Ще стартира ли ГЕРБ импийчмънт на президента Румен Радев, вижте тук
01 Юли 2017, Събота, 15:03 ч.
Председателят на парламента Румен Радев не уточни дали ГЕРБ ще търси импийчмънт на президента Румен Радев.
"Искането на импийчмън се случва при определени обстоятелства", отговори Главчев на въпрос ще поиска ли ГЕРБ импийчмънт на президента Румен Радев.
И веднага подчерта, че създаването на временна парламентарна комисия, която ще проучва процедурата по избор на нов тип боен самолет, няма нищо общо с държавния глава. "Решението за стартиране на разговори по темата беше взето по време на служебното правителство, когато няма парламентарен контрол, и това беше един от мотивите за създаването на комисията", коментира Главчев.
"Целта на всяка една временна комисия е да установи факти и обстоятелства. Не можем да прогнозираме какво ще излезе като резултат. Достатъчно е, че се появиха съмнения за лобизъм за изтребителите, за да бъде създадена конкретната комисия. Най-голямото съмнение е отпадането на офертата на един от кандидатите по причини, които не са ясни. Парламентът е мястото, където трябва да се изчистят тези въпроси", каза председателят на Народното събрание.
Спират тировете по „Тракия“ и „Струма“ от 16 до 20 часа
Трагедия в Унгария: Полски автобус се преобърна, най-малко 12 души загинаха
Социалният министър бие тревога след неонацистката акция в Пловдив
7 сафрида за 7,10 евро и литър наливно вино за 28,50: Сметка от Пловдив разгневи клиентка
Агент под прикритие купил 500 г фентанил от наркобандата с лаборатория във „Факултета“
Внезапно почина Ник Джоузеф: Актьорът, познат от Междузвездни войни, си отиде на 60 години
Екшън в небето над Румъния: Испански F-18 свали дрон, навлязъл откъм Молдова
Иран и Оман на крачка от сделка за Ормуз, но протокът едва ли ще бъде отворен скоро
Европа гори: 2000 евакуирани в Хърватия, 25 активни огнища в Сърбия
Руски ракети удариха Украйна, дронове полетяха през нощта към Москва
Радост за отпускарите: Времето в неделя е идеално за плаж
Разбиха неонацистка група в Пловдив: 16 задържани в свърталището на „Кръв и чест“
