Тъжна вест! Спомина се майката на Плевнелиев
16 Юли 2017, Неделя, 14:55 ч.
Почина майката на президента Росен Плевнелиев – Славка. Тя бе дългогодишна учителка в Математическата гимназия в Благоевград, която е завършил и Росен Плевнелиев. До последно тя живееше в Благоевград , а синът и Румен се грижеше за нея, съобщава Струма бг.
По-рано тази година Славка Плевнелиева влезе в столична болница, след като се почуства зле. След консултации бе установило,че възрастната жена вероятно е получила инсулт. В края на септември миналата година майката на Плевнелиев стана жертва на нагло престъпление.
Обирджия задигнал първо 500 лева и после още 100 лева от дома й в центъра на София. Мъжът се представил за служители на ВиК, който уж бил пратен да събира пари за смяна на щранговете. Славка Плевнелиева го пуснала в дома си и му платила за услугата - 500 лв. Тогава крадецът видял къде възрастната жена държи парите си. Той помолил за чаша вода и успял да вземе още 100 лв.
След това избягал. Майката на президента подала сигнал на телефон 112. Според полицията измамата няма нищо общо с известния наследник на Славка. Самата схема е популярна, редовно в нея хората изгарят с до 10 хил. лв. Славка Плевнелиева е дългогодишен учител в Гоце Делчев, а след това – в математическата гимназия в Благоевград.
На 24 май миналата година тя бе наградена от сина си с грамотата учител – ветеран. Тя бе сред 59 -те български учители и директори на училища, които бяха отличени със статуетки, дипломи и грамоти в XIX Национален конкурс “Учител на годината”, организиран от Синдиката на българските учители.
В категории:
Животът
Спортният тотализатор вече работи само в евро
Карлос Насар избра България пред милионите - морален шампион в ерата на сделките
Голямо индивидуално признание за Везенков
Пожарникари спасиха българче, паднало в пропаст
Салата "Столична" - чудна рецепта с вкус на домашна трапеза
Човек на Путин: Фон дер Лайен ще работи още по-усилено за самоубийството на Запада
Жесток скандал: Не приеха плащане с евро в аптека
Притеснително: Второ земетресение до Благоевград
НАП с ударни проверки: Всеки десети търговец е в нарушение
Пенсионирането става все по-трудно: нови условия от 2026 г. за възраст и стаж
Дете загуби ръката си на Нова година след жесток инцидент
Легенда във футбола се разболя тежко
