Бедствено положение в Самоков, река Боклуджа наводни къщи
04 Юли 2017, Вторник, 10:04 ч.
Четири моста са с нарушено асфалтово покритие
Остава в сила бедственото положение в община Самоков след рекордните валежи. Вчера следобед река Боклуджа преля и наводни къщи, детски градини и обществени сгради, съобщава БНТ.
Над 178 литра на кв. метър са регистрирани за по-малко от 5 часа. Четири моста са с нарушено асфалтово покритие.
260 сигнала за наводнени мазета на жилища и обществени сгради са постъпили в Националния оперативен център след проливния дъжд в Самоков. Изпратени са допълнителни екипи от съседните градове. 12 жители са били евакуирани - предимно пенсионери и трудно подвижни хора. 27 екипа работят на терен.
Към 22 часа снощи са постъпили общо 560 сигнала. Най-тежка е била ситуацията в Плевен, където на място работят 6 екипа.
Най-много валежи бяха регистрирани в района на Кнежа и Плевен. Хиляди декари земеделска продукция са унищожени. Частично бедствено положение заради преливащият язовир Николаево обяви и кметът на Плевен. И днес преди обяд все още на места в Източна България ще има превалявания, но по-слаби. Валежите ще спират.
В категории:
Животът
Вучич: Близо сме до Трета световна война
Над 37 000 са подадените заявление за гласуване зад граница
Чък Норис спал 5 месеца до болната си съпруга и я върнал към живот
Глобиха Бербатов заради оставено без надзор огнестрелно оръжие
В Самоков бе открита уникална писта, Никола Цолов коментира значението й
Облачно с валежи от дъжд на много места ще е утре
Експерт: Дори малка панелка по 5000 евро на квадрат има купувач
Сърбия изнесла оръжие за Израел със 140% повече от 2024 г.
Ще скочат ли цените на смартфоните заради ИИ
Шотландия арестува двама ирански шпиони, опитали да влязат в базата за ядрени подводници
В Гърция дават по 1500 евро допълнително на лекари , за да работят по малките острови
Иран: Ударен е ядреният комплекс „Натанз”, няма изтичане на радиация
21/03/2026, Събота 17:00
0
