културата 10/05/2026, Неделя 18:20 0
12
Коментара по темата
12.
*********
18.07.2017 09:03:21
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
11.
Човека на кмета
18.07.2017 00:10:43
0
1
Пак двойни стандарти.
Разхищения на държавни средства.
Много благодарим, че сте толкова загрижени за нас.
10.
:-)
17.07.2017 17:37:43
0
4
По програма на Социалното Министерство борбата с етническото напрежение ще се бори със спа почивки масажи на о-в БОРОКАЙ и на ски в Боровец
9.
Бай Ганя
17.07.2017 17:28:44
0
2
Вероятно жените в тия служби ще ходят по адреси и ще намаляват напрежението(ще изпразват дисаги ще спират тока издухваъ супите на напрегнатите граждани)
8.
Ким Чен николов
17.07.2017 17:10:52
2
5
Иван Вълков не е ли в затвора ... Нали беше освободен от ОД на МВР Бургас ... Или общината го е върнала ... Щот е техен човек??
7.
Законност, а не съвети
17.07.2017 15:48:54
0
11
" антиконфликтен съвет по етнически въпроси в Бургас".
Господа Общинари, не разбрахте ли, че междуетническото напрежение го създавате Вие и управляващите на по високо ниво защото не си изпълнявате задълженията за които Ви плащаме с нашите данъци. Започнете да прилагате законите за всички, а не избирателно и проблема ще се реши. Има поговорка: "Който не работи не трябва да яде". Никаде не е упоменато българи, турци, цигани и др. Строи се незаконно - събаря се. Ползваш ел.енергия , вода, здравеопазване и не плащаш, спира ти се достъпа. Извършваш престъпление - съд на момента и затвор. Няма работещ на който да му е приятно с труда си да изхранва и плаща разходите на търтеи/без значение от какъв етнос/ който нямат и ден трудов стаж.Всичко е толкова лесно но няма кой да го свърши. Вие продължавате под девиза :"Разделяй и владей"
6.
Айстига
17.07.2017 14:24:29
1
10
Че то има нужда от Министерство на защита на българското малцинство!!!
5.
Хм
17.07.2017 14:22:43
1
8
За заплати и командировки за "обучение"
4.
Бреее
17.07.2017 14:17:37
1
13
Те тези изброени 13 човека ако си вършеха работата на местата където са назначени, нямаше да има нужда от антиконфликтен съвет.
УКОРС, СДЗС ,УОС, МКБППМН, МВР-Бургас, Дирекция „Социално подпомагане”, РЗИ-Бургас, РУО-Бургас, Бюрото по труда, БМЧК-Бургас, Комисия за защита от дискриминация.
Тези институции за какво са че е нужен нов съвет???
3.
№1
17.07.2017 14:02:41
0
14
Не ги разбираш тея работи, трябва толеранс към строящите палаткови лагери до зеленчукова борса и в Горно езерово. Българи дето си вдигат палатки по черноморието за седмица ще бъдат гонени, цигани дето си правят подобни неща до зеленчукова борса за постоянно живеене за тях толерантност. Трябва търпимост към всички незаконни постройки, щото видиш ли те там правели деца и нямало къде да идат с децата.
Докато не почнат да се спазват законите в тая държава така ще е. Според закона ако семейство не може да се грижи за детето си и няма как да му осигури покрив държавата взима децата от семейството. Ако минат по махалите спазващи закона държавни служители ще оберат половината деца в домове. Семейства без собствен дом, без доходи, без ток и вода, държавата не бива да им оставя децата. Да видиш тогава дали и как циганите няма да спазват закона.
Обаче докато някой циганин не пребие сина на кмета задето не носи цигари в себе си ще биват създавани подобни съветчета от "образовани" лелки на заплатки към общината.
2.
Moрския
17.07.2017 13:54:47
2
15
Кмете , Кметеее... сега си пролича кого защитаваш , твоите "избиратели" от цигански произход,на които им се плаща да гласуват за теб !
1.
э
17.07.2017 13:32:45
0
13
Какво е етническа толерантност? Толерантност към убийства, кражби на ток? Скоро да няма комисия, която да съди за расизъм българи които са отказали да ги оберат и пребият?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Трябва ли да има забрана на социалните мрежи за по-малките (ВИДЕО) Трябва ли да има забрана на социалните мрежи за по-малките (ВИДЕО) Според мнозина е време да се наложат по-сериозни ограничения Мъж не е виждал 11-месечната си дъщеря заради отказ за виза Мъж не е виждал 11-месечната си дъщеря заради отказ за виза Той е роден в България, но няма гражданство Пол Мание отново грабна титлата в третия етап от Джиро д’Италия, този път в София (ВИДЕО/СНИМКИ/ОБНОВЕНА) Пол Мание отново грабна титлата в третия етап от Джиро д’Италия, този път в София (ВИДЕО/СНИМКИ/ОБНОВЕНА) Финалът на третия етап от престижната надпревара финишира в българската столица Правят се важни промени при пробите за алкохол и дрога на пътя Правят се важни промени при пробите за алкохол и дрога на пътя Измененията се отнасят до вземането, изследванията, резултатите, отказите, лабораториите Цветан Василев заговори за връщане в България Цветан Василев заговори за връщане в България Намиращият се вече 9-та година в Белград бивш банкер честити на Радев и новото правителство Щерките на известен БГ финансист наследиха купища имоти от Ружа Игнатова Щерките на известен БГ финансист наследиха купища имоти от Ружа Игнатова Схемата на криптокралицата от Плевен ощети с над 4 милиарда долара инвеститори от цял свят, които искаха да печелят от Onecoin Ерос Рамацоти поканил Дара на гости в Италия Ерос Рамацоти поканил Дара на гости в Италия Не исках Bangaranga да е перфектна, а да е жива, призна изпълнителката Защо колоездачите на Giro dItalia носят розово Защо колоездачите на Giro dItalia носят розово Отговорът се крие във факти отпРозовият цвят – или прочутата Maglia Rosa – е официалният символ на лидера в генералното класиране реди повече от век Катастрофи и тапи в столицата, София е Giro - обяви кметът Катастрофи и тапи в столицата, София е Giro - обяви кметът Движението, и без инцидентите, е усложнено заради ограничения, свързани с провеждането на финала на третия етап на Обиколката на Италия. Лекари скочиха срещу наредбата за диагноза по Вайбър и Месинджър Лекари скочиха срещу наредбата за диагноза по Вайбър и Месинджър Според д-р Гергана Николова това ще прекъсне връзката между медиците и пациентите
Легендарният отряд „Азов“ се завръща Легендарният отряд „Азов“ се завръща Бойците започват акция в Мариупол с цел деокупация на града Инвестиция за милиарди евро: Румъния започна мегапроект в Черно море Инвестиция за милиарди евро: Румъния започна мегапроект в Черно море Neptun Deep за €4 млрд. трябва да донесе първи газ през 2027 г. и да засили ролята на Румъния в региона Удариха с дрон търговски кораб край бреговете на Катар Удариха с дрон търговски кораб край бреговете на Катар Плавателният съд е под американски флаг Круизният кораб „Хондиус“, засегнат от огнище на хантавирус, пристигна на Тенерифе Круизният кораб „Хондиус“, засегнат от огнище на хантавирус, пристигна на Тенерифе Корабът с пътници и екипаж, засегнати от хантавирус, акостира в Гранадиля, където започва евакуацията на пасажерите Осем години след ядрената сделка: Тръмп отново преговаря с Иран Осем години след ядрената сделка: Тръмп отново преговаря с Иран Ново примирие, стари обещания и риск САЩ да не спечелят повече от сделката на Обама Габрово излезе на улицата - не заради битов скандал, а системна агресия Габрово излезе на улицата - не заради битов скандал, а системна агресия Полицията и удобните анализатори побързаха да обяснят как всичко било „битов скандал“. Само че габровци ясно казват друго – години наред търпят агресия, безнаказаност и страх, докато държавата се прави, че проблем няма Мигрантски скандал в Полша: Арабин призова местните да бачкат повече заради него Мигрантски скандал в Полша: Арабин призова местните да бачкат повече заради него „Работете 12-14 часа, за да имам пари!“, реди той във видео, което публикува в тик-ток Краят на ерата „Орбан”: Новото унгарско правителство положи клетва и се закани за сериозни реформи Краят на ерата „Орбан”: Новото унгарско правителство положи клетва и се закани за сериозни реформи Петер Мадяр пое управлението с обещания за медийни реформи и завръщане към ценностите на ЕС Тръмп с чудесна новина за Русия и Украйна: тридневно примирие за Деня на победата Тръмп с чудесна новина за Русия и Украйна: тридневно примирие за Деня на победата Споразумението е постигнато с посредничеството на Доналд Тръмп Голям скандал във Варна: Кметът иска оставката на главния архитект Голям скандал във Варна: Кметът иска оставката на главния архитект Общината готви конкурс, МРРБ е сезирано за нарушения, касаещи разрешителни за строеж
Мариус Куркински Мариус Куркински Писна ми от BG, искам България Виц на деня Виц на деня Отива един в публичен дом и казва:
- Искам момиче с огромни гърди и тясна слива.
След пет минути идва една от работничките, оглежда се и пита:
- Къде е тоя с големите ръце и малката пишка?!
Виц на деня Виц на деня Медицинска сестра се кара на болния:
- Стига си гледал телевизия! Айде лягай в леглото!
- Ами ако ни хванат?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук С*ксът е като висшето образование! Редовно, задочно и платено!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори