ГЕРБ настояват за ясна позиция от БСП – подкрепят ли Мария Габриел за еврокомисар
Критично интервю на "червения" Александър Симов стана повод за скандал в парламента
Ключови думи:
Мария Габриел, Европарламент, парламент, Александър Симов, Тома Биков, БСП, ГЕРБ, Корнелия Нинова
21 Юни 2017, Сряда, 11:45 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов (снимка: Авторът)Тома Биков обвини Александър Симов, че нарекъл евродепутатката "куха лейка"
ГЕРБ и БСП си спретнаха скандал в парламента, като този път повод стана кандидатурата на евродепутата Мария Габриел за еврокомисар.
Депутатът Тома Биков обяви в декларация от името на парламентарната група на ГЕРБ, че „червените” за пореден път имали двойствено поведение. В Европа се изявявали по европейски, а у нас – по коренно различен начин.
Биков цитира интервю на депутата от БСП Александър Симов, в което той обявил Габриел за „куха лейка”. Депутатът от ГЕРБ поиска „червените” и лидерът им Корнелия Нинова ясно да кажат подкрепят ли българската кандидатура за еврокомисар или не.
Симов стана да отговори и обясни, че има право на собствено мнение, но добави, че не е използвал израза „куха лейка” и от ГЕРБ трябвало да го цитират точно.
До момента от БСП обаче нямат твърда позиция дали подкрепят Мария Габриел или не и не е ясно как ще гласуват евродепутатите им в Европарламента.
В категории:
Политика
„Смъртоносен капан в Европа“ причини блокади и стотици инциденти във Великобритания и Франция
Европа подготвя цифровото евро до 2029 г. - нова ера за парите или заплаха за свободата ще е то?
Tретият филм на Камерън - „Аватар: Огън и пепел“ надхвърли над 1 милиард долара приходи
Вторият защитен свидетел по делото "Коцев" е бивша общинарка от Варна
Инвестиция в Кърджали: Монек България се разширява с 11 млн. лв.
Внимавайте с фалшивите онлайн разпродажби, AI и маркетинговите трикове подвеждат потребителите
Съпругът на Брижит Бардо разкри причината за смъртта ѝ
Почина дългогодишен кмет на ГЕРБ
Крещиш, а после съжаляваш? Как да овладееш гласа си навреме
Два милиона християни излязоха на шествието „Три царе“ – жива вяра по улиците на Полша
Турция подготвя забрана за социалните мрежи за деца под 15 години
Ремонтът на Дунав мост при Русе влиза в активна фаза от утре 8 януари

Този няма един работен ден някъде. Не изкарал и 5лв с труд както повечето хора. Помня го когато бе изявлен костовис, после снасяше яйца с червената куковица Кунева в ДГБ, Реформаторски блок, а сега е виден гербаджия.Отвсякъде политическа проститутка.