Отново обещаха светло бъдеще на Военния санаториум в Поморие, но не казаха кога
До три години санаториумът ще си стъпи на крака и ще работи по европейски стандарти, категоричен е новият управител на санаториума д-р Крантев
28 Юни 2017, Сряда, 10:50 ч.
Автор: Флагман.бгТърси се качествен и квалифициран персонал, който към момента липсва
„Затова ли събрахте хората, за да начертаете едно светло бъдеще на болница, с неясно настояще и тъмно минало? Това е поредната подигравка с Поморие, поморийци и историята на Анхиало!”. Риторичният въпрос зададе кметът Иван Алексиев към новия управител на бившия Военен санаториум д-р Крантев.
Повод за срещата им беше организираното събрание-пресконференция за откриването на клона на МБПЛР „Вита” – Велинград в Поморие.
Днешното събиране реално бе за откриване на клон на болница, но по думите на д-р Крантев болницата се руши и има нужда от 3 милиона лева за ремонт и още 2 милиона за оборудване и инвентар. Той сам акцентира на парадокса, че велинградското дружество се оценява на 800 хил. лв, а поморийската лечебница бива оценена на 9 млн. лв. Отпуснатите през 2016 г. средства в размер на 1 млн. лева за ремонт, се оказаха крайно недостатъчни.

След обширното изявление на д-р Крантев стана ясно, че новият клон на болницата, няма разрешение да работи като болница. За ситуацията, д-р Крантев директно обвини генерал Николай Петров. Опасенията му са, че като бивш началник на ВМА ген. Петров вече е изразил становището си за отпаднала необходимост на санаториума, а сега като здравен министър е възможно да възпрепятства издаването на разрешение за извършване на лечебна дейност.
„Вие сте болница, имате разрешение за долекуване и в момента обвинявате здравния министър, че няма да ви даде разрешение за лечение? Къде бяхте до сега 6 месеца? Сега ли установихте, че инфраструктурата е загинала, сега ли чак установихте, че болницата не е с отпаднали нужди?”, попита още кметът Иван Алексиев.

Д-р Крантев заяви, че търси качествен и квалифициран персонал, който към момента липсва, въпреки че са подадени над 115 заявления за работа. Част от уволнените вече били възстановени на работа, и ако преди работещите са били 74 души, то за в бъдеще се планира щат с 25 души повече.
Д-р Крантев увери, че до три години санаториумът ще си стъпи на крака и ще работи по европейски стандарти, като се отворят три отделения – вътрешно, неврологично и ортопедично. За калолечение обаче не стана и дума. Отбеляза още, че имало нестихващ интерес от страна на пациенти военноинвалиди и веднага щом болницата отвори, тя ще бъде препълнена. И тук не бе посочена тънката подробност, че, приемайки статута на търговско дружество „Вита”, Военният санаториум вече няма да има възможността да участва в Програмата за рехабилитация и профилактика на НОИ.

На събранието присъстваха зам.-министърът на отбраната Анатолий Величков, инж. Петър Велчев – председател на Съюза на военноивалидите и военнопострадалите в България, председателят на синдикалната организация на КНСБ в Министерството на отбраната и Българската армия Георги Братованов, общинският съветник Никодим Стоянов и др.

В категории:
Поморие
Безплатни обиколки на Бургас за осма поредна година от Burgas Free Tour
Магията на числото 2: Четири зодии улавят съдбовни възможности на 2 юли 2026 г.
Невероятно предложение за брак приключи с арест
Загина актьорът Александър Високовски, познат като Макс от „Бригада“
Бившето гадже на Глория си призна за наркоканала към Турция, иска да сключи споразумение
Данъчни под прикритие тръгнаха на масови проверки по Капаните в Бургас
Нахална маймуна открадна и изяде чанта Gucci на турист
От 31 до 252 евро ще получават хората с ТЕЛК през 2027 г.
Бизнесът ще плаща до 30% по-малки глоби, ако признае, че гази закона и се разбере с КЗК
Фалшиви инжекции за отслабване, купени онлайн, пратиха двама души в кома
Арестуваха българин за алоизмами за близо 700 000 евро
Линията на бедност скача с 52 евро през 2027 г.

А къде е протежето д-р Цветанова